Všechno uvidíme

Bottom Line, The

Now We've Seen It All!

Komedie / Drama / Romantický

Francie, 1976, 100 min

Jak Francois Perrin (Pierre Richard - kdo jiný) točil pornofilm a jak se ze scénáře "Zrcadlo duše" stala "Pochva". Situační komika a satirické prvky nezapřou rukopis Francise Vebera. Obsazení vedlejších rolí se povedlo, Jean - Pierre Marielle je opravdu vypočítavý pornomagnát, Henri Guybet má v podstatě podobnou roli jako ve filmu Hořčice mi stoupá do nosu a Gérard Jugnot je také celkem často na plátně, nicméně nemá moc dialogů a nepředvede naplno, co umí. Vrchol filmu opravdu přichází ve chvíli, o které píše Mardoša. Sympatické mi bylo, že postava Miou - Miou byla členkou kabaretu Le Splendid, který skutečně existuje a dva členové souboru, Michel Blanc a Marie-Anne Chazelová, tu dokonce hrají sami sebe. Doporučuji se na to kouknout s titulky.(28.6.2007)

Až jednou napíši scénář, tak bude pěkný, možná krásný a určitě hodně citlivý, ale protože budu toužit po jeho zfilmování, tak oslovím pornoproducenta Morlocka, jehož poskok Ploumenech z toho jistě vystřihne řádně výdělečný hardcore. Naštěstí nevlastním umělecké střevo a tak k prznění mého díla nemůže dojít, ale proměna překrásného Zrcadla duše v Pochvu byla poměrně zábavná, i když se Pierre Richard poměrně krotil a dával prostor k vyniknutí všem svým kolegům. Nejvíce mne však bavily pornofinty s nekonečně dlouho přicházející nahotinou z dáli či grupáčem ve tmě a samozřejmě rozhovor před pornokinem.(4.9.2013)

Pro me, ale neuveritelne mile prekvapeni. Monsieur Richard nas tentokrat bavi spise konverzaci nez gagy a to po boku jedne moc pekne a dobre herecky (Miou-Miou). Plno opravdu roztomilych scen, ale ta ve fronte do pornokina je fakt za vsechny penize... .(26.11.2007)

PROPÁSNEME PRVNÍ EJAKULACI! S tím pornem je to také těžké. Zobrazje jen "TO", zatímco erotické filmy se pokoušejí i o "umění" a "příběh." S tím já tedy nesouhlasím. Erotické filmy, tedy ty, které vysílá např. nova (a těch dalších je opravdu minimum), jsou stejně stupidní, jako porno, jen jejich tvůrci nemají dost kuráže, prostředků, možností, či co já vím čeho, aby nějaké to péčko natočili. A s filmy o natáčení filmů s erotikou je to podobné. Já osobně jsem se bál, aby snímek neszklouzl do vulgarity (i když je to těžké, pro někoho je i jen film o pornu vulgaritou), ale lákalo mě jméno scénáristy Francise Vebera, který mě ještě nikdy nezklamal. Nestalo se to ani tentokrát. Jeho některé současné filmy jsou i přes prvoplánovou komiku chvílemi velice hluboké, čehož se mi tady nedostalo, některé postavy byly spíše figurky, ale cením si toho, že byl film trefný (stačí jedna věta a řekne vám toho víc, než rozbor), směšný (při některých hláškách jsem se chechtal opravdu hlasitě) a nečekaně také dojemný (hlavně ve vztahu Francoise a Christine - výborná Miou-Miou.) Při takové kadenci člověk zapomene, že sleduje i film o morálce. Té umělecké neméně. Celkově shrnuto - příjemné překvapení, i přeze všechno, co jsem vypsal ze začátku. MYSLELA JSEM SI, ŽE TOČÍŠ PORNO, NE VAUDEVILLE!(10.12.2007)

Všechna čest, že film o natáčení porna (navíc film francouzský) není zbytečně lascivní a pubertálně nesází jen na co nejlechtivější scény. Spousta věcí je naopak jen naznačena a když už dojde na košilatost, je většinou docela vtipná nebo naopak nečekaně vážná, Pierre Richard hraje umírněně a celé je to takové tiché... Pořád mám ale dojem, že se toho ve Všechno uvidíme děje méně než kolik by mělo a některé věci paradoxně přebývají (Charlotte s pornohercem atd.).(12.2.2014)