Léto ztracených polibků

Německo / Gruzie / Velká Británie / Francie, 2000, 98 min

Oliver Damian

Scénografie:

Phedon Papamichael

Příjemné shledání s Pierrem po letech. Kino Otava, samozřejmě.(2.3.2009)

Mladá, pochabá Sybila nepochybne svojou prítomnosťou osviežila zatuchlo-konzervatívnu rodinu, u nejedného rozprúdila krv v žilách a svojim extravagantným výzorom a povahou aj rôzne ľudské osudy..Film s veľmi jednoduchou ale svojráznou línou, ktorý zanechá nepochybne divácky dojem...(9.1.2007)

Velice příjemné překvapení, jedno z nejpříjemnějších za hodně dlouhou dobu. Léto ztracených polibků je navíc velmi zajímavý film. Taková gruzínská Lolita říznutá českými Hřebejkovými filmy. Nutsa Kukhianidze vystupuje jako mladá nevinná femme fatale nejen pro dva hlavní mužské představitele, ale také pro pánské publikum. Zaujala mne ještě více než ta americká Lolita. Její nízký věk však nedovoluje žádné erotické extempore (i když by mohlo, hlavní představitelce bylo v době natáčení čerstvých 18 let), a navíc jako čtrnáctiletá si plně neuvědomuje důsledky svých činů. Čtrnáctiletý je i její obdivovatel Mickey, který si ze stejného důvodu plně neuvědomuje svůj čin na samotném konci filmu. Tragikomický příběh je tak zakončen spíše tragicky, aniž by k tomu celou dobu směřoval. Chvíli jsem dokonce uvažoval o maximálním hodnocení, ale právě kvůli dle mého nepatřičnému konci nechávám na čtyřech. PS: Gruzínská krajina je nádherná.(21.5.2008)

Rozpočet DEM 4,3miliónaTržby Celosvetovo $180,000(6.4.2010)

Film, ktery me pripomel ceske filmy ze sedesatych a sedmdesatych let. Sice pozvolne, ale se zaujetim vypravene historky z jednoho zapadakova urcite potesi milovniky "nezavislych" filmu.(28.7.2002)

• - Natáčelo se v Gruzii (Tbilisi a jeho okolí) a také v Řecku (Atény, Kalavryta, Astakos). (bubun)