Muž z Hongkongu

Muž z Hongkongu

Up to His Ears

Komedie / Dobrodružný

Francie / Itálie, 1965, 110 min

Podarená dobrodružná komédia, ktorej nechýbajú nápady, spád a kaskadérske kúsky, za ktoré by sa nehanbil ani Jackie Chan. Belmondo je skrátka klasa, no mal som pocit, že s touto rolou akosi bojuje a nesedí mu. Každopádne príbeh je pomerne hlúpučký, dnes sa na niektorých scénach naozaj len pousmejeme, niektoré však zjavne slúžili aj ako inšpirácia v mnohých ďalších filmoch. Klasika, ktorá bola kedysi zaručeným trhákom, ale poznamenal ju zub času. Bohužiaľ aspoň pre mňa. 60%.(19.10.2015)

Objektivně asi za čtyři hvězdičky, ne-li pět, "Muži z Hongkongu" nechybí nic, co lze od rodinně laděného dobrodružného snímku očekávat, bohužel však nejsem z těch diváků, kteřížto obdobným filmům holdují, ba naopak, více než palec mírně nahoru by ode mne byl sebeklamem... 65%(22.2.2014)

Tenhle film mám rád už od svých devíti let. Předlohu Julese Verna (česky to myslím vyšlo pod názvem O život) jsem sice nečetl, ale řekl bych, že De Broca se od ní silně vzdálil. Belmondo je tady v nejlepší formě a baví mě to mnohem víc než Muž z Ria. Asi je to kvůli těm komikům a hercům ve vedlejších rolích: Rochefort, Préboist, David, Pacomeová a Darry Cowl v roli účetního. Představte si že tento herec měl být původně Četníkem ze Saint-Tropez. Plus ještě Ursula... A dabing - jsou dvě verze, jedna barrandovská s netypickým, ale vůbec ne špatným Vladimírem Brabcem v hlavní roli a skvělým Milošem Kopeckým jako Jeanem Rochefortem. Ta druhá, novácká, není taky vůbec špatně obsazená, až na dvě výjimky. A těmi jsou právě Belmondo a Rochefort, protože pánové Krampol a Kalva to totiž dabovali o nějakých dvacet třicet let starší než herci v době natáčení.(6.4.2007)

Humor a zase len humor. Komédia, ktorá dokazuje, že komédie staršieho dáta určite a jednoznačne niesu a nikdy nebudú zastaralé.(5.2.2011)

Ztřeštěná dobrodružná komedie, která stojí (a nepadá) na dynamické režii Philippa de Brocy, živelnému herectví Jean-Paul Belmonda a kráse Ursully Andress. Toť vše. Ale dostačuje to na nadprůměrnou podívanou. 70%.(21.8.2006)