Já jsem horník, kdo je víc?

(festivalový název) (studentský film)
  • Slovensko Ja som baník, kto je viac?
Krátkometrážní / Drama
Slovensko, 2012, 51 min

Režie:

Roman Fábian

Scénář:

Roman Fábian

Kamera:

Ivo Miko

Bezstarostný mladý muž žijící na periférii Slovenska dostane k osmnáctinám od otce dárek – práci v dole. Paľo snaží tradiční práci vyhnout a hledá nejrůznější jiné možnosti. Nakonec však dozrává k jedinému řešení, které ho, proti jeho vůli, staví na práh dospělosti. (Ostrava Kamera Oko)

E=mc2

Forma je skôr dokumentárna. Problémom však je, nie dobre fungujúci scenár. Vizuálne veľmi dobré. Herecky už menej uveriteľné. Výnimkou je postava otca a Petra. ()

louisa

Na školský film celkom dobré - aj keď chvíľami dosť zdĺhavé ... Z postáv ma zaujal jedine Peter, ktorý "chytil" svoju rolu vcelku slušne - t.j. je "uveriteľný." Ostatní protagonisti akoby dosť dobre nevedeli, čo presne robiť - teda, pokrivkáva režijné vedenie hercov. Dávam 3 hviezdy. ()

Havenohome

Výborná téma. Slabučká réžia. Scenár nula bodov. Kamera pekná, avšak veľmi devalvovaná. Každým pribúdajúcim dlhým záberom podkresleným ezoterickou muzičkou som si trhal vlasy. Estetická krása sa zmenila na čistú onaniu. Hlavný problém? Neexistujúci storytelling. Prečo sa dozvedáme niečo o zápletke až po úmorných 15 minutách? Nič sa tam nedeje kvôli niečomu. Postavy si nič nemusia zaslúžiť (hlavný hrdina dostane trénerskú licenciu na lusknutie prstov). Všetko sa dá veľmi ľahko predvídať. A keď nie je príbeh, ktorý by sa dal sledovať, tak môže byť kamera aj maková, aj tak zaspíte. Neherci dosť slabí (nie ich vinou), je jasne odlíšiteľné kedy sú sami sebou a kedy prenášajú režisérom vymyslené tézovité vety. ()