Velký blondýn s černou botou

• Francie

Grand blond avec une chaussure noire, Le

• Francie

The Tall Blond Man with One Black Shoe

(Francie)
  • slovenský

Veľký blondín s čiernou topánkou

Komedie / Mysteriózní

Francie, 1972, 90 min

Pierre Richard ako vždy roztržitý, ale na vysokej úrovni !(4.5.2003)

Snímek je asi jako... jeho hlavní hrdina. Neškodný, k dokonalosti má daleko, a přece je v něm cosi, co vás k němu přitahuje. 60%(25.3.2015)

Ja jsem P.Richarda vzdy zboznoval a tohle je jeho dozajista nejlepsi dilko.(7.9.2003)

Naprosto dokonaly Pierre Richard ve svy pravdepodobne zivotni roli.(23.5.2002)

Dnes už klasika Velký blondýn je skvělou parodií špionážních filmů, exceluje zejména Jean Carmet jako přítel Maurice, komika Pierra Richarda je sice trochu v pozadí, ale přesto i po letech tento fil dokáže pobavit ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! PRO IGNORANTA KRORIHO! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! : Američané jsou ti, kteří, nejen v tomto případě, kopírovali. Nejdřív se chlapče podívej na datumy vzniku obou filmů a pak něco piš, tvůj názor na kvalitu snímku respektuji, ovšem nesdílím, prostoduchost a vykradenost americké kopie, byť v podání Toma Hankse je typickou ukázkou amerického nepochopení evropského, v tomto případě francouzského, humoru a jejich pokus o přepracování v americkém hurástylu je sámzasebemluvící důkaz amerického smyslu pro demagogii a hulvátský patriotismus....(22.9.2004)