Aj napriek priemernému hodnoteniu som spokojný. Tušil som, že nemôžem čakať nič také, z čoho by som padol na zadok, na druhú stranu mám ale veľmi rád filmy, v ktorých musí človek prekonať sám seba aby sa zachránil. Samozrejme najradšej mám tie, ktoré aspoň z časti vychádzajú zo skutočnej udalosti. Dejovo je film značne ohlodaný, ide tu len o priamy ťah na bránku – chlapíkovi sa pod nohami potopí loď a on sa aj s ostatnými ocitne v chladnom mori, kde ako jediný prežije 6 hodín. Potom ho vedci testujú a neveriacky pritom krútia hlavami... Škoda, že všetko čo sa týkalo zázračnej záchrany mi prišlo ako jednostranná záležitosť (ako hlavná postava vplývala na svoje okolie). Chcelo to lepšie načrieť aj do hlavy onoho nešťastníka, ono niekedy samotná záchrana môže znamenať aj začiatok iných ťažkostí. Niečo tu síce bolo naznačené pri vzťahu s manželkou jednej z obetí, ale vyznelo to do stratena. Na záver jeden dôležitý poznatok. Keď si pôjdete niekedy zaplávať do Severného mora, je dobré mať na sebe aspoň 10-15 cm tuku, najlepšie aj s prímesou tulenieho. 65/100(7.12.2015)

Viděla jsem už dvakrát, a podruhé mě snad film dostal ještě víc než poprvé. Moje zážitky jsou také umocněny tím, že jsem na zmíněných místech byla, a o příběhu jsem slyšela ještě dávno před zfilmováním. Pro běžného diváka ve světě je možná tento film zajímavou podívanou, možná málo akční, pokud jsou zvyklí na něco jiného, ale pro Islanďana je tento film něčím, co se jich osobně týká. Dost lidí zná někoho, kdo tam zahynul, nebo přeživšího, a něktěří i říkali, že nemají sílu se na tento film jít podívat. Už jen proto jsem byla zvědavá. A rozhodně mě nezklamal. Film není jen poctou přeživším, ale i ukázkou drsného života rybářů a vůbec lidí na Vestmannských ostrovech, kde nemají ani pitnou vodu, a skoro pořád je tam hnusně, a jediná možnost obživy jsou ryby. A ve chvíli, kdy se mají rybáři rozhodovat, zda přijít o sítě a tím pádem i zaměstnání, riskují to, že se pokusí sítě vytáhnout, i když ví, že se loď může převrhnout. Vzpomínky na sopečný výbuch v roce 1973 ještě film umocnily, a znovu ukázaly, v jakých podmínkách lidé na Vestmannských ostrovech žili a de facto ještě žijí.(14.5.2013)

Je to sice dojemné, příběh nezveličuje, vlastně si ani nic nevymýšlí, ale tak nějak na můj vkus výstavba děje ničím film neozvláštňuje i v těch nejemocionálnějších momentech.(16.12.2015)

Dobrý duben.. :-) tak Baltasar si mezi dvěma americkými akčáky s Wahlbergem odskočil domů kvůli tomuhle? Je vidět, že jej Hollywood opravdu časově zaměstnává, protože si se scénářem moc práce nedal.. V podstatě se jedná o dokument, kterému k celovečeráku chybí pořádný déj.. Pěkně to shrnul sám velký Pomo.. Když ale přimhouřím artové oko festivalového harcovníka, musím být Kormákurovi vděčný za filmové zpracování neobyčejného osudu jednoho obyčejného rybáře, který by jinak znali jen na Ostrovech západních mužů.. Mějte se filmově! Woo.(28.4.2013)

• MartinezZ

*** za to, že přežil, došoural se domů a tím to mělo končit. Zajímavý příběh neskutečného přežití člověka, jehož organismus prostě fungoval jinak. OK, díky za info, to by na nějakých 45-60 minut stačilo. Všechno, co se dělo potom, už bylo zbytečné a zbytek mohly dovyprávět t právě závěrečné titulky. Za tu část po záchraně jde jedna * kvůli zbytečnosti a nudě pryč.(1.2.2014)