Dobrodruzi

Dobrodruhovia

Last Adventure, The

Dobrodružný / Drama / Romantický

Francie / Itálie, 1967, 112 min

Tak tohle je přesně ta směsice žánrů a jejich jednotlivých podtónů, která mě totálné nebaví. Romatnika + dobrodružství + čisté pesimistické drama nakonec. Hm, děkuji, ale nechci. Tři hvězdy za glanc herectví a filmařiny, ale jinak tohle opradu není pro mě. 60%(9.9.2014)

• anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA : ČST 1 = 25.1.1977 --- v pôvodnom znení s titulkami (7.2.2009)(7.2.2009)

Rozverný příběh plný hravosti (scéna evokující Afriku s bicími v dílně nemá chybu), drobných starostí a úsměvů se ve třetí třetině zlomí a promění v čistokrevné francouzské drama, kde se nechodí pro smrt daleko. Kdysi jsem tenhle typ francouzských filmů miloval, dnes na mě působí skličujícím dojmem. Přijít o vše...tomu říkám KONEC. Zlaté horrory, z těch alespoň nepadá na člověk děsivá tíže bezmoci a zoufalství...(8.9.2014)

Popravdě jsem si pod názvem představoval něco trochu jiného než pomalou podívanou o chlápcích, kteří se vydávají hledat potopené letadlo plné peněz. Čekal jsem akci, dobrodružství, zábavu ale ani jedno se nedostavilo v dostatečném množství. Ještě, že tu byli tak dobří herci.(17.8.2009)

K tomuto francouzskému filmu se opravdu hodí značení KRÁSNÝ (jak už název napovídá) dobrodružný film! Ústřední trio snílků Manu (Alain), Roland (Lino) a Leatitia (Joanna) si jde i přes nedůvěru a úšklebky okolí velice sympaticky za svým cílem a neodradí je ani menší či větší neúspěchy! Když se to ovšem zvrtne zcela, tak nehážou flintu do žita a vydávají se společně na daleké dobrodružství a my si s nimi můžeme vychutnat tyto krásné chvíle! (Pro mě nejkrásnější scéna z filmu, kdy v dílně překonají smutek a za bubnování tančí, zpívají a těší se na nové dobrodružství.) Zajímalo by mě, z jakého důvodu tato filmová perla nepronikla častěji na naše televizní obrazovky, je to opravdu velká škoda!(2.7.2013)