Životní šance

Životná šanca

Životopisný / Komedie / Drama / Hudební

Velká Británie, 2013, 103 min

• danecek24

71. Zlatý Glóbus za rok 2013 - nominace (1) - Nejlepší filmová píseň - „Sweeter Than Fiction“ - hudba a text Taylor Swift a Jack Antonoff(15.1.2014)

Přemýšlím, že svoje hodnocení možná změním. Směrem dolů samozřejmě, opačně ani náhodou. To spíš budu slavným zpěvákek v opeře, což v mém případě nehrozí. Možná v příštím životě... Ale teď vážně. Už jsem to psal někdy minule, že se asi na filmy podle skutečných událostí přestanu dívat. A zase jsem vyměkl. Přiznám se, asi to bylo tím včerejším pěkným počasím, fakt sám nevím. Příběh Paula Pottse má všechny znaky typicky amerického zpracování. Obrovská spousta klišé, velká předvídatelnost a hlavně hlavní hrdina, který mi někdy spíše připomínal ochočenou ovci, která dělá jen to, co se jí řekne. Tohle všecno aspoň trošku zachraňuje první třetina filmu, pár vtipných scén a starý mazák Colm v roli jeho otce, který dělá, co se jen dá. Nevím, jak je tento příběh věrný tomu skutečnému, nicméně moje celková spokojenost je opravdu velmi, velmi malá. Tři mínus.(23.3.2015)

Natočit to amíci, tak nevím jestli by to dopadlo takhle dobře. Příběh podle skutečné události, který nám je podán opravdu parádně a hlavně uvěřitelně. Sympatické herecké obsazení, pár velice vtipných a dojemných scén z tohoto filmu dělají nezapomenutelný zážitek. 9/10 (19.5.2014)

Tomuto filmu bude kritika jistě plno věcí vytýkat a v mnohém bude mít pravdu. Ano, zpracování není bůh ví jak skvělé, plno věcí by šlo vylepšit a originalitu tam nenajdete. I tak na mě však snímek působil hrozně mile a sympaticky, že mu tu čtvrtou hvězdu musím dopřát, ačkoli filmařsky to nějaký výrazný nadprůměr asi není. Každopádně herci se snažili, najde se tam i pár silných míst a celkově se na to opravdu příjemně koukalo, takže za mě palec nahoru.(14.2.2014)

Kdyby jel v linii prvních zhruba dvaceti minut, asi bych hodnotil výš. Začátek je totiž překvapivě typicky britská "nahláškovaná" záležitost s vtipnými prvky, která baví a má spád a nápad. Je to vtipné a divák je velmi rychle vtažen do děje. Jakmile se ale Frankel pokouší zahrát na vážnější notu, stává se z filmu klasické slzopudné a klišovité drama o otloukánkovi, který se stal hvězdou. Tvůrci zkrátka někdy na emoce a lacině dojemné momenty tlačí až moc a zákonitě je to kontraproduktivní. Konec je pak už jen přehlídkou nenápaditých klišé, která ale na někoho mohou dost fungovat. Naštěstí se povedlo klíčové obsazení, protože jak Corden, tak Alexandra Roach hrají velmi dobře a jsou oba veskrze sympatičtí, takže jim tak nějak podvědomě stejně divák drží palce. A zmínit se musí i výborný Colm Meaney, který si zemitého otce vyloženě užívá. Jen je škoda, že Potts je tu úplně nereálně adorován a nemá jedinou špatnou vlastnost, což úplně bije do očí a působí to hodně zvláštně. Ve výsledku je ale naprosto neškodná žánrová jednohubka, která chvilku baví a chvilku zbytečně tlačí na emoce. Účel ale splní a to je hlavní. 60%(10.2.2014)

• - Role Julie Ann Cooper (Alexandra Roach) byla nabídnuta zpěvačce Katy Perry. (Dr Lizal)

• - Vo filme nechýba Simon Cowell, porotca a autor celosvetovo úspešnej talentovej šou. (kacer4)

• - Filmovalo sa na autentických miestach vo waleskom Port Talbote, v Londýne či v talianskych Benátkach. (MikaelSVK)