Chuckyho kletba

Don Mancini

Joseph LoDuca

James Coblentz
  • Rainey13

V momentě kdy píšu tenhle komentář ještě fillm běží (pár min do konce). Každopádně, nikdy jsem téhle sérii nepřišel na chuť. Nevím proč, ale vždycky když si najdu čas abych shlídnul Chuckyho (jakýkoli díl) tak u toho začínám usínat. Ničím zajímaví příběh a bez jakéhokoli napětí. Takže opět, tak jako před pár lety, hodnotím stejně. Pod průměr.(6.10.2013)

Určitě zábavný hororůrek a pokračování asi nekonečného příběhu o vraždící panence. I když se u toho asi nikdo bát nebude, tak si může alesoň vychutnat povedené vraždy. Žánrově ničím nepřekvapí. Za mě 60% :)(2.12.2015)

Pro nás, kteří Chuckyho sjížděli denně na starých ošoupaných VHSkách s německým monotvárným dabingem, je tohle něco jako CGI pocta starému dobrému škrtiči. Naprosto perfektní soundtrack, který film vyzdvihuje o třídu výš, atmosféra, která by se dala příborovým nožem špatně krájet, poměrně slušné herecké výkony, lekačky o třídu vyšší než v MAMA a Brad Dourif. Já byl stoprocentně spokojen. Video film roku a doufám, že díky tomu, co předvedl se bude moct brzy navrátit na plátna kin. Ta malá špína: "Chucky, I´m scared"....... Chucky: "You fucking should be!" Věta, která mi v originálním znění !!!!bez titulků!!! a s perfektně blýskavou scénou vyvolala husí kůži. Což za poslední dobu nedokázal vůbec žádný horor. Ani ty pro děcka! PS:. Jestli ti mí haranti se budou dožadovat panenek, tak jim v Pompu koupím tak maximálně velké hovno!(24.9.2013)

Všetko, čo od Chuckyho čakáte, nič, čo by sa do neho nehodilo. Nečakaný bonus predstavuje sympatická, uveriteľne, ba dokonca rozumne sa správajúca hrdinka. Vlastne všetci tam majú všetkých 5 pohromade, žiadne vynútené hlúposti som nezaregistroval. K tomu naviac vydarený koniec... s týmto hororovým video filmom skrátka ťažko šliapnuť vedľa, je na nenáročný večer ako stvorený.(21.10.2013)

"Chucky, I´m scared", "You fucking should be!" Na nejnovější příběh vraždící panenky jsem se hodně těšil.Chucky je moje oblíbená postava, hlavně díky tomu, že první díl, byl úplně první horor, který jsem kdy viděl jako 6 leté děcko na dovolený v Praze a pamatuju si, že jsem se ještě pár let koukal pod postel.Druhý a Třetí díl série mám hodně rád, hlavně dvojku sem měl kdysi dokonce nejraději, jelikož tam Chucky fakt kurevsky hláškuje.Po letech přišlo čurácké zprznění v podobě Sémě a Nevěsty a já pevně věřil, že tahle panenka je na dobro mrtvá.Proto sem měl hodně velkou radost z dalšího dílu, který samozřejmě ale budil obavy a nakonec je splnil, ale tak na půl.Mancini není špatný scénárista, přeci to on stojí za prvním dílem, ale režisér je to opravdu prach bídný, což ukázal při svém debutu a tady opět spíš boduje scénářem, než režií.Celé mi to přišlo jako takové demo, taková zkouška jestli dokáže ještě oživit tuhle legendu, vrátit jí její původní koncept a to děsivost a dokázat, že si zaslouží peníze na remake.Překvapila mě dost dobrá atmosféra, Chucky uměl být zase pořádně děsivý.Jenže ho bylo málo, to je ten problém.Vraždy nejsou taky nijak zvlášť originální a ani ve verzi unrated nijak brutální, takže normální verze byla asi zase do školky.Chucky strašně málo hláškuje a vůbec sem měl pocit, že čím míň má Mancini Chuckyho na plátně, tím víc je spokojený a míň nervozní, aby zase něco neposral.Vůbec se mi nelíbila scénáristická odbočka, která degradovala Charlese Lee Raye na jakého si zvrhlého úchyla, který chtěl mít mimčo...no uff....to se musel původní Bostonský škrtič dobře nasrat.Když ale přestanu konečně pindat, celkově sem spíš spokojenej, zaroveň ale i zklamanej, protože se filmu podařilo oživit jednu legendu, ovšem jen takovým malým záchvěvem, který by si zasloužil víc...víc všeho, hlášek, mrtvých, krve a strachu.Největším pozitivem tak je hudba, která čerpá z té původní a hodně filmu pomohla.Cameo na konci bylo vyloženě směšný, to bych asi po tolika letech chtěl opravdu něco na trošku vyšší úrovní, než jen no no no Andy wait....bum.....Mírným překvapením tak pro mě je hlavně nádech hororové atmosféry a návrat ke kořenům.Chtělo to ale větší koule Mancini.Snad příště.55% a to brutální faux pass s chodícím kriplem si jako myslel vážně, Done?(7.10.2013)