Svědek

The Grilling

Drama / Krimi / Thriller

Francie, 1981, 86 min

• honajz

Tak tedy nevím, jestli jsme viděli stejný film. Já osobně viděl rozhlasovou hru, kde jedinou filmovou invencí bylo převlékání saka Lino Ventury a sem tam flashback na pláž či na maják. Postavy mají naprosto nevyprofilované charaktery, takže psychologicky to klouže až moc po povrchu, a ani účast Romy Schneider to nezachrání. Pochopit hlavní dějovou strukturu není problém, ale spousta věcí je za hranou - jak tedy třeba vysvětlit bankéřův "vztah" s Kamilou? Jako kapric manželce navzdory? A proč tedy pak litovat manželku, které její monolog můžeme, ale nemusíme věřit, jak povstala z chudého dna společnosti? Když se nad filmem zamyslím zpětně, nedává mi moc smysl, spousta věcí je chtěných, na sílu, aby byl jako jakýsi konflikt a jakési podezření, ale tady to prostě podle mne nefunguje, je mi líto.(22.8.2016)

Excelentně vystavěný příběh podaný dvěma hereckými giganty v jejich nejlepší formě. Psychologický souboj dvou protichůdných osobností, v němž oba vítězí a oba zůstávají poražení. Přitom se všechno vejde do jedné silvestrovské noci a jedné celkem šedivé kanceláře.(31.10.2005)

Je mi líto těch, kteří nepochopili, že tady nejde o obyčejnou detektivku, která potřebuje zohavenou mrtvolu, střelbu a honičky ve fotogenických ulicích. Tohle je DRAMA, šachová partie mezi dvěma výbornými herci. Už, už se několikrát zdá, že jeden z nich dá mat, ale vždy se musíme spokojit jen s tím, že jeden z velmistrů pošoupne figurku. A my se spokojíme rádi, protože můžeme s napětím sledovat vývoj vyváženého souboje a rozhodovat se, komu vlastně budeme fandit.(15.5.2011)

Vynikající talky show Lina Ventury s šokantním závěrem. Koho zaujme, doporučuju ještě lepší Pouhou formalitu. 80%(27.7.2015)

Originální verze filmu "Podezření". O dost komornější podání, které si po celou dobu vystačí se třemi herci a jednou místností. Výborní herci, skvěle napsané postavy a precizní scénář, to vše tomuto výbornému filmu stačí.(19.5.2011)