poster

Polibek od Putina

 • Dánsko

  Putin's Kiss

 • Rusko

  Poceluj Putina

 • Rusko

  Potseluy Putina

 • Rusko

  Поцелуй Путина

 • Slovensko

  Putinov bozk

  (festivalový název)
 • Slovensko

  Naši

  (festivalový název)

Dokumentární / Drama

Dánsko / Rusko, 2012, 85 min (SE: 59 min)

Kamera:

Lars Skree

Hrají:

Vladimir Putin
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tuntavala
  ***

  Ideologie.(14.10.2015)

 • ghatos
  *****

  Mimořádně kvalitní dokumentaristická práce. Vyprávění o ruské společnosti, organizaci Naši, novináři a jedné politicky aktivní dívce, která se dostala mezi dva mlýnské kameny. Forma celého dokumentu je zdařilá filmová dramatická variace, v níž si můžete vychutnat precizní všeříkající záběry. Ty v přesném načasovaném rytmu narativně vybrušují morální dilema hlavní hrdinky, v pro ní výhodném systému. Ale co se stane když začne pochybovat? Na pozadí celého příběhu se dozvíte o ideologii současného Ruska, o manipulaci mladé generace, o strachu a paranoie...ta ovládá Kreml neustále. Pro lidi zajímající se o politologii, sociologii či filozofii je to povinná "četba". 90%.(24.7.2014)

 • farfalla
  ****

  V situaci, kdy Putin koncentruje ve svých rukou veškerou moc v Rusku, reorganizuje státní instituce takovým způsobem, aby se jejich výstupy dali lépe kontrolovat, kdy kritici nového režimu jsou vystaveni šikaně kolegů a sousedů, je s podivem, že se Máša Drokova odhodlala vystoupit před kamerou se svými pochybnostmi. Na druhou stranu do posledního momentu ničeho nelituje a zastáva se hnutí Naši. To se jim mohlo hodit do mediálního obrazu. Ze zpráv je možné poznat jména aktérů tohoto příběhu, ale informace ze zákulisí jsou nové.(27.5.2014)

 • Filomena.I.
  *****

  (Jeden svět 2013) Putin zřídí jako svůj štít a své vojáky mládežnické hnutí NAŠI. Mládežníci jsou vychováváni a manipulováni sektářskými metodami k nenávisti ruské oposice a opičí lásce ke svému vůdci. Jejich zbraněmi je nenávist, cynismus, opovržení, monstrósní demonstrace síly (na něž jsou sváženi z celé země) a násilí. Dialog není v plánu. Mladičká Máša se snaží po nějaké době strávené v hnutí o pravdivý pohled. Však jen těžko těžko se člověk vymaňuje z pout sektářských… *** Další vhled do země, kde nepohodlní jsou mláceni, zavíráni… Kritičtí novináři se střílejí a dětem jsou vymývány mozky. Jeden obraz „demokratického“ Ruska soudruha Putina. *** Princezna Máša políbí odporného žabáka, jenž se v žádného krásného prince nepromění. Zůstává stále tím odporným KGBákem. Mocní jiných království zavírají oči a hlavu odvrací. Obchod je obchod a hvězda rudá v pěti kruzích neuškodí, jde jen o sportovní klání. Vojsko ruské v Čečensku, Osetii… Ctěný králi, toť není věcí království našeho, radí rádci. Obsazení Krymu a vojska na Ukrajině? Polibek smrti od Putina…(26.5.2014)

 • Eamby
  ****

  Tento znamenitý filmový výtvor poukazuje na společenské dění v Rusku, které se nedá jen tak přehlédnout. Nepoukazuje ale samostatně jen na dění v Rusku, ale celkové vztahy a činy mezi určitými skupinami lidí, které zastávají naprosto odlišné názory... a jak v mnoha případech- i tento spor vyvrcholí v agresivitu.(8.3.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace