poster

Lost River

Thriller / Fantasy

USA, 2014, 105 min

Režie:

Ryan Gosling

Scénář:

Ryan Gosling

Kamera:

Benoît Debie

Hudba:

Johnny Jewel

Střih:

Nico Leunen

Scénografie:

Beth Mickle

Kostýmy:

Erin Benach
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rob Roy
  **

  Ryan Gosling dal dohromady talentované tvůrce (obzvláště hudba Johnnyho Jewela z mých oblíbených Chromatics) a natočil blábol. Přitom prvních 20 minut je velkým příslibem...(16.4.2015)

 • sniper18
  ***

  Ryanovi Goslingovi sa evidentne zapáčili filmy, v ktorých sa v poslednej dobe objavil a tak sa rozhodol natočiť si svoju vlastnú artovku, ale nevyšlo mu to až tak dobre. Vizuálne je to v poriadku, aj napriek nie až tak atraktívnym lokáciám je tu dostatok pôsobivých záberov, aj keď častá inšpirácia od iných tvorcov je predsa len výrazná viac, než by bolo vhodné. Ale po ostatných stránkach je to už horšie. Spočiatku to vyzerá dosť nádejne, pôsobí to ako zaujímavý mix fantasy, postapo, rodinnej drámy a to celé podporené príjemným rozprávkovým nádychom, ale už čoskoro sa to celé vytratí. Dej nakoniec ani nie je ničím výraznejšie zaujímavý, iba si tak plynie odnikam nikam, pričom za tým ani vôbec netreba hľadať nič viac, čo by bolo ukryté pod povrchom, ako to od artoviek očakávam. A tak sa film stal pre mňa časom hlavne čakaním na tie spomínané atraktívne obrazy, prípadne celé scény, no takú som si tu našiel len jednu, tanec v strednej časti, na čom má okrem dobrej kamery podiel hlavne perfektná hudba, toto sa mi dosť páčilo. A rozporuplne na mňa pôsobí obsadenie, to mužské vrátane hlavného hrdinu a záporáka nestojí prakticky za nič, ale ženské je v poriadku, tu ma potešila hlavne moja obľúbenkyňa Saoirse Ronan, aj keď tu hrá predsa len jednu zo svojich menej zaujímavých úloh, ale nesklamú ani Christina Hendricks a Eva Mendes. Takže celkovo si myslím, že si Gosling týmto projektom hanbu neurobil a ak sa ešte niekedy pokúsi o niečo podobné, šancu mu určite dám, len by mohol skúsiť nájsť svoj vlastný štýl a hlavne scenár prenechať niekomu inému. 61%(7.6.2015)

 • JASON_X
  ****

  Haleluja, napotřetí jsem to konečně dorazil... Tedy ne že by to byla taková srajda, ale nějak nebyl čas ani energie nebo co. Takže: "Matka zachraňující svoje děti" jest anotace, při které se mi spolehlivě uzavírá pylorická záklopka a na rukou mi naskakují bílé pupínky, protože reálně hrozí možnost zvratkopudného patetického škváru. Ale naštěstí je všechno jinak, Gosling se nezbláznil ale naopak příjemně překvapil, a já nemusím na jeho místo do své top tenky vracet Belmonda. Na scénáristickou i režijní prvotinu skvělá práce. Jeho rukopis je osobitý a výrazný, jeho vidění světa bizarní a neradostné, jeho postavy často divné nebo rovnou deviantní, děj filmu je lehce psychedelický a tak trochu jakoby nízkorozpočtově experimentální, použitá hudba je skvělá, celý Lost River na mě působil jako takový derivát starého dobrého Lynche z jeho zlatého období (ještě než úplně "znesrozumitelněl"...) Nadrženě se těším na dalšího Goslinga! Jen ještě jeden dovětek - před časem bych býval nevěřil, že něco takového jednou napíšu, ale začínám mít neodbytný (a nepříjemný) dojem, že na jisté tklivě a unyle se tvářící irské holčině je ze všeho nejzajímavější její křestní jméno a až hodně hodně za ním její herecký projev.(2.7.2015)

 • erased
  ****

  Srovnání s Refnem Goslingův autorský debut nemá šanci ustát. K tomu mu i přes zjevnou podobnost chybí chytré využití veškerých dostupných technických prostředků k důmyslnému navození atmosféry, i opírání se o účelný hnus a násilí. Naproti němu se totiž zdá, že za rozvážným tempem a technickými hokusy nic promyšleného neleží, takže výsledek z větší části působí jen jako prázdná manýra, a tam kde tomu tak není, je účelnost až příliš okatá. Ovšem co se týče té většiny, je mi to vlastně nakonec jedno, post-apokalyptické předměstí Detroitu mě totiž i tak dokonale vtáhlo do děje a atmosféry. Ve zobrazení ošklivosti veškerého druhu se pak naštěstí Gosling držel příhodně při zemi, takže je Lost River docela neškodným hispterským pokusem o artovku. A já mu v takové formě nemám co vyčíst, ani nemusím být shovívavý kvůli skvělým výkonům Matta Smithe a Soirse Ronan.(10.6.2015)

 • B-Boy1
  ***

  70% ... Režisérska prvotina Ryana Goslinga. Vydal sa tou umeleckejšou či poetickejšou cestou, ktorá neosloví každého diváka. Ako celok film v podstate nedáva zmysel, ale jednotlivé scény sú v tomto prípade viac a často precízne zachytávajú surové emócie. Hudobný výber bez chyby. Celkový dojem v pohode, ale nemyslím si, že sa k tomuto filmu ešte opätovne vrátim.(2.11.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace