Tokarev

Tokarev

Rage

Akční / Krimi / Thriller

USA / Francie, 2014, 98 min

|| Scenár: Jim Agnew, Sean Keller | Hudba: Marco Werba | Distribúcia: Image Entertainment | Štúdio: Hannibal Pictures | Rozpočet: 25 miliónov $ | Tržby: - $ || Staromódna drsňárna, na ktorú musí mať človek vhodnú náladu. Mne sa to podarilo, a tak som sa slušne bavil. Film okrajovo naozaj pripomína štruktúru pc hry Max Payne, ale nedosahuje jej temnosti a velkoleposti. Navzdory miestnym reakciám, mne sa netradičný záver filmu celkom páčil, nakoľko nabúral hollywoodsky štandard na plné obrátky. Cage v tej lepšej forme, avšak ešte stále s problémom odhadnutia zdravej miery stvárnenia emócií :D 60% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(5.5.2014)

• SaNcHeZ_cz

Nic se vydává na cestu pomsty a poteče krev. A taky mu sem tam rupne v bedně, jak je tomu už v posledních letech zvykem. A to je tak vlastně vše. Tokarev je neskutečně průměrné akční videobéčko, které nenabízí nic, co by ho povyšovalo nad úroveň prostoduché výplňovky, ve které se mihne několik pomalu vyhasínajících hvězdiček. Špatné to vyloženě není, akční scény patří k tomu snesitelnějšímu, nicméně pokud nejste vyloženě fanoušek Nica, případně masochista, asi můžete tuhle akční záležitost s klidem vynechat. [50%](23.5.2014)

Nicolas Cage je bohužel posledních 5 let v totální žumpě. Jako jeho stálý fanoušek ale mohu tento nenápadný thriller doporučit. A to i navzdory poměrně špatného hodnocení, jelikož v tomto případě je důvodem spíše nálepka "odepsaného herce". Thriller Tokarev je sice levnější, ale zajímavá kombinace 96 hodin + Johna Wicka a když divák přehlédne tragickou choreografii i zbytečné Cageovo přehrávání, tak se tato akční jednohubka dá bez problémů shlédnout celá. Pointa celkem stojí za to. 65% ... P.S. Takový Left Behind, to je teprve peklo pro diváka na úrovni odpadních Babovřesek! :-D(27.11.2014)

• IQ Tiqe

Chvíli se nabízela podoba s Taken, ale ta dějově ani kvalitativně dlouho nevydržela. Je to akční béčko s trochu vyčpělým Cagem. Film má pointu, která asi diváky rozdělí na dva tábory, já patřím do toho kritického a možná trochu krutě dám 2*, protože to dneska cítím na průměr.(28.4.2014)

Náhodou, typická ulitimátně blbá akční řežba s Nikym Kejdžem, kterou jsem mu opět schopnej odpustit, jelikož stále dokazuje sem tam za uherák, že herec je to genitální, což dokázal naprosto dechberoucím dramatem Joe ze stejného období, ve kterém natočil další z dlouhé řady jeho tupých akčních výplachů, ve kterých jeho herecký výkon připomíná cukání larvy přejeté nadupaným Velorexem, účes plešatějící hvězdy má dozajista na starosti stejný člověk, lépe řečeno kouzelník jenž tvoří hutný, černý, lesklý koňský ohon na hlavě prasečího varlete Seagala a všechno se to spláchne direct to dvd, hlavně že Nikky zaplatí další splátku za svůj luxusní zámeček v Itálii.Tokarev je jen další z řady filmů, o kterých nemá smysl se bavit dýl jak 5 minut, jelikož jejich scénář byl napsaný za mnohem kratší dobu, ale např. vykosovačka v ruskym doupěti feťáků měla kurva říz a Cage to tam krátil jak za starejch časů.Málé plus je vidět po dlouhé době sympatického mamrda Maxe Ryana a hodně velkým hřebíčkem do rakve vašich ejakulátních snů nad akčním žánem může být fakt, že když vidíte xicht Dannyho Glovera musíte počítat s tím, že další Zbraň už nikdy nebude, leda byste chtěli vidět roztomilou komedii o tom, jak jeden zapomenutý židobijec láskyplně vyměňuje plenky svého senilního sedmdesátiletého partnera, přičemž by hlavní dějová zápletka byla o tom, že jeden neví kde má steroiidy a druhý prášky na prostatu, tak by v zápalu stařecké demence rozpoutali v ulicích Los Angeles to pravé, artritidové peklo. 55%. Úplnou náhodou sem viděl včera Cabezasův horor z roku 2007 a byla to mnohem větší sračka.(26.5.2014)

• - Film je pojmenován po staré armádní ruské pistoli Tulský Tokarev vz. 1933. Ta vychází ze svého předchůdce TT 30, jenž vychází z amerických pistolí Colt. Dnes jde spíše o sběratelskou záležitost. Používali ji i československé jednotky během i po druhé světové válce. (v.indruchova)

• - V čase 52:50 má hlavní hrdina (Nicolas Cage) omlácené klouby na rukou. O pár vteřin později však následuje záběr na jeho ruce, na němž je vidět, že jsou bez poskvrnky. (v.indruchova)

• - Na začiatku 42. minúty, keď príde Chernov (Pasha D. Lychnikoff) do izby, kde sedí Paul Maguire (Nicolas Cage), je na hodinkách čas 13:50:00. V neskoršom zábere je na nich čas 13:54:10 a následne je možné vidieť, že hodiny sú zastavené na čase 13:50:00. (domco10)