poster

Dobrodruzi

 • Francie

  Les aventuriers

 • Itálie

  I tre avventurieri

 • Slovensko

  Dobrodruhovia

 • USA

  The Last Adventure

 • Irsko

  The Last Adventure

 • Velká Británie

  The Last Adventure

Dobrodružný / Drama / Romantický

Francie / Itálie, 1967, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sud
  *****

  Přátelství, to je někdy víc než láska... zpíval kdysi zpěvák Petr Rezek. Tento úryvek by mohl docela dobře být hlavním mottem "Dobrodruhů". Neuvěřitelně silný a nádherný příběh o přátelství dvou mužů, které nezkalí životní kopance, láska k jedné ženě a ani nenadálé bohatství. Alain Delon a Lino Ventura, jedni z nejcharismatičtějších herců, se stali na necelé dvě hoďky dobrodruhy, aby všem svým oddaným divákům udělali radost. A jak mne vždycky mrzel fakt, že pokud ve filmu hrají dva charismatičtí sympaťáci, většinou stojí proti sobě - tentokrát nikoli a celý film je na tom dokonce postaven. Merci. 100%.(25.10.2004)

 • italka63
  *****

  Tenhle film jsem jako holka viděla několikrát a přesto jsem si ho pustila zase.Hodila jsem za hlavu všechny nové trháky a absolvovala filmový zážitek, neboť Delon, to je moje dívčí láska...Nikdy před tím bych neřekla, že i Lino Ventura byl takhle pěknej chlap. Nebo to dělá nostalgie? Nevím, každopádně film o dvou přátelích, pilotovi a automobilovém snílkovi,co se snaží postavit jedno z nejrychlejších aut, je skvělý.Do cesty se jim při hledání na jejich soukromém vrakovišti připlete pohledná blondýnka, do které se oba tajně zamilují. Pak přijde informace o potopeném letadle v Africe, s nímž na útěku v průběhu nepokojů v Kongu cestoval jeden mírně diamanty a penězi obtěžkaný Francouz, který nedoletěl...a pevnost Boyard skoro v původním stavu.....tahle oslava chlapského přátelství a nenaplněné lásky je skvělá a úplně klidně si ji někdy pustím zase:-)(31.5.2013)

 • anderson

  ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA : ČST 1 = 25.1.1977 --- v pôvodnom znení s titulkami (7.2.2009)(7.2.2009)

 • Chrustyn
  ***

  Popravdě jsem si pod názvem představoval něco trochu jiného než pomalou podívanou o chlápcích, kteří se vydávají hledat potopené letadlo plné peněz. Čekal jsem akci, dobrodružství, zábavu ale ani jedno se nedostavilo v dostatečném množství. Ještě, že tu byli tak dobří herci.(17.8.2009)

 • novoten
  ***

  I když de Roubaixova hudba unáší podobně příjemně jako mořské vlny a Alain Delon každým gestem dokazuje, že mu jako pohodovému frajerovi jen málokdo dokáže konkurovat, nefungují Dobrodruzi jako ucelený film téměř vůbec. Přeskakování nálad z rozjívené do melancholické a z komediálně potrefené do napínavé mi vůbec nesedí a je to jen výtečná herecká trojka, která film drží i při nezvladatelných žánrových skocích. V nostalgicky přátelské rovině úžasné, v jiných smutně roztříštěné.(25.3.2012)

 • - Autorem stejnojmenné knižní předlohy, která vyšla i v češtině, je režisér José Giovanni. Děj filmu se ale od knihy v některých bodech odlišuje. (vesper001)

 • - Ačkoliv ve filmu název pevnosti, na které se stěžejní část filmu odehrává, není uveden, jedná se o pevnosti Boyard u západního pobřeží Francie. (vesper001)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace