poster

Polibek od Putina

 • Dánsko

  Putin's Kiss

 • Rusko

  Poceluj Putina

 • Rusko

  Potseluy Putina

 • Rusko

  Поцелуй Путина

 • Slovensko

  Putinov bozk

  (festivalový název)
 • Slovensko

  Naši

  (festivalový název)

Dokumentární / Drama

Dánsko / Rusko, 2012, 85 min (SE: 59 min)

Kamera:

Lars Skree

Hrají:

Vladimir Putin
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ghatos
  *****

  Mimořádně kvalitní dokumentaristická práce. Vyprávění o ruské společnosti, organizaci Naši, novináři a jedné politicky aktivní dívce, která se dostala mezi dva mlýnské kameny. Forma celého dokumentu je zdařilá filmová dramatická variace, v níž si můžete vychutnat precizní všeříkající záběry. Ty v přesném načasovaném rytmu narativně vybrušují morální dilema hlavní hrdinky, v pro ní výhodném systému. Ale co se stane když začne pochybovat? Na pozadí celého příběhu se dozvíte o ideologii současného Ruska, o manipulaci mladé generace, o strachu a paranoie...ta ovládá Kreml neustále. Pro lidi zajímající se o politologii, sociologii či filozofii je to povinná "četba". 90%.(24.7.2014)

 • Eamby
  ****

  Tento znamenitý filmový výtvor poukazuje na společenské dění v Rusku, které se nedá jen tak přehlédnout. Nepoukazuje ale samostatně jen na dění v Rusku, ale celkové vztahy a činy mezi určitými skupinami lidí, které zastávají naprosto odlišné názory... a jak v mnoha případech- i tento spor vyvrcholí v agresivitu.(8.3.2013)

 • farfalla
  ****

  V situaci, kdy Putin koncentruje ve svých rukou veškerou moc v Rusku, reorganizuje státní instituce takovým způsobem, aby se jejich výstupy dali lépe kontrolovat, kdy kritici nového režimu jsou vystaveni šikaně kolegů a sousedů, je s podivem, že se Máša Drokova odhodlala vystoupit před kamerou se svými pochybnostmi. Na druhou stranu do posledního momentu ničeho nelituje a zastáva se hnutí Naši. To se jim mohlo hodit do mediálního obrazu. Ze zpráv je možné poznat jména aktérů tohoto příběhu, ale informace ze zákulisí jsou nové.(27.5.2014)

 • ledzepfan
  ***

  Na jednu stranu zajímavé.. O existenci Putinjugend -éé teda pardón, hnutí Naši samozřejmě- jsem nevěděl. Je až fascinující kolik mládežníků si na tom fičí přestože jde úplně okatě o normální vymývání mozků. Už jen neustálé zdůrazńování, že jde o protifašistické hnutí(přestože v praxi jde spíše o boj proti amerikánské formě imperialismu a kapitalismu) svědčí o cílené, promyšlené a zručné manipulaci s pojmy, symboly a hesly. Na stranu druhou jde o né příliš zručně vystavěný dokument. Novinář Oleg se tváří jako nositel pravdy, přitom upřímnější a silnější by bylo přiznat, že dokument slouží především jako štít chránící jeho osobu před dalším útokem(protože mezinárodně známý dokumentarista se odstraňuje hůře než anonimní ruský novinář). Oleg a spol možná až příliš tlačí na své přesvědčení, že provokace a útoky Putinjugend cíleně organizují jejich vůdci, že jde snad o útoky na "objednávku"..Přitom skutečnost může být mnohem rafinovanější a strašidelnější: Oni příkaz nepotřebují, jednají na vlastní pěst na základě svého vlastního (ikdyž samozřejmě vštěpeného) přesvědčení... Důležitou postavou je Máša, která tomu celému dodává punc uvěřitelnosti. Bez ní by to byl jen další konspirační blábol. Sama sice nepřichází s ničím určujícím a průkazným, ale minimálně její přerod z vygumované ovce do samostatně uvažující bytosti, která je ochotna přiznat, že je něco asi špatně, je dobrým námětem k zamyšlení.(26.5.2014)

 • tuntavala
  ***

  Ideologie.(14.10.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace