Tokarev

Rage

Akční / Krimi / Thriller

USA / Francie, 2014, 98 min

• Xmilden

Po lehčích průserech a herecky obstojném Joeovi se Cage vrací opět do své akční bažiny. Nechápu tohoto herce, který čas od času nemá problém dokázat že hrát zcela nezapomněl proč si vybírá podobné filmy. Tokarev je stejná akční slátanina jako miliarda předešlých. Napraveného otce doženou stíny minulosti, tak že příjde o dceru. Nastává tedy cesta pomsty, zbytek nechť si každý dosadí sám..... 40%(23.7.2014)

Film hrající na strunu starších filmů,docela se mi to líbilo,ale ten zvrat na konci tomu nasadil korunu,to mě dost nasralo.škoda,do tý doby drsnej thriller pro chlapy..50%.(25.8.2014)

Neni těch otců a dcer poslední dobou trochu moc? Tentokrát se v roli mstícího tatíka ocitl Cage, takže se daly očekávat promluvy alá leklá ryba a psí oči. A taky že jo. Naštěstí tu byl celkem solidní kompars, takže se ta Cageova neschopnost trošku rozmělnila. První půlhodina je docela nudná, ale když pak zdrcený otec se svojí partičkou rozjede irsko-ruskou válku, má to sem tam koule a třeba scéna s cihlou a lanem byla parádní. Závěrečný zvrat pak potěšil i překvapil. To jsem fakt nečekal. Nebýt Cage, bylo by lépe, ale i tak se jedná o lehce nadprůměrný počin. 55%(11.5.2014)

• schizmo

Než si Cage přičuchnul k několika blockbusterům, byl to poměrně druho-ligový herec, který až na vyjímky (Leaving Las Vegas, Face-Off) hrál jak ponocnej. Po Con Air a Skále se mu ale začalo dařit a jak s jídlem rostla chuť fanoušků, rostla i chuť i filmovým studiím a producentům. Jenže Nicolas si pošlapal vlastní štěstí tím, že mu chyběla soudnost umět si vybrat aspoň průměrné filmy a tak kejval na na vše až dokejval, protože Tokarev je nejen jedna z nejhlubších žump jeho filmografie, jeho herectví, ale také suverénně nejhorší akční film roku. Zápletka kdy bývalému členu mafie zastřelí dceru je sice životaschopná, ale díry ve scénáři jsou tak velké, že nedohlédnete z jednoho břehu na druhý, a nezachrání to ani dost překvapivé rozuzlení (ona ani produkce tomu nepomáhá a leckde v Mexiku jsou schopni udělat zajímavější produkty). Pokud se Cagemu divíte, proč kejvnul na takový brak, zeptejte si i dalšího experta Danyho Glovera, kterej je ve filmu platnej jak mrtvému zimník. Bída s nouzí.(30.11.2014)

Nevím, poslední dobou nemám kliku na filmy s Cagem. Možná také, že nemá kliku on na režiséra a dobrý scénář.. Tenhle thriller je spíše podprůměrným dílkem. Cage zde hraje starostu města s mafiánskou minulostí. Kdyý jde jednoho večera na večeři se ženou a dcera zůstává s přáteli doma, vyruší jej od jídla detektiv Glover se zdělením, že dcera mu byla kýmsi unesena... Ta je posléze nalezena mrtvá, zastřelená z pistole. Cage opráší staré kontakty z mládí a nedůvěřujíc policii se tvrdě vydá hledat vraha. Jelikož se on a jeho parta chová nevybíravě a se stupňující se dobou, kdy se jim stále nedaří nic zjistit čím dál drsněji, rozpoutá válku mezi mafií. Pravda je však někde jinde, jenže při této válce už byly odkryty i staré a nezahojené rány... Tři náboje do brokárny, ale spíš je to na dva a půl... * * *(27.7.2014)

• - Film je pojmenován po staré armádní ruské pistoli Tulský Tokarev vz. 1933. Ta vychází ze svého předchůdce TT 30, jenž vychází z amerických pistolí Colt. Dnes jde spíše o sběratelskou záležitost. Používali ji i československé jednotky během i po druhé světové válce. (v.indruchova)

• - Film se natáčel v Mobile v Alabamě. (rafix)

• - Paul Maguire (Nicolas Cage) vo filme jazdí na aute Mustag GT500 z roku 1967. Je to totožné auto s "Eleanor", rovnako nalakovaným vozidlom, známym z jeho predošlého filmu 60 sekúnd (2000). (MikaelSVK)