Robert Hossein jako komisař Rosen = klidná hra s fantastickou aurou zla.(21.2.2009)

Tak tohle se ti Jean paule povedlo! Vlastne nejen tobe, diky vynikajici hudbe Ennia Morriconeho to dostalo teprve tu pravou atmosferu! Kdyz zapocitam charismatickeho zaporaka vznikne opravdu dost kvalitni franouzsky snimek ve kterem se neda verit nikomu 9/10(11.7.2006)

Krásná a dobrá pohádka. Že se na konci nechá hrdina zastřelit jako malý chlapec? Své splnil, tak co dál? Přece by jste od něho nečekali, že si vezme nějakou ženu a založí rodinu.(13.9.2010)

Film nehodnotící, nepodsouvající názor a interpretaci... Vynikající přímočarý Belmondo a Hossein bez pitvoření... Sedící pointa...(15.2.2007)

Jeden z případů, kdy bez ohledu na sentiment jdu s hodnocením dolu. A za co? Film má pár silných momentů, viděl jsem ho dokonce v originále, ale ten formát televizní detektivky mi už trošku vadí. Navíc je bez výraznějších režisérských nápadů a spoléhá výhradně na Belmonda. Nebýt Moricconeho hudby (které ostatně také není příliš, v podstatě jeden a půl geniálního motivu), tak nevím, nevím. Ale od Belmonda jednoznačně The Best.(29.8.2005)