poster

Velký blondýn s černou botou

 • Francie

  Grand blond avec une chaussure noire, Le

 • Francie

  The Tall Blond Man with One Black Shoe

 • Slovensko

  Veľký blondín s čiernou topánkou

Komedie / Mysteriózní

Francie, 1972, 90 min

 • dopitak
  ****

  Je s podivem, že se dosud žádnej šulda nepokusil tenhle film předabovat. Mělo by to být trestné. Původní práce pod taktovkou K.M.Walló (Oliva, Voska, Holý, Morávková, Cupák...) je novým originálem a vylepšením jinak dějově poněkud tápajícího snímku (ač širokou veřejností právem považovaného za kultovní dílko). Mireille Darc se mohla vysvléct i pro kameru.(14.4.2013)

 • Pohrobek
  ****

  "Co je to za šaška?", aneb jak se Pierre Richard prošaškoval až do nebeských výšin. Potěší i ukázka Richardových kompozičních dovedností, vztah k dudám a slušná role Jena Rocheforta.(13.8.2005)

 • Xmilden
  ****

  Richard to po solidním rozjezdu (Roztržitý a Život plný malérů) poprvé naplno rozbalil. Velice chytrá parodie na špionážní filmy sebou přinesla skvělé postavy, jako například šéfa Toulouse a jeho náměstka plukovníka Milana. Divák se baví, kterak dokáže Francis Veber chytře rozložit figurky na šachovnici a pak jen sledovat jednotlivé tahy. Bravo! 75%(10.7.2008)

 • PetrPan
  ****

  Dnes už klasika Velký blondýn je skvělou parodií špionážních filmů, exceluje zejména Jean Carmet jako přítel Maurice, komika Pierra Richarda je sice trochu v pozadí, ale přesto i po letech tento fil dokáže pobavit ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! PRO IGNORANTA KRORIHO! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! : Američané jsou ti, kteří, nejen v tomto případě, kopírovali. Nejdřív se chlapče podívej na datumy vzniku obou filmů a pak něco piš, tvůj názor na kvalitu snímku respektuji, ovšem nesdílím, prostoduchost a vykradenost americké kopie, byť v podání Toma Hankse je typickou ukázkou amerického nepochopení evropského, v tomto případě francouzského, humoru a jejich pokus o přepracování v americkém hurástylu je sámzasebemluvící důkaz amerického smyslu pro demagogii a hulvátský patriotismus....(22.9.2004)

 • troufalka
  *****

  I po letech stále zábavné a aktuální.(23.5.2014)

 • - Scenárista Francis Veber pojmenovával své postavy podle známých měst jako například Toulouse, Milan, Perrache atd., aby tak předešel podobnosti se skutečnými osobami. (SeanBean)

 • - Na samém konci filmu si na letišti Francois (Pierre Richard) převáží Christine (Mireille Darc) v kufru s motivy známého francouzského návrháře Louise Vuittona. (necisty)

 • - Spoiler: Když se ke konci filmu vrací Maurice (Jean Carmet) s Francoisem (Pierre Richard) do jeho bytu, kde by měly ležet mrtvoly Bernarda Milana (Bernard Blier) a dalších, nastává jedna otázka - Jestliže mrtvoly někdo odklidil, jak je možné, že nechal Mauriceho odejít? (necisty)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace