Never Ever Open It

Krátkometrážní / Horor / Thriller / Komedie
Irsko, 2011, 9 min

Režie:

Damian McCarthy

Znudený nočný strážnik v opustenej budove skúma pôvod podivných zvukov. (Palisander)

SOLOM.

No přiznám se, že vzhledem k červeným číslům (v době komentáře 71%) jsem očekával něco opravdu excelentního, ale dostalo se mi klasické průměrné irské podívané. A to mám jejich distribuci velice rád. Černobílý hábit, ve kterém nám byl tento snímek presentován, nebyl vyloženě špatný, ale pomalé tempo příběhu (téměř o ničem), mě začalo postupně ubíjet a to stopáž netrvala tak dlouho. Konečné rozuzlení nebylo špatné, ale na víc jak průměr to nevidím. Nic extra na tom nevidím. ()

Aluska88

Damian McCarthy přinesl do hororového žánru osobitý styl v podobě černobílého minimalismu v kombinaci s nějakým pekelným tvorem, který se může objevit kdykoliv, nečekán a nezván:) Jak minimální množství zdánlivě obyčejných, všedních prvků dokáže navodit potřebnou děsivou atmosféru a způsobit neklid toho, kdo se dívá. Celovečerní horory mají svého současného vládce, Jamese Wana. Ty krátké pro mě mají Damiana McCarthyho. Jenže u Wana alespoň tak nějak víte, co čekat, co se zhruba bude dít. U Damiana nikdy nemůžete vědět, co vyskočí, odkud a kdy. Jestli se tenhle chlap někdy vrhne na celovečerní filmy, God Help Us All:) V jeden den jsem hned po sobě zhlédla Hungry Hickory a Never Ever Open It. No, měla jsem opravdu dost:) Totálně mě to odrovnalo a vyčerpalo mé síly. Říkala jsem si, že si kdyžtak stihnu dát něco před oči, když budu mít tucha, že se "to" blíží. Tak jako v případě He Dies At The End. Tady jsem to však nestihla a závěrečná šokující lekačka mě naprosto smetla a zanechala roztřesenou, jak Alíka:) ()

HonzyR

Škoda, že jsem ani trochu nepochopil, proč se hlídač choval tak, jak se choval a jaký v tom všem viděl smysl. Celý film jsem si říkal, proč to sakra dělá. Nicméně jako u každého kraťase od McCartyho jsem byl úplně totálně po.... :) Ale znovu bych se nebál zkouknout, což je asi hlavní problém. To u Hungry Hickory jsem se dlouho přemáhal, abych se podíval ještě jednou... __60%__ ___K vidění zde: http://www.youtube.com/watch?v=2k-XPeUXsjM___ ()

borec999

Ušlo to. Nie je to tak nervydrásajúce a napínavé ako predchádzajúce režisérovo dielo Nakonec zemře, ale atmosféra tu bola a tá lakačka na konci je znova lahôdková(nechápem, ako to robí ale vždy ma dostane). Uvidíme, či sa Mccarthy odváži v podobnom čiernobielom štýle natočiť aj niečo dlhšie alebo nebodaj celovečerák. Určite by som nebol proti. 80% ()

SarumanKo

Damian McCarthy prešiel pozitívnym vývojom. Rovnako ako pri jeho predchádzajúcom filmíku He Dies at the End, aj tu brilantne narába s budovaním desivej atmosféry a odpútava pozornosť diváka od nevyhnutnej (predvídateľnej) pointy. Ale robí to tak šikovne, že tá pointa napokon predsa len vydesí. (7/10) ()