poster

Životní šance

 • Velká Británie

  One Chance

 • slovenský

  Životná šanca

Životopisný / Komedie / Drama / Hudební

Velká Británie, 2013, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ivishka
  ****

  Asi jako každý člověk v našem státě jsem sledovala podobné talentové soutěže - a ti kdo říkají, že ne, tak lžou. Je neuvěřitelné jak něco tak komerčního a místy i vcelku nelidského, může někomu dát velkou naději překonat životní překážky a stát se konečně něčím, o čem celý život snili. Jsou případy, u kterých je sláva pomíjivá a těch, kteří skutečně do dnes po několika letech od výhry v soutěži zpívají a produkují stále nová díla. Jako šafránu je ovšem těch, kteří se při podobném úspěchu nezbláznili a nestali se jinými lidmi, ale zůstali stejní - možná trošku šťastnější. Na tomto filmu se mi líbí ohromný příběh naprosto obyčejného kluka, který byl celý život ponižován a šikanován a snil si svůj sen. Naprosto rozumím určité posedlosti či vášni k hudbě, kterou sdílím podobnou (i když teď už ne tak aktivní) a zároveň si sním občas svůj sen skrz filmy. Tento film není bez chyby, ale napočítala bych jich na prstech jedné ruky opravdu málo ( i když na plné hodnocení to u mě bohužel nevyhrál).(12.3.2014)

 • mat.ilda
  ***

  Co naplat, talentové soutěže jsou fenoménem našich dnů a nedalo se než čekat, kdy jeden z těch téměř pohádkových scénářů přistane na plátně... a jelikož mám slabost pro dobrácké tlouštíky, chronické smolaře a syny vysmívané vlastními otci (ehm, ve filmu, do pošty mi nepište ;-)), a taky jsem osoba přející úspěch všem, kdo si ho zaslouží, neměla jsem s Paulovým příběhem problém, zejména, když se jeho zpěv postaral o nadprůměrnou frekvenci postavených chlupů na běžný filmový čas...(7.4.2014)

 • emma53
  ****

  Já mám k těmto soutěžím poměrně dost ambivalentní pocity a poslední dobou se na ně nedívám už vůbec, ale tohle byla jedna z těch výjimek, kdy mě na Paula upozornili známí a tak jsem se doma hned mrkla na You Tube a tenhle kluk mě emotivně během pár minut úplně rozebral. Nepopírám, že můj pozitivní vztah k vážné hudbě to také silně ovlivnil. Nevím do jaké míry je celý film věrohodný a co se tam muselo malinko přikrášlit, aby byl divácky stravitelný, ale to mně tentokrát nechalo poměrně v klidu a vůbec jsem to neřešila. Jedno je jisté, že Paul neměl vždycky na růžích ustláno a velké sebevědomí nebylo také zrovna jeho silnou stránkou. V závěrečném finále, kdy už stál na pódiu před tou notoricky známou porotou, jsem si nemohla pomoct a pustila si to pak okamžitě ještě jednou v originále, ale prostříhané v té filmové podobě to bylo bezvadně. V každém případě je ta čtvrtá hvězda jen pro tebe Paule:-)(6.4.2014)

 • Pilda17
  ***

  Příběh kluka, který od dětství nemá sebedůvěru, je šikanován a nemá to jednoduché. Za to mu bůh přidělil obrovský operní hlas, který se jen tak nevidí! Celý příběh je vlastně od počátku jeho života, kde se film potácí spíše v takovém dramatu a kvalitou někde v průměru. Nenabídne bohužel nic navíc, k závěru se dostaví pár scén, u kterých jsem se i pořádně zasmál. Když Paul vše zdá, tak se po dvou letech mrhání životem přihlásí do soutěže Británie má talent. Paul přichází na scénu nervózní, ale potom co se hrne z jeho hrdla už málo kdo pobírá a já si právě tento okamžik užil ze všeho nejvíce. Životní šance mohla přijít s něčím navíc, já se na tento snímek docela těšil, ale nedostal jsem kromě závěru, který byl fantastický nic. Kdybych ho řadil do průměru, tak bych ho urazil, je to pěkný nadprůměr a dle mého velmi silné 3* .. 6/10 = 68%(10.7.2014)

 • filmharmony
  ****

  ...britové mají cit a vkus, jinak by tohle nedopadlo dobře... ...velmi milé k odpolednímu čaji...(27.5.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace