poster

Dobrodruzi

 • Francie

  Aventuriers, Les

 • Itálie

  I tre avventurieri

  (Itálie)
 • slovenský

  Dobrodruhovia

 • anglický

  Last Adventure, The

Dobrodružný / Drama / Romantický

Francie / Itálie, 1967, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  ***

  Autor románu o Rozinantě, nesoucí na hřbetě jistého pošetilého idealistu, kdysi řekl, že není tak těžké za přítele umřít, jako najít takového, aby umírání stálo za to. Myslím, že dvojka Ventura, Delon + jedna sochařka industriálního zaměření tuto podmínku naplnili dokonale, nicméně je mi líto, že nemohu úplně stoprocentně říct to samé o pověsti, která Dobrodruhy předchází. Chybí dějová semknutost a struna humoru není dost ohraná, či snad za tím stojí ten bordel, co měl otec Fura na pevnosti a Delonovy klasické konce? Nevím, ale čekal jsem od pánů kluků něco víc..(8.9.2014)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,900,000(11.4.2010)

 • hrona
  *****

  Jeden z nejlepších filmů s Delonem vůbec a společně s Lino Venturou. Bohužel na něj snad všechny televize zapoměly a naposledy se tento film vysílal ještě před 89 rokem. Film, kde jako dva nerozluční kamarádi hledají poklad u Konga je vyjímečný, nejenom tím, že v něm je jedna z nejdramatičtějších závěrečných scén tehdejší doby, odehrávající se v pevnosti Boyard, ale také si Delon střihl i jednu z ústředních písní. Vynikající podívaná(28.11.2009)

 • borsalino
  *****

  Exceletní film o velkém přátelství Manyho a Rolanda, snílcích o velkém bohatství, kteří reálně jdou od jedné prohry ke druhé. Když už se na ně usměje štěstí v podobě vylovení pokladu z havarovaného letadla v Kongu, začnou jim jiné starosti a již nikdy život nebude tak bezstarostný jako dřív. Zvlášť, když na zlato má zájem ještě někdo další, který neváhá použít jakýchkoli prostředků pro jeho získání. Konec je smutný, snad i trochu poučný - totiž, že prachy nejsou všechno...(10.3.2008)

 • Karlos80
  ****

  Zaslouženě za 4*, a sice v první řadě za perfektní hudbu (ale jaký starý francouzský film ji neměl), dobrý scénář, výtečné herce (trochu netypicky vousatý Delon alias Robinson Crusoe) a samozřejmě senzační exteriéry. Ten konec a ještě prostřední část s tragickým koncem krásné mladé výtvarnice Joanny Shimkus byl smutný ale zároveň i nezapomenutelný. Televizí neprávem opomíjený malý-velký film.(5.2.2008)

 • Alain Delon

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace