Muž z Hongkongu

Muž z Hongkongu

Up to His Ears

Komedie / Dobrodružný

Francie / Itálie, 1965, 110 min

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = ?.?.199?, , réžia českého znenia (SpÚZF 1967) = ČENĚK DUBA+SLOVENSKÁ (obnovená+HD) TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 22.2.2016, réžia českého znenia (NOVA 1999) = ANTONÍN NAVRÁTIL (16.2.2016)(16.2.2016)

Nejslabší z trilogie bláznivých parodií s Bábelem.(9.12.2006)

Objektivně asi za čtyři hvězdičky, ne-li pět, "Muži z Hongkongu" nechybí nic, co lze od rodinně laděného dobrodružného snímku očekávat, bohužel však nejsem z těch diváků, kteřížto obdobným filmům holdují, ba naopak, více než palec mírně nahoru by ode mne byl sebeklamem... 65%(22.2.2014)

Výborná podívaná. Nedávno mě příliš nepotěšil Muž z Ria, kterému k dokonalosti leccos chybělo i přebývalo, ovšem v případě Muže z Hongkongu už bylo vše v nejlepším pořádku. Dobrodružství, jak se patří, spousta nápaditých eskapád a gagů, prakticky žádné ani trochu nudné místo, postavy více než sympatické (přiznám se, že Jana Rocheforta jsem vůbec nepoznal), vynikající hudba a řada scén s působivou atmosférou. Čtyři a půl hvězdičky s radostí zaokrouhlím.(9.3.2015)

Tenhle film mám rád už od svých devíti let. Předlohu Julese Verna (česky to myslím vyšlo pod názvem O život) jsem sice nečetl, ale řekl bych, že De Broca se od ní silně vzdálil. Belmondo je tady v nejlepší formě a baví mě to mnohem víc než Muž z Ria. Asi je to kvůli těm komikům a hercům ve vedlejších rolích: Rochefort, Préboist, David, Pacomeová a Darry Cowl v roli účetního. Představte si že tento herec měl být původně Četníkem ze Saint-Tropez. Plus ještě Ursula... A dabing - jsou dvě verze, jedna barrandovská s netypickým, ale vůbec ne špatným Vladimírem Brabcem v hlavní roli a skvělým Milošem Kopeckým jako Jeanem Rochefortem. Ta druhá, novácká, není taky vůbec špatně obsazená, až na dvě výjimky. A těmi jsou právě Belmondo a Rochefort, protože pánové Krampol a Kalva to totiž dabovali o nějakých dvacet třicet let starší než herci v době natáčení.(6.4.2007)