Belmondo je výborný, když suše cedí svoje hlášky a nedělá humor. Tady víc cedí, než špásuje, takže já jsem spokojený.(17.7.2011)

Vysvetlí mi niekto, ako mohla odletieť helikoptéra v závere filmu, keď nebola vôbec naštartovaná ? ))))(4.1.2004)

Jean-Paul Belmondo si vytvořil svou hereckou pověst a slávu právě na postavách dobrodruhů, detektivů a agentů nejrůznějšího ražení a jeho hrdina s filmu Profesionál je doslova esencí toho, co je na Belmondově herectví typické a co diváci obdivují. Chytrý scénář, hlášky, souboje a překvapivý konec. Patrně nejlepší Belmondův film. Celkový dojem: 95 %.(19.4.2009)

Atentátnický krimi thriller s Belmondem v roli agenta, který chce natruc nadřízeným dostát svému úkolu zabít prezidenta (nyní už spřátelené) africké země. Jean-Paul zde spíše připomíná Bonda či Bourna, než své oblíbené všeho schopné usměvavé komisaře Bertrandy a podobné typy. A také Robert Hossein dobře hraje všeho schopnou chladnou policejní svini komisaře Rosena. Povedený konec - jinak jen mírně nadprůměrný film. Ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=fsCk5wJX9TE(15.4.2009)

Robert Hossein jako komisař Rosen = klidná hra s fantastickou aurou zla.(21.2.2009)

• - Píseň Ennio Morriconeho "Chi Mai" nebyla v době svého uvedení vůbec zamýšlena pro použití ve filmu. Po poslechu v rádiu si ji Jean-Paul Belmondo zamiloval a trval na uvedení ve filmu. Nejenže se skladba setkala s větším úspěchem než při prvním uvedení, ale stala se Morriconeho nejprodávanější písní. (HellFire)

• - Při filmování se ještě více spřátelil J. P. Belmondo s Robertem Hosseinem, který ve filmu ztvárnil padoucha. Přibližně po 15 letech od uvedení filmu pak přemluvil Robert Hossein Belmonda, aby s nim zkusil oprášit divadelní scénu, a to se mu také podařilo. (Arnost.Dadak)

• - Jak je u něj zvykem, Jean-Paul Belmondo prováděl veškeré kaskadérské kousky sám, včetně automobilové honičky. (HellFire)