Ledová ňadra

Masky:

René Daudin

Kostýmy:

Ted Lapidus

Mireille měla ledová ňadra a Alain zase oči, Lautner opět natočil mimořádně napínavý thriller.(26.11.2011)

Dle mýho průměrná francouzská kriminálka. Nemám nakoukanou skoro žádnou, tak to nedokážu posoudit. Některý scény jsou těžce vyhrocený, jiný zase vypadaj šíleně uboze. Kvalita se tak střídá s průměrností a ve výsledku to jsou tři hvězdy především za to, že mě film samotný dokázal vůbec zaujmout.(23.9.2010)

Zdejší nízké hodnocení si vysvětluji snad jen tím, že uživatelé CSFD nemají rádi ledová ňadra, protože jinak to nechápu. Fakt jsme se dívali na totéž? Při některých scénách, jako třeba ta v tom baráku, jsem byl napjatej jak hovado a když začala hrát ta hudba tak by mě do sklepa nevyhnaly ani jednotky SS. A to vůbec nemluvím o skvělých hereckých výkonech Delona, Darcy a Brasseura. Nejbližší mě zde byl Francois, i když věděl, že situace zavání těžkým průserem, zachoval klídek a tasil další hlášku, prostě kdo na to má, ten na to má. Peggy byla skutečně postava, která se držela hesla "ženská má mít své tajemtsví a Delon? Delon to je prostě frajer, kterej si nás dá kdy se mu zamane. Ledová ňadra udržela mou pozornost spolehlivě po celých 105 minut, ovšem pravda je, že ty ženské - teplotně normální, mají mou pozornost po celý život.(22.9.2007)

Někdejší expresionistický film němé éry a horor raného zvukového filmu ožívá v zenitu Delonovy tvorby nejen herecké způsobem, který nenechává diváka lhostejným. Zprvu zdánlivě něžná a ochranyhodná žena, sama o sobě tragický jedinec, obávající se o zachování své identity, se postupně mění v monstrum. Rozpolcená psychika, snad schizofrenická, je náhle ďábelskou pastí. Rána z milosti, výraz bezradnosti i rozhodnosti jednoho z hlavních hrdinů ŇADER, náhle jakoby platí nejen pro zvářata, ale i pro lidi jako východisko ze situace, jež nemůže mít řešení už proto, že postižený člověk nemůže žít trvale na obou stranách psychiky, být současně i osobností, i jejím opakem. Moderní povrch tají starožitný vnitřek. Vidění, které posouvá počátky moderní vědy nejen do dobové současnosti, ale i naší přítomnosti. Až ledová dokonalost provedení, jíž vévodí Claude Brasseur, odráží název filmu nejméně tak dobře, jako jeho obsah, námět a scénář.(4.3.2016)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,500,000(11.4.2010)

• - Celý film se natáčel v tzv. Zátoce andělů, ve městech Villeneuve-Loubet, Antibes a v Nice, kde se mimo jiné natáčelo i v luxusním hotelu Negresco. (Cucina_Rc)

• - Alain Delon a Nicoletta Machiavelli si společně zahráli o rok dříve ve filmu Tony Arzenta (1973), kde stejně jako v Ledových ňadrech hráli manžele. (JohnSmith)