poster

Ledová ňadra

 • francouzský

  Les seins de glace

Thriller

Francie / Itálie, 1974, 105 min

Režie:

Georges Lautner

Předloha:

Richard Matheson (kniha)

Scénář:

Georges Lautner

Kamera:

Maurice Fellous

Producenti:

Alain Delon, Raymond Danon

Střih:

Michelle David

Scénografie:

Jean André

Masky:

René Daudin

Kostýmy:

Ted Lapidus
(další profese)
 • borsalino
  ****

  Musím říci, že mě film velmi příjemně překvapil zejména tím, jak udržel mou pozornost a eliminoval stisknutí klávesy "Pause" na ovladači na nulu. Postavy jsou vlastně rozděleny na dva tábory - na straně jedné magický, hypnotický kus ledu (Peggy Lister v podání Mireille Darc), na druhé straně chlapi, předhánějící se o její přízeň v čele s chladným a těžko odhadnutelným advokátem Marcem Rilsonem (Alain Delon) a přátelským a lehkomyslným Fracoisem Rollinem (Claude Brasseur). Temnou atmosféru dokresluje nebezpečný řidič p. Rilsona Steig, kterého očekáváte za každým rohem, v temné garáži bez světel...(9.7.2008)

 • Enšpígl
  ****

  Zdejší nízké hodnocení si vysvětluji snad jen tím, že uživatelé CSFD nemají rádi ledová ňadra, protože jinak to nechápu. Fakt jsme se dívali na totéž? Při některých scénách, jako třeba ta v tom baráku, jsem byl napjatej jak hovado a když začala hrát ta hudba tak by mě do sklepa nevyhnaly ani jednotky SS. A to vůbec nemluvím o skvělých hereckých výkonech Delona, Darcy a Brasseura. Nejbližší mě zde byl Francois, i když věděl, že situace zavání těžkým průserem, zachoval klídek a tasil další hlášku, prostě kdo na to má, ten na to má. Peggy byla skutečně postava, která se držela hesla "ženská má mít své tajemtsví a Delon? Delon to je prostě frajer, kterej si nás dá kdy se mu zamane. Ledová ňadra udržela mou pozornost spolehlivě po celých 105 minut, ovšem pravda je, že ty ženské - teplotně normální, mají mou pozornost po celý život.(22.9.2007)

 • MJMilan
  ****

  Zajímavý film, kde dle mého ale hrál Delon až bočku ... bohužel jako každá Delonovka, není to nic převratného.(22.12.2010)

 • nascendi
  **

  Filmy vysielané televíziou okolo polnoci, zvyčajne neovplývajú kvalitou, ale dúfal som, že tri významné mená francúzskej kinematografie spravia z filmu výnimku. Nespravili. Dokonca si myslím, že hrali pod svoju úroveň. Dej bol zmätený a režisér sa pravdepodobne spoliehal na niekoľko napínavých scén, ale ani tie nemohli zachrániť nudu, ktorá vládla zvyšku filmu. Spomenul som si na Základný inštinkt a dve hviezdičky boli konečným rezultátom.(23.5.2016)

 • Tommassi3
  ***

  "Když vám řeknu, že se s vámi nikdy nevyspím, budete stále tak zábavný ??"(29.6.2014)

 • - Celý film se natáčel v tzv. Zátoce andělů, ve městech Villeneuve-Loubet, Antibes a v Nice, kde se mimo jiné natáčelo i v luxusním hotelu Negresco. (Cucina_Rc)

 • - Alain Delon a Nicoletta Machiavelli si společně zahráli o rok dříve ve filmu Tony Arzenta (1973), kde stejně jako v Ledových ňadrech hráli manžele. (JohnSmith)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace