• Renton
  *****

  Scénář: Michel Audiard, Georges Lautner .. Na Belmonda dosti vážný snímek - naštěstí s několika pro něj nepostradatelnými vtípky a nádhernou, ba přímo božskou melodii by Ennio Morricone!! Drama postavené na kvalitním scénáři, k tomu skvělý Beaumondův protivník, který je neskutečná svině a třešnička v podobě drsného konce.. 95%.(30.3.2005)

 • Ruut
  ****

  Belmondo starý s obličejem posetým vráskama a prošedivělými vlasy je na začátku uplná zdrogovaná troska v zajetí nějakého afrického diktátora. pohled naprosto nevýdaný. Pak se z něj opět stane macho ničící vše co mu přijde do cesty a lovec žen aby opět šokoval ve velmi nebelmondovském závěru. Kdyby tohle byl jeho poslední film, tak by šlo o stejně kvalitní "rozlučku" jako udělal stallone s Rocky Balboa či Jackie Chan v New Police Story. Tleskám ti Jean-Paule za tu odvahu.(30.12.2008)

 • Webb
  ***

  Jeden z těch lepších filmů s Belmondem, dobrým scénářem a hudbou od Ennia Morriconeho.(24.8.2008)

 • Jacinda
  *****

  Mám ráda Belmonda a tohle je film kde se mi obzvlášť líbil(23.12.2009)

 • sud
  *****

  Má svůj cíl a nikdo ho nezastaví. Toto není kriminálka, není to komedie, ale působivý akční thriller o muži, který byl v Africe z politických důvodů nespravedlivě odsouzen do vězení odkud po dvou letech uprchne a vrací se do Paříže, aby se pomstil. Jean Paul Belmondo je jako vždy výborný a zdatně mu sekunduje Robert Hossein jako hlavní záporák, sviňácký komisař Rossen. Hudba Ennia Morriconneho je vynikající a konec filmu je na Belmondovku opravdu netradiční. Doporučuji.(21.12.2005)

 • - Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach vo francúzskom meste Paríž. (dyfur)

 • - Jako mnoho dalších Belmondových filmů, i tento zakoupilo Sovětské filmové ministersvo, ale film byl dán do kin až po roce 1990, protože film kritizoval režimy Třetího světa. (Kulmon)

 • - Produkce se vešla do plánovaných dvaceti milionů franků, a to hlavně díky tomu, že se africké scény točily v jižní Francii. (Hans.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace