poster

Ledová ňadra

 • francouzský

  Les seins de glace

Thriller

Francie / Itálie, 1974, 105 min

Režie:

Georges Lautner

Předloha:

Richard Matheson (kniha)

Scénář:

Georges Lautner

Kamera:

Maurice Fellous

Producenti:

Alain Delon, Raymond Danon

Střih:

Michelle David

Scénografie:

Jean André

Kostýmy:

Ted Lapidus
(další profese)
 • sud
  ****

  Nezastírám, že jsem se v ději dost ztrácel a chvílemi mi nebylo jasné, co se zrovna děje. Až pak mi došlo, že je to nejspíš záměr a schylovalo se k závěru. Všechno se začalo vyjasňovat a od chvíle, kdy Peggy vyleze ze sprchy začíná neuvěřitelně dusivá a napínavá katarze, která vrcholí špičkovým závěrem. Závěrem, který na všechno vrhá úplně nový stín a posouvá film ještě výš. Georges Lautner tedy dokázal děj řádně zaplést, ale následně také i rozplést. Claude Brasseur byl vynikající, Mireille Darc ledově přesvědčivá a Alain Delon byl v 70. letech prostě na vrcholu. "Ledová ňadra" jsou skvělý a ledově mrazivý psychothriller se složitějším dějem a výtečně stylovým závěrem. 80%.(23.9.2010)

 • POMO
  ***

  Obstojný mysteriózny thriller. Tajuplné postavy, do ktorých nevidíte, napínavá scéna s výťahom, typicky francúzsky hektická autonaháňačka po serpentínach v okolí Nice, kde sa film odohráva. A nečakane poetický (smutný) koniec. Delon tu hrá významnú rolu, ale ani jednu z dvoch hlavných - tie majú Claude Brasseur a Mireille Darc. Poetika starej európskej krimi má niečo do seba.(30.5.2011)

 • nascendi
  **

  Filmy vysielané televíziou okolo polnoci, zvyčajne neovplývajú kvalitou, ale dúfal som, že tri významné mená francúzskej kinematografie spravia z filmu výnimku. Nespravili. Dokonca si myslím, že hrali pod svoju úroveň. Dej bol zmätený a režisér sa pravdepodobne spoliehal na niekoľko napínavých scén, ale ani tie nemohli zachrániť nudu, ktorá vládla zvyšku filmu. Spomenul som si na Základný inštinkt a dve hviezdičky boli konečným rezultátom.(23.5.2016)

 • LiVentura
  ****

  Tuhé krimidrama s Delonem a jeho bývalou přítelkyní Darcovou o tom, jak může být složitá a děsivě chladná lidská mysl..(30.8.2009)

 • borsalino
  ****

  Musím říci, že mě film velmi příjemně překvapil zejména tím, jak udržel mou pozornost a eliminoval stisknutí klávesy "Pause" na ovladači na nulu. Postavy jsou vlastně rozděleny na dva tábory - na straně jedné magický, hypnotický kus ledu (Peggy Lister v podání Mireille Darc), na druhé straně chlapi, předhánějící se o její přízeň v čele s chladným a těžko odhadnutelným advokátem Marcem Rilsonem (Alain Delon) a přátelským a lehkomyslným Fracoisem Rollinem (Claude Brasseur). Temnou atmosféru dokresluje nebezpečný řidič p. Rilsona Steig, kterého očekáváte za každým rohem, v temné garáži bez světel...(9.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace