Lost River

Ryan Gosling

Benoît Debie

Johnny Jewel
  • kaylin

Hech? Ryan Gosling si na chvilku odskočil od hraní k režírování a psaní scénářů, aby natočil něco, co se podobá jeho režisérským kolegům, pro které hrál, ale ve skutečnosti je to jen něco jako tvorba Herschella Gordona Lewise (a já mám Herschella moc rád), kdy se ale Gosling útrpně snaží o to, aby to mělo nějakou hloubku, kterou ale sám nenachází. Jako herce mám Ryana rád, ale po jeho debutu nebudou jeho případné další filmy něčím, co bych vyhledával.(20.4.2015)

• honajz

Vizuálně zajímavé, ale jen pár efektů s kamerou a barvou film nedělají. „Rodina má držet při sobě“, a jak tato věta zazní, je jasné, kudy se film bude ubírat. Nakonec z celé té rádoby fantasy záhady zbude jen jedna sice hezky natočená, ale jen jedna výprava na jezero, kdy se rozsvítí lampy (asi nejlepší scéna ve filmu, a žel jediná). Mezitím deprese, opuštěná města a domy, chlípníci, do podivného světa nezapadající krvavé divadlo orgií (ocenil bych něco míň dekadentního, protože pak nefunguje ta rádoby poetika Bonese a Rat), a Frankie, kterého celou dobu nikdo nehlídá, nepotřebuje jíst, ale objeví se ve scéně, když je potřeba pro silnější emoce. Fuj, normální hra na existenciálno v tajemném hávu, ale je to normální podvod, asi jako když vám mají servírovat mandlovou paštiku, ale dostanete jen kus obarveného sádla.(26.4.2015)

• TheDon

Na čem ten Rájen frčí ? Tohle totiž nemůže normálně myslící člověk myslet vážně. Film naprosto o ničem. Nechápu Evu jak se mohla k tomuhle propůjčit. Mladej čóruje měď a matka si řeže ksicht, aby jim nezdemolovali tu dřevěnou barabiznu. Mr. Bully stříhá kamarádům nůžkama rty a to je asi tak všechno. Pro mě naprosto nezkousnutelnej film. Nechápu nic.(6.5.2015)

Haleluja, napotřetí jsem to konečně dorazil... Tedy ne že by to byla taková srajda, ale nějak nebyl čas ani energie nebo co. Takže: "Matka zachraňující svoje děti" jest anotace, při které se mi spolehlivě uzavírá pylorická záklopka a na rukou mi naskakují bílé pupínky, protože reálně hrozí možnost zvratkopudného patetického škváru. Ale naštěstí je všechno jinak, Gosling se nezbláznil ale naopak příjemně překvapil, a já nemusím na jeho místo do své top tenky vracet Belmonda. Na scénáristickou i režijní prvotinu skvělá práce. Jeho rukopis je osobitý a výrazný, jeho vidění světa bizarní a neradostné, jeho postavy často divné nebo rovnou deviantní, děj filmu je lehce psychedelický a tak trochu jakoby nízkorozpočtově experimentální, použitá hudba je skvělá, celý Lost River na mě působil jako takový derivát starého dobrého Lynche z jeho zlatého období (ještě než úplně "znesrozumitelněl"...) Nadrženě se těším na dalšího Goslinga! Jen ještě jeden dovětek - před časem bych býval nevěřil, že něco takového jednou napíšu, ale začínám mít neodbytný (a nepříjemný) dojem, že na jisté tklivě a unyle se tvářící irské holčině je ze všeho nejzajímavější její křestní jméno a až hodně hodně za ním její herecký projev.(2.7.2015)

Ja som dnes prišiel z poobednej šichty nejaký uťahaný a mal som chuť si pustiť niečo, avšak telo sa búrilo a zásadne odmietalo. No a skúsil som toto a akosi mi všetky tie farby, ten soundtrack a vôbec celá tá extravaganza urobili dobre. Hladili mi moje ubolené zmysly, akoby som zrazu nemal telo. Dokonca mi nevadil ani ten odporný ksicht Doktora Who...(10.4.2015)

• - Roli Belladonny měla původně hrát Karen Black. Herečka však těsně před natáčením podlehla rakovině, a tak se její role ujala Barbara Steele. (jezurka42)

• - Matt Smith (Bully) natočil své scény v přestávkách mezi natáčením seriálu Doctor Who(od r. 2005). Jelikož si kvůli roli tyrana oholil hlavu, musel poté během natáčení seriálu nosit paruku. (jezurka42)

• - Pôvodne sa mal film volať How to Catch a Monster. (beso74)