Dobrodruzi

Dobrodruhovia

• Irsko

Dobrodružný / Drama / Romantický

Francie / Itálie, 1967, 112 min

jeden z mála dobrých francouzských filmů, jinak zcela trapných(13.8.2007)

• rt12

Asi film pro chlapce a chlapy, dle komentářů. Film s několika dějovými linkami, které by stačily na tři filmy. Do 112 minut toho tvůrci natlačili tolik, že mi šla hlava kolem a zároveň se to neuvěřitelně vleklo. Jó Ventura a sličný Delon byli čokoládička, ale pro mne s nelákavou náplní.(11.1.2014)

Autor románu o Rozinantě, nesoucí na hřbetě jistého pošetilého idealistu, kdysi řekl, že není tak těžké za přítele umřít, jako najít takového, aby umírání stálo za to. Myslím, že dvojka Ventura, Delon + jedna sochařka industriálního zaměření tuto podmínku naplnili dokonale, nicméně je mi líto, že nemohu úplně stoprocentně říct to samé o pověsti, která Dobrodruhy předchází. Chybí dějová semknutost a struna humoru není dost ohraná, či snad za tím stojí ten bordel, co měl otec Fura na pevnosti a Delonovy klasické konce? Nevím, ale čekal jsem od pánů kluků něco víc..(8.9.2014)

Lino Ventura a Alain Delon v jednom filme!(25.11.2013)

"Víš, co si myslím ?? Že by jí prospěla změna vzduchu !!" - "Co tím myslíš ?? Že by jela s náma ??"(23.11.2013)