Muž z Hongkongu

• Československo

Muž z Hongkongu

Komedie / Dobrodružný

Francie / Itálie, 1965, 110 min

„Mám smutné zprávy, pane.“ „No konečně.“ Vězet až po uši v prachách, být zasnouben s mladou krasavicí a bloncat kolem světa na své jachtě – z toho by si jeden hodil mašli. Artur Lempereur by taky rád natáhl brka, ale když mu po mnoha nezdařených pokusech jeho čínský mentor nabídne, že to osobně zařídí, zjistí, že vlastně tak moc ne. A setkání s ladnou Alexandrinou je pro něj přímo infúzí života. Jenomže najaté vrahy, kteří mu jsou v patách, to jaksi nezajímá… Příběh s nekomplikovaným dějem (Artur celou dobu zdrhá), ovšem mimořádně fyzicky náročný (nejvíc kaskadérských kousků na centimetr čtvereční filmového pásu). A scénu s Belmondem převlečeným za striptérku jmenuju odpalem roku. :D(14.8.2015)

Divím se, že tu není více komentářů/hodnocení. Klasika českých televizí s reprízovací periodou maximálně jeden rok - zaslouženě. Dobrodružné komediální drandění po mnoha super lokacích by zábavností mohlo soupeřit s Indiana Jonesem. Super Belmondo, Andress a Rochefort (Leon - Belmondův sluha, úžasně nadabován Milošem Kopeckým), ale i další postavy - dva nájemní vrazi, Mr. Goh, rodina Belmondovy snoubenky. Prostě nestárnoucí pecka. To co provádí Belmondo na lešení mě fasincuje dodnes.(23.5.2006)

Kultovní film mého dětství. Zážitek z letního kina někdy koncem šedesátých let byl úžasný. A už tehdy se mi Uršula líbila. Bláznivina, v které by sice Jules Verne svůj román Číňanovy trampoty v Číně nepoznal, ale která rychle a zábavně ubíhá. S podporou nostalgie za 4*.(28.5.2011)

Znuděný milionář Jean-Paul Belmondo sám na sebe najal vraha, ale když pozná překrásnou Ursulu Andressen tak najednou dostane chuť žít......(6.12.2007)

Co všechno musí chlap, který může mít všechno, udělat, aby ho zase začal život bavit? Pokud je tím mužem Jean-Paul Belmondo, pak opravdu hodně. A bude to zábavné a napínavé? To rozhodně. Tak proč 60%? Protože mezi Bebelovými eskapádními filmy nijak zvlášť nevyčnívá a zase tolik toho k nabízení nemá. Muž Z Ria je ve své seriózní dobrodružnosti podle mě lepší volba.(14.8.2005)

• - Bylo to poprvé, co herci ze západu pracovali v Nepálu. Z města Patan byli někteří jeho obyvatelé kvůli natáčení na týden vystěhováni. (Zdroj: Philippe Durant: Belmondo). (vesper001)

• - Snímek byl natočen na motivy románu Julese Verna „Číňanovy trampoty v Číně“. (sikky)

• - Jean-Paul Belmondo (Arthur Lempereur) a Ursula Andress (Alexandrine Pinardel) se seznámili při natáčení právě tohoto filmu a sedm následujících let byli párem i v soukromí. Andress později řekla novinářům, že Belmondo ji okouzlil schopností ji rozesmát. (Zdroj: Philippe Durant: Belmondo). (vesper001)