poster

Líbánky

 • anglický

  Honeymoon

  (festivalový název)

Drama

Česko / Slovensko, 2013, 98 min

 • mchnk
  ***

  Film, který mi ve finále vyzněl jako epizoda z něčeho úplně jiného. Nebýt excelentní režie a výborného herectví (i když výjimky, bohužel, jsou) skutečně by vše vyznělo jako ze seriálu diváckých příběhů. Kostrbatá šroubovanost Alešova vyprávění internátního teroru od spolužáků, naneštěstí degraduje celé téma. Je to jako předčítání ne moc dobré knihy a např. jeho ranní dialog s Aňou zní jak ze dvou světů. Lze chápat jeho nikdy nezahojenou jizvu na duši, ale takovýmto způsobem tlačit na pilu musí mít u Jarchovského snad nějaký osobní důvod. V některých filmech naráží vynikající dějový potenciál na tuctovou režii, zde je to přesně naopak a Trierovská inspirace je zde také opravdu hodně cítit. Film, ve kterém se ztrácí originalita jedné ze základních tvůrčích dvojic současného českého filmu. Snad příště.(10.1.2015)

 • Beznoh
  ****

  Tak na tenhle film jsem se dostal proto, že jsem vyrazil na CSFD premiéru Kick-Ass 2, spletl jsem si sál a protože jsem na Kick-Ass 2 nechtěl až tolik, tak už jsem v sále zůstal, po tom co jsem zjistil, že jdu na úplně jiný film. A bylo to vážně dobrý. Podlé mého názoru super herecké výkony, děj i zpracování. Jen se nenechte zmást názvem. Je to vážně spíš psychologické drama s ponuřejší atmosférou, nečekejte komedii, nebo romatiku, kterou by název mohl nabízet. Podle mě je to jeden z nejlepších českých filmů za poslední dobu, dávám 4, ale je to skoro až pěti.(20.8.2013)

 • POMO
  ****

  Vypätá dráma o vine, zodpovednosti a tieňoch minulosti, ktoré vás raz doženú. Psychologicky precízne vystavané, s iba jedným/dvomi zaváhaniami v strihu (rozumej WTF momentami). Neustále nechávajúce v neistote kde je pravda, čo je nakoľko prifarbené a kdo je ako veľký zlosyn či trpiteľ. Priebežne sympaticky odľahčované postavou sestrinho manžela, ktorý v opilosti preferuje k spánku záchod pred posteľou.(30.6.2013)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Herci se museli vypořádat s pouhými čtyřiadvaceti natáčecími dny. (MichaelD)

 • - Scénář vychází ze zkušenosti Václava Marhoula zpracované v jeho 13. komnatě. Reálné Čimelice jsou pak pro potřeby scénáře změněny na fiktivní Bukovany. (NinadeL)

 • - Kvůli časovému presu probíhalo natáčení svatby na jediném místě - v bývalé hájovně (dnes rodinném sídle) u Třeboně. [Zdroj: rozhovor s režisérem, deník Metro] (hippyman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace