Králův dvojník (festivalový název)

• Jižní Korea

Gwanghae, The Man Who Became A King

(neoficiální název)

Historický / Drama

Jižní Korea, 2012, 131 min

On hral! Chápete! On hral! A bol výborný!(28.2.2013)

Korejske kostymove dramy velmi nemusim (ked vidim tie ich sietkove vyskove klobuciky moje nadsenie vidiet takyto pribeh velmi rychlo opada), ale Masquerade je nielen ze jedna z vynimok, ale je to i vynikajuci film. Kostymova drama s komedialnymi prvkami o zamene krala dvojnikom pocas obdobia 2 tyzdnov prinasa vyborny herecky dvoj-vykon cukrikoveho Lee Byeon-hona, a hoci schematicku, ale dobre naplneu kostru pribehu, kde s narastajucimi minutami narasta nielen povedomie nahradnika o spinavostiach a politickych hrach na kralovskom dvore, ale i moje sympatie k tomu, ako film umne balansuje production value, prvky dramy a dobre nacasovane komedialne situacie. A hoci tie hrubozrnnejsie trocha vytrcaju, tie jemnejsie nuansy, nielen vo vyraze ale i v hovorenom slove su vyzivne. 9/10(12.2.2013)

Ani se nedivím, že jsou Korejci na tenhle film tak pyšní, skvělé kostýmní drama na králově dvoře ukazuje že ani král neměl vůbec jednoduchý život a ten, když byl ohrožen, byl nahrazen životem úplně někoho jiného. Vynikajícím dvojníkem, jemuž ovšem nebyl zdravý rozum a city cizí. Velmi jsem ocenila jemné prvky humoru, které toto drama učinilo lidským a ukázalo, že ne úplně všichni byli prospěcháři a o vlastní zemi jim opravdu šlo. Krásných pět hvězd i za vyznání královně -Plovoucí měsíc na noční obloze je tváří mé milé. Někdo jí setnul hlavu a pověsil ji na noční oblohu. Upřeně se dívám na každý východ měsíce jakoby to byla moje milá....(14.12.2013)

Pěkně natočené kostýmní drama, jejž však totálně ubíjí nevkusně patetický závěr. Kromě nepodařené poslední půl hodiny mi také vadily občasné nudnější pasáže a ke konci přehnaně fantazijní příběh. A i když na druhou stranu oceňuji krásné historické prostředí a zejména výborný výkon hlavního představitele, nemohu hodnotit "dvojníka" jinak než jako průměrný snímek, který podruhé vidět určitě nechci.(6.11.2015)

Zábavné a velkorozpočtově podaný příběh alá Císařův pekař a Pekařův císař.... zápletka je dosti podobná. Lidský vládce s lidskou tváří a přemýšlením se vždycky ujme více než odměřený aristokrat. Film se mi líbil, hezké prostředí, zajímavá doba. Jak už to tak bývá, tak zase korejci tlačí na pilu s emocema (kdo říkal že je Interstellar ubulený, tak at se koukne na několikero korejských filmů). Hlavní postava je fajn a některé scénky se fakt vyvedly. Určitě záruka fajn filmového zážitku.(26.11.2014)