rivah

Pierre Richard jako zaměstnanec cestovky. Film začíná jeho sněním nad barvy vyzařující lampou osvětlující obraz tmavé krásky, pak přechází do kanceláře, seznámení s černou kráskou, kde v posteli je překvapí telefon jeho snoubenky a následuje hádka a vrcholí výletem do neznáma, kdesi v karibiku na plachetnici si vyjedou na ostrov, v džungli tráví noc a pak se vracejí do kanceláře. Film dýchá přirozenou uvolněností a zvídavou hravostí (70%)....komentář: http://seul-le-cinema.blogspot.com/2012/03/castaways-of-turtle-island.html ()

Enšpígl

Jestliže jsem včera u Rumunů (Artim!) vyhlásil prozatimního krále Korona movie cupu, tak dneska dostal svýho rovnocennýho francouzskýho brášku. Neuvěřitelná storka, kdy dva frajeři shodou okolností legenda francouské komedie Pierre Richard a další nehorázný masér francouzské komedie Jacques Villeret se rozhodnou zařadit do programu CK program "Robinson Crusoe " zkráceně - zaplať a všechno si zařiď sám a jedou s první partou vše vyzkoušet na nějaký exotický ostrov a v tu chvíli začne neuvěřitelné cestovatelské improvizace. Jedná se o největší filmový cestovatelský punk, co jsem kdy viděl, humor to určitě není pro každýho, protože to je opravdu neskutečný jak tam procházej s kuframa nějakou džunglí a Pierre jim tam káže s mačetou v ruce o vysněné dovolené. Moc děkuji uživatelce myschenka, že mě tenhle naprosto neznámej francouzskej dobrodružnej punk dopřála. ()

• Producenti filmu moc nevěřili. Aby je Pierre Richard přesvědčil, vzdal se svého honoráře. (Terva)