Léto ztracených polibků

Německo / Gruzie / Velká Británie / Francie, 2000, 98 min

Oliver Damian

Scénografie:

Phedon Papamichael

Film, ktery me pripomel ceske filmy ze sedesatych a sedmdesatych let. Sice pozvolne, ale se zaujetim vypravene historky z jednoho zapadakova urcite potesi milovniky "nezavislych" filmu.(28.7.2002)

Bohužel, ne přiliš vydařená koláž >žertovně erotlidských< situací ze života jakési maloměstské komunity kdesi v Gruzii... Nu da, samé také ty panoptikální postavičky, představené otravně přehrávajícími chudožniky regionálního formátu, pitvořícími se v marné hře na velké umění... Celé to připomíná nechvalně protivné sovětské komedie z dob brežněvovské éry. Mám pocit, že tenhle film není zrovna tím nejlépe vybraným příkladem našinci tak málo představované gruzínské kultury. Škoda. Tři hvězdičky ztracené - snad jen jako náplast na tu nemožnost srovnání s více relikty současného gruzínského filmu... - - - P.S. Co však (televizní - na ČT) projekci činilo opravdu na hranici snesitelnosti, byl opět stupidní český dabing, kdy různě hýkající a jinak hlasově naddisponovaní čeští čudlaři, snažící se ještě více >vylepšovat< umění svých soudruhů, totálně zahubili vlastní poetiku filmu...:-((6.7.2006)

Postava štrnásťročnej Sibyli je úžasná a ja milujem bezprostredné dievčatá. Ale iba ked' sú so mnou !(25.4.2011)

Příjemné shledání s Pierrem po letech. Kino Otava, samozřejmě.(2.3.2009)

Rozpočet DEM 4,3miliónaTržby Celosvetovo $180,000(6.4.2010)