Nebuďte policajta

• Francie

Ne réveillez pas un flic qui dort

• slovenský

Nebuďte spiaceho policajta

• slovenský

Nebuďte policajta!

Let Sleeping Cops Lie

Akční / Krimi / Thriller

Francie, 1988, 97 min

Oproti SLOVU POLICAJTA, které rovněž natočil José Pinheiro, má tahle krimi rozhodně propracovanější zápletku a brutálnější akci. Postavu Lutze, který to hraje na dvě strany ztvárnil Xavier Deluc.(22.8.2008)

Včera jsem sotva přišel z práce, stihnul jsem sebou jen hodit do postele a spát. Když jsem se probral a na ČT 2 dávali tuhle kriminálku, tak jsem neváhal. Nebuďte policajta mi náramně sedlo a mně osobně vyhovují a mnohem víc se mi líbí kriminálky s Delonem než s Belmondem. Tady navíc zářil Michel Serrault, šel z něho opravdu strach a vypadal jako by nepociťoval vůbec žádnou emoci.(26.7.2016)

• bassator

21. 3. 2010 - 40%(21.3.2010)

• Djkoma

Nechci nic říkat, ale velmi podobný film tu už byl a přímo v něm i hrál Alain Delon, což působí trochu vtipně a smutně zároveň. Zaslouží si to taková hvězda? Rozhodně ne. Vždyť hrál už v tolika filmech, kde se slovo "policajt" objevuje už v názvu, že by možná mohl zkusit i něco jiného. Oni ti jeho policisté jsou bohužel stále na stejné brdo a to je nejen neschopnost scénáristů, ale také pramalá Delonova snaha se vymanit ze stereotypu policajta z posledních let jeho práce. Je to škoda a tenhle film je důkazem, že nelze stále opakovat a jen přeobsazovat. Gabin si zasloužil větší poctu...(4.10.2008)

Lehce nadprůměrná kriminálka, která se chvilkama vysmívá sama sobě.(24.4.2011)

• - Alain Delon (Eugéne Grindel) má na služebním průkazu stejnou fotografii, jaká je na plakátu k filmu Slovo policajta (1985), který též režíroval José Pinheiro. (JohnSmith)

• - Při natáčení filmu si Delon natrhl v červenci 1988 Achillovu šlachu, což přimělo politika Raymonda Barra k tomu, aby trpícímu herci zaslal telegram, kde ho utěšoval, že tento úraz jen přispěje k dovršení jeho mýtu.
    (Rosalinda)

• - Film je věnován Jeanu Gabinovi. (JohnSmith)