Tokarev

Tokarev

Rage

Akční / Krimi / Thriller

USA / Francie, 2014, 98 min

Nemůžu si pomoct, ale v konečném důsledku se mi tenhle film hodně líbil. Ta pointa vůbec není špatná, Cagova postava je dobře napsaná a dobře zahraná a celé, i když to vyznívá celkem tuctově, je to podbarveno zajímavou zápletkou, která nemá až tak jednoduché rozuzlení, které je i příjemně symbolické. Tuctová akčárna/cesta za pomstou, která mi celkem sedla.(7.7.2014)

THE PAST NEVER STAYS DEAD. Nick Cage v příjemně akční kriminálce, která je trošku levná, trošku nevšední, trošku násilná a v některých maličkostech trošku překvapivá. Těší mě, že se tady řve, že jsou tady príma starosvětský bitky, že je tady zase ruská mafie, že Cage nepřehrává, že Rachel Nichols hraje moc fajn, i když jí vůbec neznám, a že je to o moc lepší návrat k akční kriminální klasice než poslední pokusy Arnolda a Slye (Konečná, Bullet to the Head). 70%.(3.5.2014)

• Flipnic

Nevím proč, ale atmosféra a vizual filmu mi připomínaly videohry Max Payne (ne film!!) ... Rádoby akční thriller, který by fungoval skvěle, kdyby: akční scény měly dobrou choreografii a nikoliv tak otřesně trapnou, Nicolas Cage nepodával jeden ze svých úplně nejhorších hereckých výkonů ve své kariéře, herci obecně nehráli tak špatně ochotnicky a dialogy nebyly tak příšerně nudné a otravné ... Sice je to akční, sice je to temný, sice je to dost brutální, ale stejně se mi to nelíbilo ... Závěr filmu budiž a hořká pachuť totálního zmaru a zbytečnosti mne rychle přivedla i na naprostou zbytečnost vzniku tohoto filmu ...(27.4.2014)

|85%| Tak a máme tu další film s Nicolasem Cagem. Po nedávném Joe je toto ještě lepší. Joe schytal ode mě nakonec ty slabší 4 hvězdy také, ale toto už bylo skoro na plný počet. Hodnotím samozřejmě jako vždy podle sebe, páč průměrné hodnocení zde na csfd mě už nepřekvapuje ani nenechá rozčilit apod. Samozřejmě, tohle není akční pecka, tak nechápu co lidi čekali, ale je to jejich věc. Jen se snažím pochopit co jim vadilo na tomto. Nicolas Cage patří do mé top 10 na csfd, tak je možné, že mu trochu vždy přilepším, ale nemůžu si prostě pomoc. Jeho herecké výkony, vžití do role – to mu vždy sežeru i s navijákem a jsem za to rád. Tohle by se dalo zcharakterizovat jako Dramatický thriller, kde občas padne akce. Není nějak světoborně natočena, třeba sesekaná kamera, kdy Cage po svých pronásleduje zločince atd. Ale přesto nebyla když už přišla na scénu akcička vůbec špatná. Působila drsně (ne teda až do takové míry), ale povedla se. Důležitý je pozvolný příběh, který se pomalým tempem vyvíjí. To mě na tom to nejvíc zaujalo. Úvod netrvá dlouho a už se jde na věc. Je to trochu netypický film o pomstě, páč !!!SPOILER!!! Cagova dcera se objeví po cca 30 minutě filmu mrtvá, takže už nenastane hledání dcery, ale pomsta. !!!KONEC SPOILERU!!! Takže pomalé tempo, vyvíjení a obyčejné situace mě bavili, dobrý scénář. Postavy byly uvěřitelné a Cage to celé skvěle táhl. Nuda u mě rozhodně nehrozila ani na vteřinu. Zaujala mě spolupráce s ruskými přáteli Caga. Nedalo se nějak přesně určit jak film vůbec dopadne. Po dramatické stránce tu měl Cage scény, které perfektně sehrál. Herecké obsazení bylo výborné. Krom Caga mě zaujala ruská dvojice jeho přátel, Danny Glover, který zahrál svůj standart, ale potěšil, záporáci atd. Menší roli co zde měl Peter Stomare – no dá se říci, že ani tak nebyla ta role potřebná, ale nebyl špatný. Nekompromisní akce jak už jsem zminoval mě nejvíce bavila ve scénách kdy Cage nelítostně máchal a řezal nožem. Nebo výbuch vzteku kdy Cage vystřílel celý zásobník pistole do již mrtvého těla protivníka, takže více zajímavých scén je zde. Hudba byla dobrá, hodila se zde. Nejvíc mě zde dostal závěr s nečekanou pointou. Docela jsem byl v šoku. Takže s pointou přichází zajímavá myšlenka, která se nakonec z toho všeho co prožil v životě urodí v hlavě Nicolase Caga ve filmu. Takže jsem nesmírně spokojen. Samozřejmě vylepšovat by se to ještě dalo. Zlepšit akci, víc jí přidat, zdramatizovat ještě scény atd. Přesto mi to nepřišlo nudný ani nezáživný. Byl jsem vtažen do děje. Nicolas Cage měl zajímavou postavu bývalého ruského gangstera. Nemám co bych už dodával. Za mě hodně lepší 4 hvězdy zaslouženě udílím.(11.5.2014)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 22.3.2015, réžia slovenského znenia (MARKÍZA) = (23.3.2015)(23.3.2015)

• - Prvý americký film režiséra Cabezasa. (ywo666)

• - Film se natáčel v Mobile v Alabamě. (rafix)

• - Na začiatku 42. minúty, keď príde Chernov (Pasha D. Lychnikoff) do izby, kde sedí Paul Maguire (Nicolas Cage), je na hodinkách čas 13:50:00. V neskoršom zábere je na nich čas 13:54:10 a následne je možné vidieť, že hodiny sú zastavené na čase 13:50:00. (domco10)