poster

Emperor

 • Česko

  Císař

 • USA

  Emperor

 • Japonsko

  Shûsen no enperâ

 • Velká Británie

  Emperor

Drama / Válečný / Historický

USA / Japonsko, 2012, 105 min

Režie:

Peter Webber

Scénář:

David Klass, Vera Blasi

Kamera:

Stuart Dryburgh

Hudba:

Alex Heffes

Střih:

Chris Plummer

Scénografie:

Grant Major

Kostýmy:

Ngila Dickson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pankreminek
  ****

  Malý ale velmi dobrý film o rozhodnutí Americké armády, jak naložit s císařem Hirohitem. Moje očekávání byla poměrně malá, takže jsem jedině příjemně překvapený a to hlavně kvůli následujícím elementům: 1. Skvělým výkonům Matthewa Foxe a T. L. Jonese, 2. Prvotřídnímu hudebnímu doprovodu. Posledních 30 minut naprostá špička jenom škoda, že se v podobném duchu nenesl celý film.(6.12.2014)

 • zelvopyr
  *****

  Slabších pět, ale furt pět, a to se počítá. K nedobru trochu ulepená romantika a zjednodušování, daň za širší okruh diváků. A tah na předem jasný výsledek, prostředky ber kde ber. Poměrně dobře předvedené reálie faktické i historické na malém prostoru a se zjevně nijak závratným rozpočtem. Na druhou stranu, slušné obsazení i z japonských herců.(4.5.2014)

 • MATADOR
  ****

  Očekával jsem, že snímek bude poněkud zábavnější, ale ve výsledku mě těší pohled na historii jako takový v trochu jiném filmu než jsme zvyklí. Matthew Fox dostal po dlouhé době hlavní roli a náležitě si to vychutnává, opravdu škoda milostné linie, která tu opravdu nikoho nezajímá a zajímat nebude, od toho tu jsou jiné filmy. Každopádně závěr byl hodně silný a výprava taktéž skvělá.(7.8.2013)

 • zbyshek
  **

  Přemýšlím nad tím jaký je můj postoj k filmu. Je v tom kus historie a i velice silný příběh. Proto jsem trochu zklamán, že to ve filmu nebylo moc vidět. Emoce prakticky žádné, celková lhostejnost z mé strany. Proto dávám nízké hodnocení. I přesto Matthew Fox nezklamal. 35%.(8.9.2013)

 • Terva
  ***

  A zase druhá světová válka. Naštěstí tentokrát bez Němců. Příběh se totiž odehrává v Japonsku. Američané tu řeší (pokolikátéuž?) Japonce. Proč a Jak? CITÁT - Starý pán s vámi chce mluvit........ Vlastně jsem se na to díval jen díky Tommy Lee Jonesovi, mám toho herce rád a proto jsem si to nenechal ujít. Politicko-válečný snímek s romantickou vložkou se dá celkem rozumě sledovat. CITÁT - Je to národ se silným sebevražedným sklonem..........(24.4.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace