Tokarev

Tokarev

Rage

Akční / Krimi / Thriller

USA / Francie, 2014, 98 min

THE PAST NEVER STAYS DEAD. Nick Cage v příjemně akční kriminálce, která je trošku levná, trošku nevšední, trošku násilná a v některých maličkostech trošku překvapivá. Těší mě, že se tady řve, že jsou tady príma starosvětský bitky, že je tady zase ruská mafie, že Cage nepřehrává, že Rachel Nichols hraje moc fajn, i když jí vůbec neznám, a že je to o moc lepší návrat k akční kriminální klasice než poslední pokusy Arnolda a Slye (Konečná, Bullet to the Head). 70%.(3.5.2014)

|| Scenár: Jim Agnew, Sean Keller | Hudba: Marco Werba | Distribúcia: Image Entertainment | Štúdio: Hannibal Pictures | Rozpočet: 25 miliónov $ | Tržby: - $ || Staromódna drsňárna, na ktorú musí mať človek vhodnú náladu. Mne sa to podarilo, a tak som sa slušne bavil. Film okrajovo naozaj pripomína štruktúru pc hry Max Payne, ale nedosahuje jej temnosti a velkoleposti. Navzdory miestnym reakciám, mne sa netradičný záver filmu celkom páčil, nakoľko nabúral hollywoodsky štandard na plné obrátky. Cage v tej lepšej forme, avšak ešte stále s problémom odhadnutia zdravej miery stvárnenia emócií :D 60% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(5.5.2014)

Ale jo nakonec to dopadlo lépe než jakým směrem se to vyvíjelo. Škoda, že první půlka je trochu sterilní a nezáživná. Pak se to přeci jenom rozjede akce je celkem drsná i solidně natočená, jenom se nemůžu zbavit dojmu, že Cageovi to prostě víc sedne v obleku a v kravatě, než když se snaží zahrát drsnýho nasranýho akčního hrdinu. Tady si sice v akci počíná celkem nekompromisně, ale místy to z tou svojí zoufalostí a vztekem přehání. Stručně řečeno nežeru mu to. Prostě mi do takových typů rolí nesedí, takže po pravdě nejsem bůhvíjak z tohoto filmu uchvácen, ale... konec mě zrušil to se musím přiznat. Konec totiž staví celé předchozí vyznění filmu naprosto na hlavu a je to masakr. Tentokrát nebudu spoilerovat naznačím asi jenom tak, že Cage se po celej film honí za lidmi o kterých se domnívá, že mu sejmuli dceru, aby pak zjistil, že je to celý trochu jinak. No prostě nějak tak bych to popsal víc neprozradím. Takže asi takhle mísí se ve mě rozporuplný pocity, protože to mohlo a mělo být o dost lepší. První půlka je nuda nemluvě o tom, že některý postavy jsou tu fakt na nic hlavně Stormare kterýho sem cpali aby si 2x vystřelil z kolečkovýho křesla!? Glover tu působí unaveně jako by si jenom povinně odehrál svoje a nasrat. No a co se Cage týče akční hrdina z něj asi nikdy nebude i když zase budu férovej a konstatuju, že mě tu nijak extra neiritoval, takže za svižnou a drsnou druhou půlku a tu vpravdě šokující pointu si tenhle film lehce nadprůměrný hodnocení zaslouží to zase jako jo nicméně po tom jak jsem se na to po Frozen Groundu těšil a trailer vypadal slibně to přeci jenom trochu zklamání je. 55%(26.4.2014)

• Lacike

Trailer famozny, film o nicom.(5.8.2014)

Momentálně má Tokarev na kontě 52% a já tomu plně rozumím. Jelikož tenhle snímek, v hlavní roli s velkým Cageem, je jednoduše slabý. Akce-dost zvláštně natočeny a je jich na akční film pramálo. Děj-neskutečně se táhne. Dialogy-nudí. Jediné, co pozvedává finální dojem směrem vzhůru, je závěrečné rozuzlení. Nebýt toho, byla by to jednoznačně podprůměrná krimi akčňárka. Asi pouze z úcty k Nicolasovi, jehož filmy mám v podstatě rád, dávám vymodlených 60%.(19.5.2014)