Emperor

Stuart Dryburgh

Alex Heffes

Kostýmy:

Ngila Dickson

Povedený historický snímek s fiktivní milostnou zápletkou, která mě osobně nijak nerušila ani neotravovala. Co mě trochu mrzelo bylo, že celé to zkoumání viny bylo takové moc povrchové a v podstatě se omezilo jen na útok na Pearl Harbour a ukončení války. V celém filmu září Tommy Lee Jones.(28.7.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,346,265Tržby Celosvetovo $14,676,000▐ pôsobivá dráma ohľadom faktov a vyšetrovania ktoré by človek ohľadne povojnového Japonska netušil, prevedenie, výpravnosť zaujala /70%/(2.11.2013)

Druhá světová válka a vyšetřování po kapitulaci Japonska. Zajímavá zápletka, kde odpovědi přicházejí pomaleji než byste chtěli. Děj filmu nás přenese do Japonska v nepříliš světlý moment jeho historie a stáváme se svědky hledání pravdy o tom, zda císař je nebo není vinen a má li tedy být souzen jako válečný zločinec nebo nikoli. Jak jistě víte, Japonský císař Hirohito se sám vzdal svého božského postavení, aby vyšetřován být mohl a také díky němu nedošlo k mnohým dalším krveprolitím. Věřím, že sledování tohoto poutavě natočeného příběhu bude zajímavé i pro vás.(10.12.2013)

Po skončení filmu jsem zvažoval, jestli *** nebo ****. A pak mi došlo, že ***, protože pokud si to rozmýšlím, tak to prostě na čtyři hvězdičky nebylo. Tedy alespoň ne jako celkový film. Závěr byl silný, některé části vyšetřování také, ale v jiných místech film působil televizně, zbytečně uspěchaně a faktem je, že ona love story byla hodně nadbytečná a rozhodně bych se raději více pohroužil do rozplétání před- i válečných japonských císařsko--vojenských kruhů. ~ Dobrý nápad, má očekávání to ale nesplnilo. Plus za Foxe, který po 'Lost' zase v tolika filmech k vidění není. A soudě, dle 'Císaře', hrát umí.(2.8.2013)

A zase druhá světová válka. Naštěstí tentokrát bez Němců. Příběh se totiž odehrává v Japonsku. Američané tu řeší (pokolikátéuž?) Japonce. Proč a Jak? CITÁT - Starý pán s vámi chce mluvit........ Vlastně jsem se na to díval jen díky Tommy Lee Jonesovi, mám toho herce rád a proto jsem si to nenechal ujít. Politicko-válečný snímek s romantickou vložkou se dá celkem rozumě sledovat. CITÁT - Je to národ se silným sebevražedným sklonem..........(24.4.2014)