Návrat velkého blondýna

• SK název

Návrat veľkého blondína

Komedie

Francie, 1974, 81 min

Ano! Jen více charakterního šéfa kontrašpionáže Jeana Rocheforta! Jen více kliček a drsňáckých výstupů Pierra Richarda. Zkrátka parodie na bondovky, kterou kdykoliv rád uvidím. A asi jediný film této kategorie oblíbenosti s Pierrem Richardem.(13.8.2005)

Skoro opak prvního dílu. Bláznivý děj je naprosto neuvěřitelný a navíc více prostoru pro Jeana Rocheforta, který svým suchým způsobem intrikuje, až se mu od huby práší!(3.5.2003)

Pierre Richard opět exceluje v pokračování, které se prvnímu filmu minimálně vyrovná.(11.3.2003)

Malo kdy se stane aby dvojka překročila již tak vynikajicí jedničku.Tady je klasiký příklad,a špioni, kontrašpioni, intriky,intriky na na druhou můžou začít. Richard rozehrává to v čem nemá konkurenci ztřeštěnou nikoli však dementní komiku.(9.6.2006)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $2,200,000/60%/(25.5.2006)

Blondýn opět zasahuje a opět je to vynikající!(27.8.2008)

• Oskar

Živá definice termínu nastavovaná kaše a suverénně nejslabší scénář Francise Vebera. Možná se pletu, ale mám pocit, že ani Pierru Richardovi se do pokračování moc nechtělo, v beztak krátkém filmu je jen asi třicet minut a ještě víc by mně zajímalo, jak je to s účastí/neúčastí Mireille Darcové. V dobré polovině scén je zabíraná zezadu, jak odchází, jak zdálky mává nebo se pohybuje ve tmě. A její "blízké" záběry zas budí dojem exhumace nepoužitého materiálu z prvního filmu. I krkolomné zdůvodňování, proč a jak vůbec "tajného agenta z leknutí" vracet do hry, je notně přitažené za vlasy. Ale největší chybou je, že Francois tentokrát s tajnou službou spolupracuje vědomě. Tím je popřen celý princip komiky prvního filmu a pár solidních gagů to nezachrání. 30%(12.1.2006)

Jeden z mala pripadu, kdy pokracovani filmu predcilo sveho predchudce (nejspis diky propracovanejsimu scenari). Navrat velkeho blondyna je krasne zabavna podivana postavena na netradicnim richardovskem humoru a parodujici "agentske" filmy. To vse samozrejme podporeno skvelymi hereckymi vykony. A samozřejmě je třeba dodat, že pan ministr je naprostý kretén.(21.5.2002)

Pro mě je pokračování na naprosto stejné úrovni jako první díl......(16.12.2007)

Velký blondýn s černou botou me nijak zvlast nezaujal, takze jsem od pokracovani nic moc necekal, ale nastesti bylo lepsi nez prvni dil. Pierre Richard byl vybornej, ale jakmile se prevlik za agenta a zacla hrat drsnacka hudba tak to byla dokonalost. Samozrejme ne vsechny forky jsou tak vtipne, ale velka cast byla vyborna (prichod jako agent, cela prestrelka, karate, cteni ze spisu atd.) Skutecne vyborna zabava.(21.8.2005)

Vtipné gagy tu stále jsou (za všechny ten, kdy je Perrin zahrabaný v písku na pláži), ale oproti prvnímu dílu je to o třídu níž. 60%.(14.10.2006)

Volně navazující pokračování taškořice o Velkém blondýnovi. Tentokráte dostávají větší prostor plukovník Toulouse se svým Perrachim, kteří neustále musí reagovat na měnící se situaci, aby si zachovali zdravou kůži. Druhý díl je možná směšnější než první, ale je prostě druhý. Přesto poctivých 70%.(11.7.2008)

Oba filmy o velkém blondýnovi tvoří velice vyvážený celek, kterýmu vévodí scéna na letišti. V té je zobrazena celá škála pocitů francouzského filmu, který se umí po svém bránit a ubránit Hollywoodu. Dozvuk scény s koněm je pak obzvláště humorný.(12.3.2009)

..za mne slabší, ale stále je to na daleko vyšší úrovni, než kdejaká současná "komedie" z Hollywoodu... zkrátka milý lechtivý Richard.(17.7.2007)

Po úspěchu prvního filmu na tohle téma přišel - jak už se to často stává hrdina znovu. A jeho návrat nebyl špatný. Zase pár skvělých gagů.(29.9.2010)

Velmi povedené pokračování něčeho, velmi těžko uvěřitelného s velmi přirozeně střeštěným a na konci i plánujícím a přemýšlejícím Pierrem Richardem ... - Viděno 1x cca + 21. 6. 2011 - 60%(21.6.2011)

Už to není jako předchozí, ale když se dělá sranda z předkonalých nadlidí, vždycky se na to dobře dívá.(5.11.2011)

• Rosana

Ale vtipné to bylo, zajímavé i akční...ale tak nějak...málo...(24.8.2009)

Lepší než jednička. Sice se začátek musel prokousat hodně znásilněným námětem, nicméně poté co se divák smíří s tím, že to je tak jak to je, už vše docela klape. Hlavně skvělý původní dabing. Vtipů a gagů je ale zoufale málo, Pierre hrál v lepších filmech. Mireille Darc za ty dva roky hrozně vyšeptala, pokud v jedničce byla sexy, tak ve dvojce už jenom byla.(21.4.2013)

Nejlepší bondovka. :-) Holt když dva velikáni francouzské komedie spojí síly, jednoduše z toho musí být velká blonďatá bomba!(8.10.2009)

<< předchozí 1 2 3 4