poster

Svědek

 • Francie

  Garde à vue

 • slovenský

  Svedok

 • anglický

  Inquisitor, The

 • anglický

  Under Suspicion

 • anglický

  Grilling, The

Drama / Krimi / Thriller

Francie, 1981, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • S.Quentin QUALE
  ****

  Vynikající talky show Lina Ventury s šokantním závěrem. Koho zaujme, doporučuju ještě lepší Pouhou formalitu. 80%(27.7.2015)

 • triatlet
  ***

  Vzhledem k závažnosti zločinu mi výslech místy připadal "četnicky" komický. Překombinovaný závěr jsem asi nepochopil...(27.7.2015)

 • borsalino
  ****

  Silný psychologický film, který se prakticky celý odehrává v jedné místnosti. Inspektor Antoine Gallien (Lino Ventura) vyšetřuje podezřelého notáře Jeroma Martinauda (Michel Serrault) ze znásilnění a vraždy dvou malých holčiček. Výpověď notáře je stále více protichůdná a s každou další výpovědí se hlouběji zaplétá do svých polopravd a lží. Nový směr vyšetřování nastává po výpovědi manželky notáře Chantal. Následně se Jerome přiznává, ale jen do okamžiku, než se objeví nový, nezvratný důkaz. Opravdu zajímavý snímek se silným příběhem a hereckým koncertem Lino Ventury a Michela Serraulta.(19.4.2008)

 • tahit
  ****

  Hnací silou děje je především střetnutí dvou silných hereckých jedinců Lino Ventury a Michela Serraulta. Při celém tom vyšetřovacím procesu je opravdu požitek je sledovat. Něco málo o obsahu, ať je to ale jak chce, v žádném případě k filmu nelze přistupovat jako ke klasické detektivce. I když detektivní vlastnosti má, když už se zdá, že je řešení na dosah, je všechno jinak. Buď jak buď, je to spíše psychologická záležitost verbálních projevů a řeči těla. A kulisa provazců krůpějí deště, jenž bije do oken silvestrovské noci, výborně dotváří již trochu napínavou, ale posmutnělou atmosféru celého filmu. A moje doporučení, rozhodně ano, kdo má rád francouzské filmy. Filmový kousek, jenž nelze nevidět.(14.5.2011)

 • evapetra
  *****

  Kriminální konverzační drama par excellence. Michel Serrault v roli, měla jsem pocit, že spíše v kůži podezřelého svědka, mě tady fascinoval snad ještě více než samotný Ventura ztvárňující vyslýchajícího komisaře. Oba muži táhnou na svých bedrech sami skoro celý film, ve kterém jde více o konfrontaci a psychologii obou hlavních postav než o usvědčení či osvobození samolibého pana notáře. Romy Schneider coby manželka podezřelého a taky konečné vyústění filmu jsou už potom takovu další třešničkou na dortu tohoto povedeného dramatu.(22.6.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace