Král zlodějů

• slovenský

Kráľ zlodejov

King of Thieves

Nizozemsko / Belgie / Německo / Slovensko, 2004, 120 min

Pro mě osobně velké překvapení...(26.3.2009)

Film, který sice má pár silných scén, ale nepřináší nejen nic nového, ale ani dobře nerekonstruje to staré. Všechno v něm obsažené už jsem někdy někde viděl. A žel bohu mnohem lépe zpracované... A myšlenka, že ti pouliční zloději "jsou vlastně fajn kluci", mi taky není zrovna po chuti.(1.4.2004)

Ti čtyři Čeští lvi za hlavní mužský herecký výkon, kameru, hudbu a zvuk jsou zasloužení, ale podle celkového množství nominací bych čekal lepší film. Nominace v té hlavní kategorii je nejspíš nějaký omyl, protože lepších českých filmů bylo více. Ještě větší omyl je nominace režiséra, který je hlavním důvodem, proč mě příběh dvou ukrajinských sourozenců nezasáhl tak silně, jak mohl (a nejspíš i měl).(27.4.2005)

• bassator

36. LFŠ UH 2010 - VISEGRÁDSKÝ HORIZONT - Talent Visegrádu: Ivan Fíla (Král zlodejov / KÖNIG DER DIEBE / Král zlodějů)(4.8.2010)

• Houdini

Český Lev 4 : Herec HR - Yasha Kultiasov, Kamera, Hudba, Zvuk + 6 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec HR - Lazar Ristovski, Herečka VR - Katharina Thalbach, Scénář, Střih(7.3.2005)

• - Ceny (výběr): Český lev 2004: mužský herecký výkon (Y. Kultiasov), kamera, hudba, zvuk; Trilobit Beroun 2004: scénář a režie (Ivan Fíla); 36. DFTF Oty Hofmana, Ostrov 2004: Křišťálový Šaton. [LFŠ 2010] (Jeremy.jk)

• - Scénář k filmu Ivan Fíla napsal dle vlastního zážitku z Milána, kde si všiml skupinky dětí okrádající turisty.
      (Rugero)