poster

Králův dvojník (festivalový název)

 • Jižní Korea

  Gwanghae, wangyidoen namja

 • Jižní Korea

  광해, 왕이 된 남자

  (Jižní Korea)
 • anglický

  Masquerade

 • anglický

  Gwanghae, The Man Who Became A King

  (neoficiální název)

Historický / Drama

Jižní Korea, 2012, 131 min

 • kikuka
  *****

  On hral! Chápete! On hral! A bol výborný!(28.2.2013)

 • Adrian
  *****

  Korejske kostymove dramy velmi nemusim (ked vidim tie ich sietkove vyskove klobuciky moje nadsenie vidiet takyto pribeh velmi rychlo opada), ale Masquerade je nielen ze jedna z vynimok, ale je to i vynikajuci film. Kostymova drama s komedialnymi prvkami o zamene krala dvojnikom pocas obdobia 2 tyzdnov prinasa vyborny herecky dvoj-vykon cukrikoveho Lee Byeon-hona, a hoci schematicku, ale dobre naplneu kostru pribehu, kde s narastajucimi minutami narasta nielen povedomie nahradnika o spinavostiach a politickych hrach na kralovskom dvore, ale i moje sympatie k tomu, ako film umne balansuje production value, prvky dramy a dobre nacasovane komedialne situacie. A hoci tie hrubozrnnejsie trocha vytrcaju, tie jemnejsie nuansy, nielen vo vyraze ale i v hovorenom slove su vyzivne. 9/10(12.2.2013)

 • italka63
  *****

  Ani se nedivím, že jsou Korejci na tenhle film tak pyšní, skvělé kostýmní drama na králově dvoře ukazuje že ani král neměl vůbec jednoduchý život a ten, když byl ohrožen, byl nahrazen životem úplně někoho jiného. Vynikajícím dvojníkem, jemuž ovšem nebyl zdravý rozum a city cizí. Velmi jsem ocenila jemné prvky humoru, které toto drama učinilo lidským a ukázalo, že ne úplně všichni byli prospěcháři a o vlastní zemi jim opravdu šlo. Krásných pět hvězd i za vyznání královně -Plovoucí měsíc na noční obloze je tváří mé milé. Někdo jí setnul hlavu a pověsil ji na noční oblohu. Upřeně se dívám na každý východ měsíce jakoby to byla moje milá....(14.12.2013)

 • Primitive
  ***

  Pěkně natočené kostýmní drama, jejž však totálně ubíjí nevkusně patetický závěr. Kromě nepodařené poslední půl hodiny mi také vadily občasné nudnější pasáže a ke konci přehnaně fantazijní příběh. A i když na druhou stranu oceňuji krásné historické prostředí a zejména výborný výkon hlavního představitele, nemohu hodnotit "dvojníka" jinak než jako průměrný snímek, který podruhé vidět určitě nechci.(6.11.2015)

 • Flynn
  ****

  Zábavné a velkorozpočtově podaný příběh alá Císařův pekař a Pekařův císař.... zápletka je dosti podobná. Lidský vládce s lidskou tváří a přemýšlením se vždycky ujme více než odměřený aristokrat. Film se mi líbil, hezké prostředí, zajímavá doba. Jak už to tak bývá, tak zase korejci tlačí na pilu s emocema (kdo říkal že je Interstellar ubulený, tak at se koukne na několikero korejských filmů). Hlavní postava je fajn a některé scénky se fakt vyvedly. Určitě záruka fajn filmového zážitku.(26.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace