Chuckyho kletba

Curse of Chucky

Horor / Thriller

USA, 2013, 97 min

• predators

Tak tohoto sráče si pamatují mnozí generačně rovni a aby i mladíci nebyli ušetřeni Chuckyho malinkatých ručiček, modrounkých očiček a krásných bílých zoubků, zavítal na naše obrazovky, řekněme remake/prequel téhle zm*dí panenky. Myslím ale, že nejde o zklamání! A opět platí, že oběti musí být dementi...jinak by si s Chuckym poradili. 40%(2.11.2013)

• ARI50

Asi sem jsi špatně přebral informace a vyhodnotil dopředu naco budu koukat dostal jsem akorát zklamani , jelikož naše panenka je furt tim čim sem nechtel a jeto škoda neustaly kolotoč ničeho jen jemne osoleni scén ale tot vše.(27.9.2013)

Chuckyho kletba není špatná, ale na to, že to je horor z roku 2013 tomu přeci jen něco chybělo. Atmosféra tu není špatná, ale že se celý děj odehrává pouze v jednom domě je poměrně škoda. Cpát sem také nemuseli nějaké ty homo scény. Spíš bych se soustředil na dokonalejší a propracovanější ukončování života rukou nelítostné panenky, no a Andy na konci nebyl špatnej...(20.10.2013)

Chucky s faceliftem je tu snad nejděsivější ve své historii. Nejvíce paradoxně ve scénách, ve kterých jen tak nečinně sedí/leží, zatímco postavy kolem něj předou hovory a divák ví, že ten kus usmívajícího se plastu je ve skutečnosti monstrózní kus psychopatického hovada. Hlášky a humor ubyly, rozkrytí Chuckyho minulosti je trapná zbytečnost a gore efekty jsou z lacinějšího kraje, nicméně Mancini se svým životním tématem umí zacházet dost dobře - vizuálu nechybí nápad a chuť (spíše slova hravý a zábavný, než originální), film má slušnou atmosféru a postavy jsou solidní přehlídkou mimoňoidů (něco jako mimoň, jen atraktivnější). Potitulková scéna je krásnou jednohubkou pro pamětníky série.(13.3.2014)

Luxus. Človek, ktorý sériu stvoril i zabil, sa ju rozhodol oživiť - a podobne ako bol Seed of Chucky prekvapivo zlý film, je Curse of Chucky až šokujúco skvelý oldschool horor. V prvom rade je to dôstojné pokračovanie, ktoré skvelo prepája čiernohumorné diely 4 a 5 s originálnou trilógiou a rozvíja mytológiu ďalej. Má síce svoje muchy (o predvídateľnom scenári sa dá slušne povedať, že je to 80s rutina), no je úžasné po dlhom čase vidieť poctivé pokračovanie starého hororového franchisu.(29.9.2013)

• - Herec Alex Vincent, ktorý sa objaví po záverečných titulkoch, hral postavu Andyho v pôvodnom filme Detská hra (1988). (los_kretenos)

• - Na konci štvrtej minúty je jasne vidieť, ako herečka otvára dvere postojačky, pričom by mala sedieť na vozíku, keďže je ochrnutá. (Budisovie)

• - Brad Dourif, ktorý prepožičal hlas Chuckymu, nahral svoje repliky za necelý deň. (beso74)