Všechno uvidíme

Bottom Line, The

Now We've Seen It All!

Komedie / Drama / Romantický

Francie, 1976, 100 min

Je zajímavé, jak filmu občas prospěje, že ho nehodnotím hned po shlédnutí. Tohle je totiž na Richarda tak částečně jiný a obsahově vážný film, že jsem měl chuť mu střelit 2* a dál se tím nezabývat. Jenže ten film pořád hlodal a hlodal, až jsem zjistil, že je v podstatě dobrý, dost skrytě humorný a povedený. Problémem možná je, že na rozdíl od jiných Richardovek, by tenhle úplně stejně fungoval, i kdyby v něm nehrál Richard (a to je zřejmě mínus), na druhou stranu se veškerá pozornost neorientuje na Richarda ale na film jako celek a jeho ducha (a to je plus). Miou-Miou je velmi zvláštní herečka.(16.7.2011)

Všechna čest, že film o natáčení porna (navíc film francouzský) není zbytečně lascivní a pubertálně nesází jen na co nejlechtivější scény. Spousta věcí je naopak jen naznačena a když už dojde na košilatost, je většinou docela vtipná nebo naopak nečekaně vážná, Pierre Richard hraje umírněně a celé je to takové tiché... Pořád mám ale dojem, že se toho ve Všechno uvidíme děje méně než kolik by mělo a některé věci paradoxně přebývají (Charlotte s pornohercem atd.).(12.2.2014)

Pro me, ale neuveritelne mile prekvapeni. Monsieur Richard nas tentokrat bavi spise konverzaci nez gagy a to po boku jedne moc pekne a dobre herecky (Miou-Miou). Plno opravdu roztomilych scen, ale ta ve fronte do pornokina je fakt za vsechny penize... .(26.11.2007)

Za poslední dny je toto sedmý film s Pierrem Richardem co mám za sebou a tento stojí v mém žebříčku zatím na prvním místě. Opravdu se mi více líbí Pierre když tak nepřehrává, netřeští a je takový klidnější, přemýšlivější (alespoň trochu) a tady k tomu přidal i malinko té "své romantiky". Opravdu povedený snímek... - 23. 6. 2011 - 70%(24.6.2011)

Škoda, že se hlavní hrdina nejmenuje Pierre Malaquet, mohlo by to v tom případě být vzdáleným, střízlivějším a vážnějším pokračováním filmu Roztržitý. Ale možná se právě tomu chtěli tvůrci vyhnout. Všechno uvidíme totiž není klasickou Richardovou komedií. On zde není šaškem. Spíš ti druzí se tak chovají (přesto nejsou ztřeštění). Perrin se snaží splnit si svůj sen. Zajistit, aby jeho vlastní existence měla smysl a to natočením filmu podle vlastního scénáře. Do cesty se mu staví nedostatek peněz, nepřízeň osudu i lidí. Přesto se nevzdává a snaží se svého cíle dosáhnout i za cenu pro něj nevýhodných kompromisů. Až si nakonec jednoho dne uvědomí, že to kvůli všem změnám, všem ústupkům už není jeho sen a že se na něm podílet vlastně vůbec nechce. Že jeho existence má smysl v podobě krásné milující ženy a budoucí rodiny s ní. Oproti obvyklému Richardovu i Veberovu komickému stylu je Všechno uvidíme hluboce lidský příběh. O naději a náhodě. Svým způsobem i přes všechnu smutnou komiku velice skutečný.(27.11.2008)