poster

Chuckyho kletba

 • USA

  Curse of Chucky

Horor / Thriller

USA, 2013, 97 min

Režie:

Don Mancini

Scénář:

Don Mancini

Hudba:

Joseph LoDuca

Střih:

James Coblentz
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radka_86
  ***

  Na video film to rozhodně nebylo tak špatné. Atmosféra slušná, zápletka - dejme tomu a herci taky docela snesitelní, obzvlášť chůva se povedla :) Ale ten Chucky - já vám nevím, on i jeho hlášky mi přijdou díl od dílu trapnější...Tentokrát mě pobavil tak sotva jednou, dvěma...I krve bych uvítala o něco více a mohl dostat trochu víc zabrat, ten malej plastikovej hajzl to má díl od dílu jednodušší....Ale oproti čtyřce a pětce to bylo vydařenější. Za mě 60%(2.10.2013)

 • kingik
  ****

  "Ahoj, jsem Chucky. A k smrti rád se přátelím s malými holčičkami, kterým až na výjimky, neubližuji. A ani invalidní slečny na vozíčku u mě nevyvolají žádnou lítost, protože jsem prokletá panenka a rozhodně nejsem na hraní, a už vůbec nejsem ani trochu roztomilý." Už je to nějaký ten pátek, co Tom Holland oživil vraždící animatronickou loutku poprvé, a ta se s železnou pravidelností ve více či méně povedených pokračováních vlastně vrací dodnes. Od té doby se Chucky stihl přesunout od hororu až do hororové parodie a zase zpět. Prošel si určitým vývojem, zahláškoval si, zanadával od plastikových plic a do svých rukou ho už podruhé v řadě dostává režisér Don Mancini, který si napsal i scénář. Film je však určen rovnou na dvd a jeho skromnější náklady jsou znát ve výpravě, kdy se film z větší části odehrává v rozlehlém domě, s použitím animatronické loutky, jež je ve filmech poslední dobou velmi ojedinělé a v neposlední řadě také ve způsobu a provedení vražd, které nejsou příliš působivé, a dokonce i krajně přihlouplé, jako v případě zabití elektrickým proudem. Chucky se však vrátil v solidní formě a film s ním má své silné stránky ve vytváření napětí, zajímavě pojatých postavách, se kterými pohlédneme na úplný začátek jeho osudu, film dobře odsýpá a i z režijního hlediska to má něco do sebe. V poslední třetině filmu není nouze o překvapení v ději a objeví se dokonce i Jennifer Tilly, a proto je také dobré mít sérii z větší části nakoukanou, aby divák věděl, o co jde a netápal. V hlavní roli se objeví nadějná Fiona Dourif, a kdyby dojem náhodou neudělala, tak to zůstane v rodině, protože její otec Brad Dourif si zahrál postavu, která se do Chuckyho vtělila a následně vražednou panenku namluvil. Chystaný remake možná nic nového v sérii nepřinese a Don Mancini a spol. se o určitou inovaci pokusili spolu s ostrým závanem osmdesátých let. Jedná se o poměrně poctivý hororový návrat s hororovou ikonou, která postupně ztrácí na hororové aktuálnosti i působivosti, a proto je dobré si ji ještě jednou do obýváku pozvat. Vaše očekávání nezavraždí. Mé hodnocení: 70%(1.10.2013)

 • *CARNIFEX*
  ***

  Nica je odsúdená na život na vozíku. Jedinou oporou je jej matka. Tá jedného dňa dostáva zaujímavý balík bez adresy odosielateľa. Tak ako Nica, aj jej matka berú prekvapenie z veľkej krabice ako žart. Vo vnútri sa totiž nachádza hovoriaca bábika. Od jej príchodu do domu sa začínajú diať tragické udalosti. Nici-na matka prichádza o život a veci naberajú rýchly spád. Všetkým rodinným tragédiám však ani z ďaleka nie je koniec. Niekoľko krát som sa dočítal, že táto bábika už strach nenaženie a tento horor je len akousi srandou. Z časti musím súhlasiť, ale ako pokračovanie je tento snímok skutočne vydareným dielom. Netreba ho ale brať seriózne a aspoň z časti dostanete to, čo žáner horor v tomto filme ponúka. Čiže celkom slušné gore na priemernej úrovni - 60%.(29.9.2013)

 • esopesokeso
  ****

  Nabudúce si radšej dvakrát rozmyslite, či príjmete od hocikoho gumenú anču..(30.9.2013)

 • Pilda17
  ****

  Panenka Chucky se vrací, ale v trochu jiné podobě. Chucky působí drsněji a hází jednu hlášku za druhou. Atmosféra není nejhorší a i když jsem viděl jenom první dva díly, tak tohle se řadí někam mezi ně. Lepší než první díl určitě není, ale lepší než druhý ano .. 7/10 = 76%(6.10.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace