Král zlodějů

• slovenský

Kráľ zlodejov

King of Thieves

Nizozemsko / Belgie / Německo / Slovensko, 2004, 120 min

Já tenhle film panu režisérovi sežrala i s navijákem, pokud je tedy tak průměrný, jak si myslí většina zdejších uživatelů. Poprvé jsem jej viděla při své první návštěvě LFŠ v Uherském Hradišti v roce 2004. A nadšení z tamější atmosféry možná trochu ovlivnilo mé hodnocení. Každopádně je nutno ocenit už ten fakt, že se český režisér Ivan Fíla popasoval s tématem, které se naší republiky nedotýká (nelegální prodej dětí pocházejících z chudých evropských zemí zahraničním překupníkům, kterými jsou potom nuceni ke krádežím či prostituci). Ač Král zlodějů nejspíš není filmem dokonalým, já mu nemám co vytknout.(15.5.2008)

Ti čtyři Čeští lvi za hlavní mužský herecký výkon, kameru, hudbu a zvuk jsou zasloužení, ale podle celkového množství nominací bych čekal lepší film. Nominace v té hlavní kategorii je nejspíš nějaký omyl, protože lepších českých filmů bylo více. Ještě větší omyl je nominace režiséra, který je hlavním důvodem, proč mě příběh dvou ukrajinských sourozenců nezasáhl tak silně, jak mohl (a nejspíš i měl).(27.4.2005)

Působivý příběh, který zasáhne člověka do srdce, který byl inspirován skutečnými příběhy. Člověk bude mít pocit, že už to viděl a bude mít pravdu. každý den tohle vídáme v televizi. Děti, které jsou zneužívány a nemůžou nic udělat, protože by nedokázali přežít v tomhle světě. Některé děti si zvyknout žít tento život a i když jim my můžeme pomoc, tak jí odmítají. Hezká hudba, ale smutný děj. O Carusovi můžu říct, že je to člověk, které ztatil své naděje a má tedy zničený život. Nechce být sám a tak musí ničit život i druhým. Nedivím se tomu, i když je to zlé takhle lidem ubližovat. můžou za to i rodiče těch dětí. Ve filmu je vidět ta naše chamtivost po penězích, bohužel.(25.1.2004)

Zpracování není sice žádný zázrak, ale i tak je to síla. On to totiž není smyšlený příběh odkusi z předměstí Berlína, ona je to tvrdá realita současnosti (a bohužel nejen jí - stačí si vzpomenout na povinnou četbu anglické literatury 19. století...).(2.4.2009)

Na dlouhou dobu jsem tímto filmem byla očarována..(2.8.2010)