Monster High: Útěk z Pobřeží lebek (TV film)

Monster High: Escape from Skull Shores

Animovaný / Rodinný

USA, 2012, 44 min

Andrew Duncan

Steven Argila

Komentáře uživatelů k TV filmu (8)

2D animace mi byla sice milejší, ale i ve 3D je Monster High pořád zábava. Tentokrát s nádechem příběhu klasického King Konga.(16.9.2012)

Až na ten trápny a otrasný slovenský dabing ďalší Monster High film, ktorý celkom ušiel. Ale musím sa priznať, že kreslené verzie sa mi páčia viac ako takáto počítačová 3D animácia. Celkom sa mi zapáčili nové vlasové kreácie Cleo, Clawdeen a Frankie ale predsa len tá klasika im pristane viacej.(11.9.2013)

Budoucí studenti přihlašte se na Monster High. Podmínkou pro přijetí na tuhle školu je pouze, aby váš vzhled byl poněkud atypický. Komplexy jsou výhodou. A kluků a holek je tady jako smetí a většina z nich se s vámi rychle skamarádí. Pro někoho postavičky od Mattela už zkultovněly a kdo je nezná má možnost se s nimi obeznámit v dalším dobrodružství, které se odehrává v průběhu jarních prázdnin. Většina holek ze školy vyrazí na tajuplný ostrov jménem Pobřeží lebek, ale cestu jim zkříží zlotřilý mág se svým hodným poskokem, který si už stačil podmanit místní domorodý kmen a jde mu jen o osobní zisk. Až nyní má dokonalý plán jak přemoci místní příšeru, která je součástí ostrova. Zápletka nepřináší moc nového a byla až obehraná. Mimo jiné se zde kloubily motivy z King Konga a z Krásky a zvíře.Přísnější měřítka film snesl především pokud se děj přesunul do školních prostor, ale tam jsme se ocitli pouze na začátku a na konci. Na otevřeném prostranství ostrova vše bylo poměrně méně kreativní a vytratila se také schopnost přejít k dialogům ze školních chodeb, které jsou pro tento seriál dost zásadní. Frankie a spol jsou holky dost excentrické oplývající také nadpřirozenými schopnostmi, ale zde byly využity jen velmi mizivě. Animace zdařilá, ale propracovanost se projevila hlavně u dívčích postaviček, které vlastně v ději hrají prim. Možná bylo zaděláno navíc, ale příznivci by mohli být spokojeni. Klady: svérázná originalita hlavních postav + sympatická animace + poměrně schopné dobrodružství na menší ploše + vzpírání se naivnímu pojetí + zajímavá integrita motivů z jiných filmů + nenatahovaný děj + sympaticky střídmá stopáž. Zápory: televizní formát - časté televizní zatmívačky - obehraná zápletka - slabé využití nadpřirozených schopností u dívčích postav - průhlednost děje. Mé hodnocení: 60%(13.3.2013)

Mé první setkání s touto sérií a nebylo to špatné, sice je to směrované asi hlavně na dívčí skupinu a ještě k tomu nižší věkouvou hladinu, ale já se u toho dosti bavil. Tenhle příběh má v sobě prvky z King Konga, k tomu taková snad i okatá agitka o rasismu. Mimo to, ale spousta vtípků a překvapilo mě jak moc se postavy snaží hláškovat, což mi pro mladšího diváka nepřeijde ideální, tak těžko říct komu to má být doopravdy určeno. Animace prostá, ne úplně dokonalá ale postavičky jsou rozhodně líbivé, je to nápadité a slušně mixlé. I ty jejich jména. Jako kraken zpytující svědomí mě docela dostal. Padouch byl v tomto díle perfektní, lepší než mnozí filmoví, docela překvapil. Je to takové, že spíše se to bude buď líbit a nebo hnusit, je to specificky zpracované a mě se tento příšerácký svět alá Potetrovská čarodějná škola na příšerčí způsob, zalíbil. Ne úplně jsem se ve všem orientoval, musel bych vidět asi více z Monster High i tak, užil jsem si to. 8/10(4.6.2013)

První 3D je asi posunem kupředu. Oficiální obsah zde z Bontonfilmu totálně trapnej, psal ho nějaký "PR" co to ani neviděl. Druhý obsah od Tuaxe je rozhodně k tomuto filmu a ten kdo rozhoduje o obsazích by se měl nad sebou zamyslet, proč upřednostňuje ten co je úplně k ničemu. Zpátky k filmu, přečkal jsem ho bez úhony a klidně ho budu sledovat i příště. 70%(9.12.2015)

I tento příběh je taková oddechovka. Líbí se mi ty monster studentky, jak je každá jiná, jejich oblečení, vlasy, jak se jim to vyměnilo na ostrově i ve škole.(24.11.2012)

• sarfian

Dopozeral som to len vďaka synovi, ledva, ale predsa, ale aj on mal namále. VIDENÉ 1x(10.1.2013)

Milé animace a příběh taky docela ujde. Je to trošku změna oproti ostatním animovaným filmům.(8.10.2012)