Muž z Hongkongu

• Československo

Muž z Hongkongu

Komedie / Dobrodružný

Francie / Itálie, 1965, 110 min

Divím se, že tu není více komentářů/hodnocení. Klasika českých televizí s reprízovací periodou maximálně jeden rok - zaslouženě. Dobrodružné komediální drandění po mnoha super lokacích by zábavností mohlo soupeřit s Indiana Jonesem. Super Belmondo, Andress a Rochefort (Leon - Belmondův sluha, úžasně nadabován Milošem Kopeckým), ale i další postavy - dva nájemní vrazi, Mr. Goh, rodina Belmondovy snoubenky. Prostě nestárnoucí pecka. To co provádí Belmondo na lešení mě fasincuje dodnes.(23.5.2006)

Pěkné, ale na Muže z Ria to nemá a nikdy mít nebude.(11.2.2007)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = ?.?.199?, , réžia českého znenia (SpÚZF 1967) = ČENĚK DUBA+SLOVENSKÁ (obnovená+HD) TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 22.2.2016, réžia českého znenia (NOVA 1999) = ANTONÍN NAVRÁTIL (16.2.2016)(16.2.2016)

„Mám smutné zprávy, pane.“ „No konečně.“ Vězet až po uši v prachách, být zasnouben s mladou krasavicí a bloncat kolem světa na své jachtě – z toho by si jeden hodil mašli. Artur Lempereur by taky rád natáhl brka, ale když mu po mnoha nezdařených pokusech jeho čínský mentor nabídne, že to osobně zařídí, zjistí, že vlastně tak moc ne. A setkání s ladnou Alexandrinou je pro něj přímo infúzí života. Jenomže najaté vrahy, kteří mu jsou v patách, to jaksi nezajímá… Příběh s nekomplikovaným dějem (Artur celou dobu zdrhá), ovšem mimořádně fyzicky náročný (nejvíc kaskadérských kousků na centimetr čtvereční filmového pásu). A scénu s Belmondem převlečeným za striptérku jmenuju odpalem roku. :D(14.8.2015)

Málo platné - i když se snaží, "Muž z Hongkongu" není "Mužem z Ria" (1964) ani "Mužem z Acapulca" (1973). Je napěchovaný spoustou nápaditých veselých momentů, ale taky se přehnaně předvádí bez ohledu na další vývoj zápletky - dokonce by se dalo říct, že svou neukázněností občas vyvolává spíš zmatek ... pokud ovšem nedostal za úkol realizaci menších i větších oslích můstků k překonávání rozličných terénních nerovností vyskytujících se mezi jednotlivými scénkami ... a scenériemi. Přitom nikterak nebazíruju na vzhledu onoho muže, třebaže jeho zevnějšek při několika z nesčetných eskapád dojde značné úhony - aby byl hned v navazujícím záběru prostý sebemenší poskvrnky. Na druhou stranu - přes všechny zmíněné nedostatky se jedná o podívanou nadprůměrně zábavnou ... pro dny všední i sváteční ... 3,5*(4.1.2016)

• - Jean-Paul Belmondo (Arthur Lempereur) a Ursula Andress (Alexandrine Pinardel) se seznámili při natáčení právě tohoto filmu a sedm následujících let byli párem i v soukromí. Andress později řekla novinářům, že Belmondo ji okouzlil schopností ji rozesmát. (Zdroj: Philippe Durant: Belmondo). (vesper001)

• - Bylo to poprvé, co herci ze západu pracovali v Nepálu. Z města Patan byli někteří jeho obyvatelé kvůli natáčení na týden vystěhováni. (Zdroj: Philippe Durant: Belmondo). (vesper001)

• - Snímek byl natočen na motivy románu Julese Verna „Číňanovy trampoty v Číně“. (sikky)