Chuckyho kletba

Curse of Chucky

Horor / Thriller

USA, 2013, 97 min

Chucky s faceliftem je tu snad nejděsivější ve své historii. Nejvíce paradoxně ve scénách, ve kterých jen tak nečinně sedí/leží, zatímco postavy kolem něj předou hovory a divák ví, že ten kus usmívajícího se plastu je ve skutečnosti monstrózní kus psychopatického hovada. Hlášky a humor ubyly, rozkrytí Chuckyho minulosti je trapná zbytečnost a gore efekty jsou z lacinějšího kraje, nicméně Mancini se svým životním tématem umí zacházet dost dobře - vizuálu nechybí nápad a chuť (spíše slova hravý a zábavný, než originální), film má slušnou atmosféru a postavy jsou solidní přehlídkou mimoňoidů (něco jako mimoň, jen atraktivnější). Potitulková scéna je krásnou jednohubkou pro pamětníky série.(13.3.2014)

Tak nakonec mile potěšilo. Upřímě jsem čekal jen průměr. Protože přeci jenom i když Dětskou hru považuji za největší horor, protože moje traumata z dětství pramení právě díky Chuckymu tak jsem ani přesto nečekal nějak moc. Ale nakonec jsem si sedl na prdel. A to hlavně z toho jak se Mancinimu povedlo si pohrát jak s příběhem tak s atmosférou. Příběh který je ze začátku takový občejný se nám nakonec spojí a já díky tomu mám chuť zkouknout celou sérii znova. Tentokrát se nejedná o komedii jako Chuckyho sémě a moc mě potěšilo že tu nejsou ostatní panenky ale jenom Chucky. Atmosféra mi dost připomínala originál, byla naprosto parádní. Chucky se totiž moc neobjevuje a jsou tu vidět jen části jeho těla jako v prvním díle. Samotnej Chucky mi díky traileru moc nevyhovoval ale nakonec se ukázalo že trailer jen plašil. Chucky se hejbe stejně dobře jako před lety. Vražd je sice málo ale hláškující Chucky a jeho mordy jsou poměrně dobré(i když na gore by se dalo zapracovat, vypadalo to přeci jen až moc uměle). Jo film má pár celkem dost chyb a měl by být delší přeci jenom jsme se moc o nějakých postavách nedozvěděly což je škoda, ale tenhle film mě dost potěšil a překvapil. Doufám v další díl protože Chucky i po letech má co do sebe.(29.9.2013)

Chucky se vrátil a přivedl sebou skvělou atmosféru let, kdy se na horory koukalo nejlépe, tedy let osmdesátých. A pro mě je tento díl uprímně velikým překvapením na to, že se jedná o pouhý videofilm. Herci bych řekl, že jsou vedlejší a jestli Vás mají štvát, tak se jim to zaručeně povede a přejete jim krutou smrt roztomilou panenkou, která přesvědčí, že ze své kreativnosti neztratila vůbec nic. Určitě potěší scény titulkové scény, takže nevypínat. Jsem sice spokojen, ale přece jen na čtyři hvězdy to nevidim k těm mi tam ještě něco chybělo. Silná trojka. 6,5/10.(15.10.2013)

"Chucky, I´m scared", "You fucking should be!" Na nejnovější příběh vraždící panenky jsem se hodně těšil.Chucky je moje oblíbená postava, hlavně díky tomu, že první díl, byl úplně první horor, který jsem kdy viděl jako 6 leté děcko na dovolený v Praze a pamatuju si, že jsem se ještě pár let koukal pod postel.Druhý a Třetí díl série mám hodně rád, hlavně dvojku sem měl kdysi dokonce nejraději, jelikož tam Chucky fakt kurevsky hláškuje.Po letech přišlo čurácké zprznění v podobě Sémě a Nevěsty a já pevně věřil, že tahle panenka je na dobro mrtvá.Proto sem měl hodně velkou radost z dalšího dílu, který samozřejmě ale budil obavy a nakonec je splnil, ale tak na půl.Mancini není špatný scénárista, přeci to on stojí za prvním dílem, ale režisér je to opravdu prach bídný, což ukázal při svém debutu a tady opět spíš boduje scénářem, než režií.Celé mi to přišlo jako takové demo, taková zkouška jestli dokáže ještě oživit tuhle legendu, vrátit jí její původní koncept a to děsivost a dokázat, že si zaslouží peníze na remake.Překvapila mě dost dobrá atmosféra, Chucky uměl být zase pořádně děsivý.Jenže ho bylo málo, to je ten problém.Vraždy nejsou taky nijak zvlášť originální a ani ve verzi unrated nijak brutální, takže normální verze byla asi zase do školky.Chucky strašně málo hláškuje a vůbec sem měl pocit, že čím míň má Mancini Chuckyho na plátně, tím víc je spokojený a míň nervozní, aby zase něco neposral.Vůbec se mi nelíbila scénáristická odbočka, která degradovala Charlese Lee Raye na jakého si zvrhlého úchyla, který chtěl mít mimčo...no uff....to se musel původní Bostonský škrtič dobře nasrat.Když ale přestanu konečně pindat, celkově sem spíš spokojenej, zaroveň ale i zklamanej, protože se filmu podařilo oživit jednu legendu, ovšem jen takovým malým záchvěvem, který by si zasloužil víc...víc všeho, hlášek, mrtvých, krve a strachu.Největším pozitivem tak je hudba, která čerpá z té původní a hodně filmu pomohla.Cameo na konci bylo vyloženě směšný, to bych asi po tolika letech chtěl opravdu něco na trošku vyšší úrovní, než jen no no no Andy wait....bum.....Mírným překvapením tak pro mě je hlavně nádech hororové atmosféry a návrat ke kořenům.Chtělo to ale větší koule Mancini.Snad příště.55% a to brutální faux pass s chodícím kriplem si jako myslel vážně, Done?(7.10.2013)

Chuckyho kletba není špatná, ale na to, že to je horor z roku 2013 tomu přeci jen něco chybělo. Atmosféra tu není špatná, ale že se celý děj odehrává pouze v jednom domě je poměrně škoda. Cpát sem také nemuseli nějaké ty homo scény. Spíš bych se soustředil na dokonalejší a propracovanější ukončování života rukou nelítostné panenky, no a Andy na konci nebyl špatnej...(20.10.2013)