poster

Lost River

Thriller / Fantasy

USA, 2014, 105 min

Režie:

Ryan Gosling

Scénář:

Ryan Gosling

Kamera:

Benoît Debie

Hudba:

Johnny Jewel
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rob Roy
  **

  Ryan Gosling dal dohromady talentované tvůrce (obzvláště hudba Johnnyho Jewela z mých oblíbených Chromatics) a natočil blábol. Přitom prvních 20 minut je velkým příslibem...(16.4.2015)

 • Ruprechtos
  **

  Kdo mě zná, tak ví že moje obliba Ryana Goslinga občas hraničí s posedlostí. Bohužel ale podobnou oblibu zřejmě nebudu chovat k jeho režisérské práci. Vlastně ani nevím, co si o tom mám myslet. Dvouliniovej narativ vlastně ani neslouží k rekonstrukci fabule, respektive se samotná fabule schovává za poznávání fikčního světa. Lynch meets Refn and Ciafrance. Šílenost. Podmanivá hudba vytváří solidní atmosféru a spolu s nádherně komponovanou mizanscénou to vypadá náramně. Hlavně s osvětlováním si tvůrci fakt vyhráli. Nápadnej styl je pak dotvářen i kamerou, ale kombinace různých stylů působí poněkud rušivě. Chvíli kameraman ke sledujícímu záběru používá steadicam, kdy je vidět nedokonalost pohybu, aby vzápětí v dokonale symetrickým panoramatu kamera ustavila záběr, co vypadá jak od Kubricka. Prapodivný zoomování tomu taky moc nepomáhá. No ale naštěstí to není úplná sračka. Má to i sympatickou práci s pohybem v prostoru, herci jsou šikovní všichni a nedá se tomu upřít líbivá bizarnost fikčního světa, ale samoúčelnost z toho čiší na sto honů. No a samozřejmě jsem to nepochopil, ale to už považuju víceméně za běžnej standard. Ryan by měl každopádně zůstat raději před kamerou, tam mu to jde sakra o dost líp.(22.3.2017)

 • nineweh
  **

  Je mi líto, ale nějak nevím, co tím chtěl pan Gosling říct. Herci super, atmosféra super, hudba super, ale dohromady to prostě nějak nefunguje. Tak snad příště.(10.9.2015)

 • sochoking
  ****

  Ja som dnes prišiel z poobednej šichty nejaký uťahaný a mal som chuť si pustiť niečo, avšak telo sa búrilo a zásadne odmietalo. No a skúsil som toto a akosi mi všetky tie farby, ten soundtrack a vôbec celá tá extravaganza urobili dobre. Hladili mi moje ubolené zmysly, akoby som zrazu nemal telo. Dokonca mi nevadil ani ten odporný ksicht Doktora Who...(10.4.2015)

 • George Stobbart
  ****

  Pozerám, že všetci sú tu zase rozhľadení a múdri jak Šalamúnov úd, takže radšej budem len stručný... Vizuálne pohltivo natočená pocitovka, ktorá sa (možno zámerne a možno nie) zastavila niekde medzi mystery artom a post-apo rozprávkou. Myslím, že Ryan môže byť so sebou spokojný, aj keď ostatní nebudú.(3.5.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace