Trollové

Trolls

Trollovia

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Muzikál

USA, 2016, 92 min

Takový celkem tradiční animák, ale má roztomilé postavy, má skvělé písně s docela dobrými aranžemi, má hezký příběh a samozřejmě mu nechybí humor. Animace není dokonalá, není třeba tak krásná jako v "Moaně", ale hezky se na to koukám a věřím, že děti tohle bude bavit. Mě to bavilo a zasmál jsem se chvílemi.(13.2.2017)

70% ... Infantilné, pestrofarebné a náladu pozdvihujúce. Čo viac si treba priať od rozprávky, ktorá vám ma zlepšiť deň? :)(27.12.2016)

• Prometheus69

Takhle to vypadá, když vycucnete celou lékarničku ve snaze najít něco na bolest zubů a pak si vybalíte krabici plnou barevných vlasatých zašlých vzpomínek a trotllovin... které jste kdysi taky asi sbírali. Případně, to co při tomhle scénárista hulil? Tak to bych chtěl taky, tak 10kg! I O.o Bohužel jako muzikál na motivy trochu zvrácené Popelky/princezna ze zlatou hvězdou... to fungovalo lépe než samostatný animák. Kdy jsem se nezasmál ani u těch fekálních fórů z traileru... Tohle prostě továrně na sny moc nevyšlo... za mě. Ne-e.. 38%(26.2.2017)

Nafouknuté třpitivé, mazlivé, barevné nic s padnoucími písničkami. Nejvíc mě dostal Sound of silence a Bergen theme. Samozřejmě že jde více o marketingovou strategii než film, ale tohle potenciál opravdu má, takže tvůrce chápu. A koneckonců, dívalo se na to docela pěkně...(27.3.2017)

Nejlepší animák roku 2016 a moje osobní provinilé potěšení.(18.4.2017)

• Diego

Animak v kině by měl myslet aspoň trosku i na lidi, kteří tam s těmi dětmi jdou! Tohle bylo to utrpení, mládeži od 8let nepřístupné!!(13.2.2017)

• hansel97

Celkem hloupá pohádka, která tupě kopíruje šablony všech animáků se svou "záchrannou misí," ale bohužel nemá nic než pár vtipů navrch. Po výtvarné stránce je bohužel také velmi slabá.(19.11.2016)

Ač bych čekal úplný opak, tak jsou to právě písničky, které drží tento animák nad vodou.(19.2.2017)

• elanius

(54/2017) / Ako neviem čo som čakal, ale Trolls sú presne taká utancovaná dúhová kravina pre decká ako som čakal .... wait...what?:) (4/10)(27.2.2017)

• kklepkaa

Nejlépe mé pocity shrnuje uživatel Cervenak. Tohle byl opravdu masakr. Chce se mi po nich dupat a dupat.(20.3.2017)

Mám pocit, že záverečných 25 minút filmu ho trošku zdvíhajú hore, no jednoznačne je treba povedať, že Dreamworks akosi prestávajú točiť dobré originálne filmy a miesto toho berú akékoľvek nápady a zaobalia to do príbehu, ktorý je plný klišé a toľkokrát obohraný, že to stráca akúkoľvek inováciu. Najprv teda poviem, čo na filme nefunguje a potom prejdeme na pozitíva. V prvom rade som mal pocit, že sú dva dôvody, pre ktorý tento film existuje. Urobiť populárny soundtrack plný veľkých hitov, ktoré ukážu ako moderný tento film a zarobiť nejaké peniaze na kedysi populárnej hračke. Film je rozhodne určený pre deti, ktoré budú tieto fakty ignorovať, no mňa ako dospelého to jednoducho iritovalo. Mal som toho už miestami plné zuby a to vôbec nepreháňam. Všetko je strašne šťastné, plné dúh a koláčikov a celé mi to pripomínalo svet z tohto videa. Stále sa spieva, tancuje... a proste je toho moc. Toto je fakt skôr určené pre deti, ktoré majú radi svet plný ružovej a farbičiek a všetkého. Plus dizajn bergenov mi strašne pripomínal dizajn škatuliakov od štúdia Laika. Postavičky sú podľa mňa neskutočne recyklované a chýba mi akákoľvek originalita v rámci ich osobností. Okey, toľko k negatívam, teraz poviem, čo ma baví. Záverečných pár minút konečne ukáže hlavnú myšlienku, že každý má právo byť šťastný a netreba sa tomu brániť. Každý má právo na šťastie. Pekná myšlienka. Plus sa na konci ukáže, že princezná Poppy vie ukázať aj niečo iné, než oslavovať. A plus herci svojimi hlasmi celkom dobre fungujú s tými postavami. Dabing je dobrý. Celkovo som rád za ten posledný akt, lebo bez toho by bol tento film oveľa horší. Chcelo to okrem iného aj lepší humor. Určite sa k filmu viac nevrátim a dúfam, že Dreamworks konečne prinesú svoj obrovský comeback niečím tak silným, ako bolo v 2014-om How To Train Your Dragon 2. Tu to ale určite nebude. Hodnotenie: C(10.11.2016)

• Streeper

Hodně velké zklamání, čekala jsem od toho daleko více. Trollíkové jsou krásně barevní a animovaní, za ně dávám rozhodně palec nahoru, ale u Bergenů jakoby tvůrci tu animaci nebo návrhy těch postav odflákli a řekli si vždyť to jsou zrůdy, tak se nebudeme snažit, vypadali opravdu hodně podprůměrně a dali by se udělat lépe. Soundtrack je skvělý, jen je obrovská škoda počeštěných písní a vážně jsem nepochopila proč všechny písně ve filmu jsou nazpívané česky kromě jedné, proč?(10.11.2016)

Je to super a určitě by to mělo být v červených číslech.(12.12.2016)

• M.i.k.e

barevné,infantilní,s minimem vtipu a s totálním nadbytkem písniček,které v pohádkách obecně nemám rád...dějově navíc zhruba na stejné úrovni jako libovolná pohádka na jim jamu.zklamání...40%(9.1.2017)

Svojí extra roztomilostí, pozitivností a štěstím se Trollové trošičku vymykají ostatním animovaným potvorám, škoda, že této přepálené, lehce parodické podstaty se nedrží do úplného konce, příběh postupně upadá velmi nezáživnou (a velmi očekávanou) schematičností. Hodně mu pomáhají vtipně převzaté písničky (i ty původní, vypíchnu putovní montáž "Get Back Up Again") a nádherný, nápaditý vizuál celého hebkého, jakoby ze semiše / plyše vymodelovaného světa - účel reklamně podpořit prodej bambiliónu plyšáků z něj taky čiší na sto honů.(7.3.2017)

• Asmodin

Ne nijak výrazná pohádka, kterou mají rádi děti jen kvůli marketingu. Je smutné, že marketingoví specialisté cílí na děti, které nemají rozum. Děj je velmi chabý.(16.2.2017)

Dopasowane piosynki, inaczyj nic.(24.4.2017)

• Prochy38

Ne. Hrozná škoda. Ale ne. Ne.. bože NE!! Tohle se vážně někomu líbilo? Zvedám palec za to, jak vypadali trollové. Druhá hvězdička je za písničky. Na mě jich tam bylo asi hodně, nemám písničky ve filmech rád, ale tady fungovaly a mně se to líbilo. Tečka. Tím končí klady. Nechutný svět. Pro děti naprosto nevhodný. Sebevíc se tento přebarveny kýč snaží být cool, nejde to. Bergeni naprosto nechutná stvoření. Ne škaredá, ale nechutná!!! Což do dětských pohádek prostě nepatří. A fantasy říše trollů? Každé zvířátko, každá rostlinka, vše kromě samotných trollů, je naprosto ku zblití. Opravdu se mi líbily postavičky trollů i jejich příběh. Vše kolem trollů. Ale zbytek, což nebylo málo, byl opravdu fatální humus a já tohle už nikdy nechci vidět. Nechápu to...(7.3.2017)

Je to pár dní, co sem film viděl a trochu se mi to rozleželo v hlavě a rozhodl se něco napsat. Hlavní hrdina je bručoun a žije sám ve svém úkrytu, v ústrání odevšech. Bohužel jednoho dne se mu tam nastěhují další Trollové a tak, aby se jich zbavil se musí vydat na cestu do království/města Bergenů. Po cestě se zamiluje do princezny a potká střeštěného kamaráda. Ne vážně nejde o Shreka, ale o Trolly. DW evidentně využili šablonu ze svého předchozího filmu a nahodili na ní nový barevný háv. Bohužel o proti Shrekovi, který byl plný vtipů a narážek na jiné filmy jsou Trollové plné písniček, třpytek a barevných vlasů. Nejlepší vtipy už byly v traileru a nějaké další tam prostě chybí. Písničky jsou docela slušné, nechápu proč jsou nějaké předělané do cz a jiné nechané v eng. Celkově takový průměrný animák, až vyjde BD určitě se podívam znovu v originále kvůli původnímu obsazení.(4.11.2016)

• H4ku11

Jednoduchučké a hlúpučké.(5.3.2017)