poster

Ledová ňadra

 • francouzský

  Les seins de glace

Thriller

Francie / Itálie, 1974, 105 min

Režie:

Georges Lautner

Předloha:

Richard Matheson (kniha)

Scénář:

Georges Lautner

Kamera:

Maurice Fellous

Producenti:

Alain Delon

Střih:

Michelle David

Scénografie:

Jean André
(další profese)
 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,500,000(11.4.2010)

 • gudaulin
  ***

  Na Ledových ňadrech je s odstupem doby asi nejzajímavější herecký výkon Clauda Brasseura, který zvládá charakterní herectví lépe než Alain Delon. Mireille Darc jako záhadná žena odvádí svůj standard a vlastně se nemusí ani moc snažit. Její vizáž hraje tak trochu za ni. Film je nejsilnější tehdy, když ještě neodhaluje, kam směřuje. Scénáristická hra pohříchu nevyšla zdaleka tak dobře, jaké byly možnosti. Zkrátka indicií, oč tu jde, získá všímavý divák záhy poměrně dost. Nehledě na to, že Lautnerova režie není bůhvíjak oslnivá. Celkový dojem: 60 %. Řekl bych, takový standard žánrové tvorby Francie 70. let.(6.12.2015)

 • LiVentura
  ****

  Tuhé krimidrama s Delonem a jeho bývalou přítelkyní Darcovou o tom, jak může být složitá a děsivě chladná lidská mysl..(30.8.2009)

 • Anderton
  ***

  Tak neviem, čo majú tvorcovia filmov o nebezpečných ženách a tajomných vraždách s ľadom, každopádne názvy ako Ľadové prsia, Mrazivá vášeň, alebo sekáčik na ľad v Základnom inštinkte ukazujú na nejakú menšiu úchylku. Bohužiaľ mi východzia situácia nepripadá príliš uveriteľná a postava, okolo ktorej sa všetko točí pôsobí skôr dojmom bezmyšlienkovitého média. Čiže inak, ako v klasických mind fucking trileroch. Vo filme je však stredom vesmíru s bližšie neidentifikovateľnou gravitáciou (nie je zvlášť krásna a výraznú inteligenciu neprejavuje), pôsobiacov na všetkých mužov. Ľadové prsia vsádzajú na psychológiu, ale mne tento prístup pripadá trochu falošný.(30.6.2014)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Rád chráním dámy v nesnázích až do rozřezání svého těla, ale ještě raději se dívám, když se najde podobný idiot a zkusí to místo mě. Proto jsem svou povinnost bez odporu přenesl na pány Brasseura s Delonem, ale dámě tentokrát statečně vyzařuje z očí takový strach, že jsem pro jistotu zůstal v záloze, kdyby její ochránci zklamali. Vzhledem k roku narození snímku mu, i přes pár režisérským podklouznutí, vzdávám hold půlhvězdičkovou úctou k dobru.(25.10.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace