poster

Polibek od Putina

 • Dánsko

  Putin's Kiss

 • Rusko

  Poceluj Putina

 • Rusko

  Potseluy Putina

 • Rusko

  Поцелуй Путина

 • Slovensko

  Putinov bozk

  (festivalový název)
 • Slovensko

  Naši

  (festivalový název)

Dokumentární / Drama

Dánsko / Rusko, 2012, 85 min (SE: 59 min)

Kamera:

Lars Skree

Hrají:

Vladimir Putin
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • *CARNIFEX*
  **

  Napriek tomu, že som vyslovene (politicky) protiamericky orientovaný, netrpím utópiou, že to čo sa deje v západných krajinách, je vyslovene len ich doménou. Je jasné, že dezinformácii občanov či vymývaniu mozgov mládeži sa venujú aj v Rusku, nie len v USA. O Putinovom "HitlerJugend" alias "NAŠI" som nevedel, ale som rád, že som si rozšíril obzor. No čo dodať k osudu mladej, 18 ročnej hovorkyni, ktorá po neúspechu pri "voľbách" prešla na opačnú stranu. Mladí ľudia sú najlepším objektom na manipulovanie, sú vhodným nástrojom na prevrat či slepé plnenie rozkazov pohlavárov "všech zemí", o čom sme sa presvedčili aj my, pri nežnej revolúcii v 89'. Dnes už "všetci" vedia, že to bol obyčajný biznis, kedy komunisti predali už tak rúcajúci sa systém, západnému kapitalizmu. Samozrejme je hrozné, keď je niekto vzhľadom k svojmu inému názoru prenasledovaný, ba dokonca napadnutý. O tom niet pochýb. Takže suma sumárom, Putin je napriek pozdvihnutiu životnej úrovne v Rusku ten zlý, Obama so svojou demokraciou a neustálou teroristickou politikou ten dobrý. Škoda len, že si demokraciu ako takú všetci vysvetľujú po svojom, pričom akoby nemala žiadne pravidlá. Človek už naozaj nevie komu môže veriť, kto za kým stojí, kto koho finančne dotuje, aby sa dostal k moci a tak držal opraty nad svojimi vlastnými záujmami. Na záver už len dodám, že by ma veľmi zaujímali dve veci. Keď sú "NAŠI" na strane milovaného Putina, na koho strane sú TÍ DRUHÍ, ktorí jednoznačne stoja za zrodom tohto dokumentu, a či by Máša, v počiatkoch zarytá zverenkyňa ruskej propagandy, prešla na opačnú stranu k opozícii, aj v prípade víťazstva vo voľbách. Prezliekanie kabátov je v dnešnej dobe tak "neobyčajné", až človek stráca prehľad, čomu tí - nie len naši politici - vlastne veria.(28.11.2015)

 • ledzepfan
  ***

  Na jednu stranu zajímavé.. O existenci Putinjugend -éé teda pardón, hnutí Naši samozřejmě- jsem nevěděl. Je až fascinující kolik mládežníků si na tom fičí přestože jde úplně okatě o normální vymývání mozků. Už jen neustálé zdůrazńování, že jde o protifašistické hnutí(přestože v praxi jde spíše o boj proti amerikánské formě imperialismu a kapitalismu) svědčí o cílené, promyšlené a zručné manipulaci s pojmy, symboly a hesly. Na stranu druhou jde o né příliš zručně vystavěný dokument. Novinář Oleg se tváří jako nositel pravdy, přitom upřímnější a silnější by bylo přiznat, že dokument slouží především jako štít chránící jeho osobu před dalším útokem(protože mezinárodně známý dokumentarista se odstraňuje hůře než anonimní ruský novinář). Oleg a spol možná až příliš tlačí na své přesvědčení, že provokace a útoky Putinjugend cíleně organizují jejich vůdci, že jde snad o útoky na "objednávku"..Přitom skutečnost může být mnohem rafinovanější a strašidelnější: Oni příkaz nepotřebují, jednají na vlastní pěst na základě svého vlastního (ikdyž samozřejmě vštěpeného) přesvědčení... Důležitou postavou je Máša, která tomu celému dodává punc uvěřitelnosti. Bez ní by to byl jen další konspirační blábol. Sama sice nepřichází s ničím určujícím a průkazným, ale minimálně její přerod z vygumované ovce do samostatně uvažující bytosti, která je ochotna přiznat, že je něco asi špatně, je dobrým námětem k zamyšlení.(26.5.2014)

 • DonQ
  ****

  No jo historie se opakuje. Rusko je zkrátka nádorem Evropy a člověk si uvědomuje, že to co Putin provádí má zjevnou paralelu na dobu tak před 80 lety ve Výmaru. Je zajímavé jak je občanská společnost u nás stále neviditelná. Když vidím co se děje v Rusku, tak si říkám, jestli to je dobře či vlastně nikoliv, že my tu máme jen "cool placky se senilnícím Karlem". No máme se ještě na co těšit.(26.5.2014)

 • yoshimi
  ****

  Žádný div, že to v Rusku vypadá tak, jak to tam vypadá. Putlerjugend Naši je fakt strašidelná. A dokument rozhodně doporučuju.(5.9.2014)

 • Filomena.I.
  *****

  (Jeden svět 2013) Putin zřídí jako svůj štít a své vojáky mládežnické hnutí NAŠI. Mládežníci jsou vychováváni a manipulováni sektářskými metodami k nenávisti ruské oposice a opičí lásce ke svému vůdci. Jejich zbraněmi je nenávist, cynismus, opovržení, monstrósní demonstrace síly (na něž jsou sváženi z celé země) a násilí. Dialog není v plánu. Mladičká Máša se snaží po nějaké době strávené v hnutí o pravdivý pohled. Však jen těžko těžko se člověk vymaňuje z pout sektářských… *** Další vhled do země, kde nepohodlní jsou mláceni, zavíráni… Kritičtí novináři se střílejí a dětem jsou vymývány mozky. Jeden obraz „demokratického“ Ruska soudruha Putina. *** Princezna Máša políbí odporného žabáka, jenž se v žádného krásného prince nepromění. Zůstává stále tím odporným KGBákem. Mocní jiných království zavírají oči a hlavu odvrací. Obchod je obchod a hvězda rudá v pěti kruzích neuškodí, jde jen o sportovní klání. Vojsko ruské v Čečensku, Osetii… Ctěný králi, toť není věcí království našeho, radí rádci. Obsazení Krymu a vojska na Ukrajině? Polibek smrti od Putina…(26.5.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace