poster

Lea

Drama / Romantický

Česko / Německo / Francie, 1996, 100 min

 • kusper
  *****

  36. LFŠ Bohužel pozapomenutý film. Ovšem rozhodně by se vešel do TOP 10 let devadesátých.(3.8.2010)

 • pepo
  ***

  veľmi pekne natočený ale hriešne predvídateľný film.Skvelé herecké výkony(14.10.2004)

 • Aky
  ***

  Moc mě to nevzalo Asi to byl původně pěkný nápad, ale fabule, která na něm byla vystavěna, je v dané době v daném prostředí silně nepravděpodobná. Valně by to nevadilo, kdyby se film netvářil, jako že by měl být k uvěření, jako snímek skutečnosti,. Kdyby autoři připustili, že si prostě vymýšlí. Jenže se brali nadmíru vážně a navíc se ještě pokouší protkat své vyprávění rádoby uměleckými vsuvkami, který můj pocit nevěrohodnosti ještě zesilují.(20.3.2010)

 • ja.rebel
  ****

  "Prodaná nevěsta" Lea. Dívka, která nemluví a píše básně své mrtvé matce. Z dětství si pamatuje jen pach alkoholu a násilí svého otce. Podobně nyní žije i ona. Její muž za ni řádně zaplatil a podle toho se k ní také chová. Nebýt překladatelky, která její básně přeloží a objeví dívčinu křehkost a výjmečný talent...... a tak se drsný chlapík, s ne zrovna přívětivou minulostí, učí kupovat růže, číst poezii a hlavně rozumnět. Lea se zase na oplátku učí mluvit, věřit a hlavně milovat. Kouzelný film o složitosti lidského nitra i mezilidských vztahů.(4.4.2006)

 • danecek24

  55. Zlatý Glóbus za rok 1997 - nominace (1) - Nejlepší cizojazyčný film - Německo(10.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace