Lea

Drama / Romantický

Česko / Německo / Francie, 1996, 100 min

Básně byly super, ale příběh samotný už mě nedokázal udržet při plné pozornosti. Jediná další věc, kterou mě film ještě potěšil, bylo zjištění, že jsem rozuměla německé části i bez titulků. A přiznejme si, na filmy koukám v prvním plánu kvůli jiným věcem než zrovna zlepšování jazykové gramotnosti.(7.5.2011)

Smutný film, poetikou prešpikovaný každým milimetrom. Zlatá hodinka, Hapkova hudba a našedlé obrazové kompozície Vladimíra Smutného krásne dofarbujú jenoduchý, drsný a úprimny príbeh lásky. Pre mňa najmilšie prekvapenie a zároveň vrchol mojej trojdňovej LFŠ 2010. Malý klenot spoza rohu. 90%(27.7.2010)

• danecek24

55. Zlatý Glóbus za rok 1997 - nominace (1) - Nejlepší cizojazyčný film - Německo(10.12.2008)

veľmi pekne natočený ale hriešne predvídateľný film.Skvelé herecké výkony(14.10.2004)

• bassator

36. LFŠ UH 2010 - VISEGRÁDSKÝ HORIZONT - Talent Visegrádu: Ivan Fíla (Lea / LEA / Lea)(4.8.2010)

• - Představitelka Ley Lenka Vlasáková byla za svůj výkon oceněna Českým lvem a film byl nominován na Zlatý glóbus. (anu)

• - Ceny (výběr): 24. MFF Brusel 1997: Křišťálová hvězda za nejlepší film, Cena diváků; 5. MFF Fórum Bratislava 1997: Hlavní cena; 15. MFF Montevideo 1997: Cena v soutěži debutů za nejlepší film; MFF San Juan 1997: Cena za debut; Český lev 1997: kamera (Vladimír Smutný), Cena A.Č.K. (V. Smutný). [LFŠ 2010] (Jeremy.jk)