poster

Emperor

 • USA

  Emperor

 • Japonsko

  Shûsen no enperâ

Drama / Válečný / Historický

USA / Japonsko, 2012, 105 min

Režie:

Peter Webber

Scénář:

David Klass, Vera Blasi

Kamera:

Stuart Dryburgh

Hudba:

Alex Heffes

Scénografie:

Grant Major

Kostýmy:

Ngila Dickson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JohnCZ
  ***

  Škoda té nezajímavé romantické linky, která se alespoň u mě naprosto minula účinkem. Jakožto neznalce tohoto historického momentu mi rovněž vadila místy dost nejasná situace, kdy jsem netušil, oč ve filmu jde (mě ti Japonci připadali všichni stejní), což mohlo být pro laika lépe osvětleno. Chyběl mi tomu takový ten rozmach typický pro válečné snímky, ovšem svoje momenty to mělo, hlavně v druhé polovině filmu. Víc jak ale na slabší tři to nebude.(27.10.2013)

 • Dubro
  ***

  Osobne by som dal prednosť čisto politickému thrilleru, pretože z môjho uhla pohľadu ( čiže z vtáčej perspektívy) romantická zápletka podráža filmu minimálne jednu nohu a navyše tieto scény Fox hrá akosi silene, akoby sa mu do tej Japonky až tak nechcelo. Finále však napraví celkový obrázok a silná trojka (to je tá, čo chodí pravidelne do posilňovne) je tu namieste.(4.8.2013)

 • MartinezZ
  ***

  Po skončení filmu jsem zvažoval, jestli *** nebo ****. A pak mi došlo, že ***, protože pokud si to rozmýšlím, tak to prostě na čtyři hvězdičky nebylo. Tedy alespoň ne jako celkový film. Závěr byl silný, některé části vyšetřování také, ale v jiných místech film působil televizně, zbytečně uspěchaně a faktem je, že ona love story byla hodně nadbytečná a rozhodně bych se raději více pohroužil do rozplétání před- i válečných japonských císařsko--vojenských kruhů. ~ Dobrý nápad, má očekávání to ale nesplnilo. Plus za Foxe, který po 'Lost' zase v tolika filmech k vidění není. A soudě, dle 'Císaře', hrát umí.(2.8.2013)

 • Terva
  ***

  A zase druhá světová válka. Naštěstí tentokrát bez Němců. Příběh se totiž odehrává v Japonsku. Američané tu řeší (pokolikátéuž?) Japonce. Proč a Jak? CITÁT - Starý pán s vámi chce mluvit........ Vlastně jsem se na to díval jen díky Tommy Lee Jonesovi, mám toho herce rád a proto jsem si to nenechal ujít. Politicko-válečný snímek s romantickou vložkou se dá celkem rozumě sledovat. CITÁT - Je to národ se silným sebevražedným sklonem..........(24.4.2014)

 • MATADOR
  ****

  Očekával jsem, že snímek bude poněkud zábavnější, ale ve výsledku mě těší pohled na historii jako takový v trochu jiném filmu než jsme zvyklí. Matthew Fox dostal po dlouhé době hlavní roli a náležitě si to vychutnává, opravdu škoda milostné linie, která tu opravdu nikoho nezajímá a zajímat nebude, od toho tu jsou jiné filmy. Každopádně závěr byl hodně silný a výprava taktéž skvělá.(7.8.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace