Ledová ňadra

Předloha:

Richard Matheson (kniha)

Georges Lautner

Maurice Fellous

Dle mýho průměrná francouzská kriminálka. Nemám nakoukanou skoro žádnou, tak to nedokážu posoudit. Některý scény jsou těžce vyhrocený, jiný zase vypadaj šíleně uboze. Kvalita se tak střídá s průměrností a ve výsledku to jsou tři hvězdy především za to, že mě film samotný dokázal vůbec zaujmout.(23.9.2010)

Mireille měla ledová ňadra a Alain zase oči, Lautner opět natočil mimořádně napínavý thriller.(26.11.2011)

Nezastírám, že jsem se v ději dost ztrácel a chvílemi mi nebylo jasné, co se zrovna děje. Až pak mi došlo, že je to nejspíš záměr a schylovalo se k závěru. Všechno se začalo vyjasňovat a od chvíle, kdy Peggy vyleze ze sprchy začíná neuvěřitelně dusivá a napínavá katarze, která vrcholí špičkovým závěrem. Závěrem, který na všechno vrhá úplně nový stín a posouvá film ještě výš. Georges Lautner tedy dokázal děj řádně zaplést, ale následně také i rozplést. Claude Brasseur byl vynikající, Mireille Darc ledově přesvědčivá a Alain Delon byl v 70. letech prostě na vrcholu. "Ledová ňadra" jsou skvělý a ledově mrazivý psychothriller se složitějším dějem a výtečně stylovým závěrem. 80%.(23.9.2010)

Tak neviem, čo majú tvorcovia filmov o nebezpečných ženách a tajomných vraždách s ľadom, každopádne názvy ako Ľadové prsia, Mrazivá vášeň, alebo sekáčik na ľad v Základnom inštinkte ukazujú na nejakú menšiu úchylku. Bohužiaľ mi východzia situácia nepripadá príliš uveriteľná a postava, okolo ktorej sa všetko točí pôsobí skôr dojmom bezmyšlienkovitého média. Čiže inak, ako v klasických mind fucking trileroch. Vo filme je však stredom vesmíru s bližšie neidentifikovateľnou gravitáciou (nie je zvlášť krásna a výraznú inteligenciu neprejavuje), pôsobiacov na všetkých mužov. Ľadové prsia vsádzajú na psychológiu, ale mne tento prístup pripadá trochu falošný.(30.6.2014)

Priemerný hitchcockovský thriller.(16.2.2007)