poster

Ledová ňadra

 • Francie

  Seins de glace, Les

Thriller

Francie / Itálie, 1974, 105 min

Režie:

Georges Lautner

Předloha:

Richard Matheson (kniha)

Scénář:

Georges Lautner

Kamera:

Maurice Fellous
(další profese)
 • Malarkey
  ***

  Dle mýho průměrná francouzská kriminálka. Nemám nakoukanou skoro žádnou, tak to nedokážu posoudit. Některý scény jsou těžce vyhrocený, jiný zase vypadaj šíleně uboze. Kvalita se tak střídá s průměrností a ve výsledku to jsou tři hvězdy především za to, že mě film samotný dokázal vůbec zaujmout.(23.9.2010)

 • Snorlax
  ****

  Mireille měla ledová ňadra a Alain zase oči, Lautner opět natočil mimořádně napínavý thriller.(26.11.2011)

 • sud
  ****

  Nezastírám, že jsem se v ději dost ztrácel a chvílemi mi nebylo jasné, co se zrovna děje. Až pak mi došlo, že je to nejspíš záměr a schylovalo se k závěru. Všechno se začalo vyjasňovat a od chvíle, kdy Peggy vyleze ze sprchy začíná neuvěřitelně dusivá a napínavá katarze, která vrcholí špičkovým závěrem. Závěrem, který na všechno vrhá úplně nový stín a posouvá film ještě výš. Georges Lautner tedy dokázal děj řádně zaplést, ale následně také i rozplést. Claude Brasseur byl vynikající, Mireille Darc ledově přesvědčivá a Alain Delon byl v 70. letech prostě na vrcholu. "Ledová ňadra" jsou skvělý a ledově mrazivý psychothriller se složitějším dějem a výtečně stylovým závěrem. 80%.(23.9.2010)

 • Anderton
  ***

  Tak neviem, čo majú tvorcovia filmov o nebezpečných ženách a tajomných vraždách s ľadom, každopádne názvy ako Ľadové prsia, Mrazivá vášeň, alebo sekáčik na ľad v Základnom inštinkte ukazujú na nejakú menšiu úchylku. Bohužiaľ mi východzia situácia nepripadá príliš uveriteľná a postava, okolo ktorej sa všetko točí pôsobí skôr dojmom bezmyšlienkovitého média. Čiže inak, ako v klasických mind fucking trileroch. Vo filme je však stredom vesmíru s bližšie neidentifikovateľnou gravitáciou (nie je zvlášť krásna a výraznú inteligenciu neprejavuje), pôsobiacov na všetkých mužov. Ľadové prsia vsádzajú na psychológiu, ale mne tento prístup pripadá trochu falošný.(30.6.2014)

 • Flego
  ***

  Priemerný hitchcockovský thriller.(16.2.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace