Všichni spolu (festivalový název)

• Německo

(festivalový název)

Dokumentární

Německo, 2011, 87 min

Hella Wenders

Dokument z prostředí praktické (zvláštní) školy byl natočený jako závěrečný film mladé sympatické režisérky, která prokázala při zpracování tématu řemeslnou zručnost. Dokument pojala velmi vtipně i přes závažnost tématu a předestřela mnoho otázek ohledně segregace dětí na školách. Hlavního hrdinu Davida si prostě zamilujete pro jeho výjimečnost, hudební nadání i smysl pro humor: "Jsem sexy jako tučňák v sauně." PS: Nedalo mi to její jméno. A je to tak, příbuzná Wima Wenderse.(6.3.2013)

pěkně, spontánně vtipně pojatý pohled na separaci/integraci postižených dětí do škol.(29.1.2014)

Nádherně zpravovaný film. Pro mě bylo hodně překvapivé vyspělé přemýšlení teprve osmiletých dětí, způsob jakým spolu komunikují i to, jak se smířily s tím, co jim život připravil. Na místě byl i dětský humor, který příjemně zlehčoval situaci, ale nedělal z ní něco co by si nezasloužilo zamyšlení. Zajímavý snímek.(27.3.2013)

Nádherná věc! Naprosto přirozený dokument, všechny děti jsem si prostě zamilovala, to nešlo jinak... Ona by ta integrace mohla fungovat i tady, kdyby se trochu chtělo :)(31.10.2015)

O inkluzivních školách jsem tu slyšela poprvé, ale dost mě to zaujalo - zvlášť díky dětem jako je třeba David. Hezky zpracované, občas mi tam nějaká informace chyběla (nebo utekla?), ale jako prvotní informace rozhodně postačí, dál už je to spíš na diskuzi. (Btw. bavilo by mě to jako časosběrný dokument - co za deset, dvacet let...;o)(22.10.2014)