Velký blondýn s černou botou

• Francie

Grand blond avec une chaussure noire, Le

• Francie

The Tall Blond Man with One Black Shoe

Veľký blondín s čiernou topánkou

Komedie / Mysteriózní

Francie, 1972, 90 min

No báječné.....lepší komedií je málokterá francouzská..... Vrchol Richarda před kamerou.(17.7.2007)

Jak už bývá u P. Richarda zvykem, jedná se o promyšlený a skvěle zahraný humor. Vážně, takové komedie se už dnes netočí.(12.6.2007)

Pierre Richard je mi svým projevem naprosto cizí a ježí se mi z něj srst, podobně jako třeba z Dustina Hoffmana, ale musím přiznat, že Velký Blondýn je film natolik poutavý že i když na něj náhodou narazím při přepínání programů, vždycky se u něj zastavím aspoň na deset minut:) Jako velký fanda bondovek a špionážních filmů vůbec dávám přednost části druhé...(13.8.2005)

Film, kterým si Pierre Richard vytvořil životní roli a kde předvádí všechny své typické rysy smolaře, nemotory apod. a to vše podáno neuvěřitelně vtipně.....(16.12.2007)

Skvělá francouzská komedie. Pierre Richard jako blondýn opravdu exceluje. Prostě sranda.(1.2.2013)

• - Spoiler: Když se ke konci filmu vrací Maurice (Jean Carmet) s Francoisem (Pierre Richard) do jeho bytu, kde by měly ležet mrtvoly Bernarda Milana (Bernard Blier) a dalších, nastává jedna otázka - Jestliže mrtvoly někdo odklidil, jak je možné, že nechal Mauriceho odejít? (necisty)

• - Exteriéry filmu byly částečně natáčeny na letišti Paris-Orly a na střeše hotelu Hilton-Paris. Interiéry naopak zachycují Národní muzeum umění a lidových tradic. (Cucina_Rc)

• - Slavné šaty Christine (Mireille Darc) navrhoval slavný francouzský módní návrhář Guy Laroche. (Cucina_Rc)