Muž z Hongkongu

• Československo

Muž z Hongkongu

Komedie / Dobrodružný

Francie / Itálie, 1965, 110 min

V dětství jsem na to nedal dopustit. Dneska je to spíše taková chaotická pitominka, která bohužel nesahá například Muži z Acapulca ani po kotníky. Trpké zklamání, ale film připomíná spíše grotesku než souvislý příběh. 55%(13.3.2015)

Rozhodně nejslabší z trojice "Mužů", až příliš ztřeštěný a jakoby ani nerežírovaný. vypadá to, že na place každý dělá, co ho zrovna napadne za improvizaci, občas je to sice docela vtipné, občas (spíš často) ale nuda.(27.6.2007)

Dobrodružství, honičky, přestřelky, odvážný kaskadérský kousky, převleky, bláznivý situace, krásný ženy ( Ursula ) a především a hlavně neuvěřitelná porce zábavy a smíchu, vlastně my tohle všechno umíme pojmenovat jedním jediným slovem, resp. jménem.....Belmondo ! Pane bože díky za tyhle filmy, protože s nima je ten náš život hned o pár galonů lehčí.(25.5.2013)

• bassator

Viděno 5x cca - 40%(20.11.2009)

Objektivně asi za čtyři hvězdičky, ne-li pět, "Muži z Hongkongu" nechybí nic, co lze od rodinně laděného dobrodružného snímku očekávat, bohužel však nejsem z těch diváků, kteřížto obdobným filmům holdují, ba naopak, více než palec mírně nahoru by ode mne byl sebeklamem... 65%(22.2.2014)

• - Bylo to poprvé, co herci ze západu pracovali v Nepálu. Z města Patan byli někteří jeho obyvatelé kvůli natáčení na týden vystěhováni. (Zdroj: Philippe Durant: Belmondo). (vesper001)

• - Snímek byl natočen na motivy románu Julese Verna „Číňanovy trampoty v Číně“. (sikky)

• - Jean-Paul Belmondo (Arthur Lempereur) a Ursula Andress (Alexandrine Pinardel) se seznámili při natáčení právě tohoto filmu a sedm následujících let byli párem i v soukromí. Andress později řekla novinářům, že Belmondo ji okouzlil schopností ji rozesmát. (Zdroj: Philippe Durant: Belmondo). (vesper001)