poster

V hlubinách

 • Pioneer

 • Pionér

 • Francie

  Pioneer

  (Francie)
 • slovenský

  V hlbinách

 • anglický

  Pioneer

Thriller

Norsko / Finsko / Švédsko / Francie / Německo, 2013, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  ****

  Erik Skjoldbjærg je brilantní všude tam, kde může uplatnit svou schopnost přesně popsat určitou dějovou proceduru a vystihnout atmosféru prostředí - prvních dvacet minut je proto bezmála strhujících a i když se liší poněkud konzervativnějším přístupem od skvělého doku-thrilleru NOKAS, má v nich Pioneer přinejmenším stejný drive. Jenže pak přijde spletitá konspirace a perspektiva hlavní postavy s narušeným vnímáním (vzpomínka na Insomnii) a tady se v Pioneerovi dostává do konfliktu solidní subjektivní rovina (přeludy, paranoia) s konspiračním thrillerem, který trpí dost neobratným dávkováním informací a místy taky trochu kostrbatou režií (scéna s autem v tunelu vypadá hodně útržkovitě). Ambice je tu dost vysoká - morální kritika "norského ekonomického zázraku", který z pohledu filmu stojí na porušování základních lidských práv. Výsledek? Rozpačitý. Jako milovník podmořských sekvencí ale nutně přihazuju hvězdu nahoru. Tohle se muselo líbit i Cameronovi.(15.1.2015)

 • Dzeyna
  ***

  Na to, že je to podle skutečné události, je to celkem slabě natočené. Hlavně mi to připadalo spíš jako dokument, než jako thriller. Rozhodně je tam co zlepšovat.(10.9.2015)

 • Fr
  ***

  ,,MUSÍM SE DOZVĚDĚT, CO SE STALO!…“ /// První ponor a hned trága – Petterovi umřel brácha. A ten teď chodí a dělá všechno možný i nemožný, aby zjistil, co se stalo. To se ale nelibí … však víte – takovej ten thriller, kdy jedinec bojuje proti bohatý společnosti. Ovšem tady jsme v Norsku, a tak jde ještě o něco víc… Spíš takový vyprávění, než že bych si vožíral napětím konce prstů. Jakoby to snad ani nebylo určený cizím lidem, ale jen těm potápěčům a osobám, zainteresovaným ve stavbě ropovodu. Žádný emoce - a nakonec abych vlastně pochyboval i o motivu. V závěru se snažej šlápnout na plyn, ale furt to šíří spíš takovou tu informační hodnotu, jako mělo třeba Hluboko, jen tady jde víc o thriller. Thriller vo tom, jak Norové chtěli postavit ropovod bez Amíků a vo jedný žalobě. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen ,,kusy“ podle skutečnosti. 2.) K orgáči mě přivede jen Norská vlajka na dně mořským (ztopořená samozřejmě!). 3.) Thx za titule ,,sizok“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne(18.12.2013)

 • Madsbender
  ***

  [SCANDI 2014] Vyťahovanie špinavého domáceho prádla z morského dna. Ľadový chirurg Skjoldbjærg je jednou z najzaujímavejších postáv súčasného nórskeho filmu a každým svojim ďalším filmom mi to len potvrdzuje. Medzinárodne koprodukovaný Pioneer sa však potkýna o vlastné ambície. Faktograficky hutný úvod do východzieho bodu zápletky je excelentný. Prvé minúty si ihneď získajú pozornosť precíznym remeselným prevedením a retro štylizáciou à la 80. roky (od rámovania záberov cez hudbu až po reminiscenciu temných konšpiračných thrillerov, dotýkajúcich sa závažných tém), no dejovo nastavenú latku dlho neudrží a očakávaniam nedostojí. Tam, kde štafetu z rúk dokonale ovládnutých technických kategórií a mrazivej atmosféry preberajú konvenčné modely rozprávania nastupuje klišé, rozpačité striedanie žánrových polôh, nerealisticky rýchle zvraty a skratkovité, umelo zostrihané scény. Režisérov audiovizuálne najpodmanivejší film si tak síce udržiava kompaktný vonkajší tvar, krásne pracuje s elipsovitými motívmi (zostup výťahu snímaný z výšky predpovedá hrdinov druhý zostup s potápačským zvonom) a prostredím, avšak podmorských scenérií je málo a vnútrajšok dejovej konštrukcie sa zrejme i vplyvom účasti piatich scenáristov chvíľami nepekne rozpadá. Na mieste je otázka, koľko z toho môžeme pričítať zjavným zásahom štúdia a skracovaniu materiálu do konečných 106 minút. Výsledok nie je zlý, no i vzhľadom na obsadenie (Hennie) nemôžem zatajiť sklamanie. 60%(17.1.2015)

 • eLeR
  ****

  Film s výbornou atmosférou a výborným Akselom.(17.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace