Stranded

• Kanada Passager clandestin (více)
všechny plakáty

Plukovník Gerard Brauchman je šéfom štvorčlenného osadenstva bio-domu, ktorý sa nachádza na Mesiaci. Ich každodenný stereotyp je narušený príchodom meteorickej búrky sprevádzanej meteorickým dážďom, ktorá im poškodí ich príbytok. Skutočné problémy však nastanú, keď sa jeden zo štvorice výskumníkov rozhodne priniesť do vnútra kúsok z meteoritu na analýzu. Ten totiž obsahuje zárodok neznámeho organizmu disponujúceho schopnosťou regenerovať a replikovať sa. A nanešťastie, ako onedlho všetci zistia, nejde tu o žiadnu mierumilovnú formu života... (beso74)

J*A*S*M

Takhle nějak by vypadal Prometheus, kdyby byl skutečně tak debilní, jak o něm říkají jeho nejhlasitější kritici, a kdyby jej místo Ridleyho Scotta režíroval tvůrce Bojiště Země. Hvězdičku ... já ani nevím za co, asi za sem tam pěkně nechutné masky. ()

George Stobbart

Béčkové "Alien" wannabe. Niekoľko astronautov vo vesmírnej izolácii, ďaleko od všetkých, do toho meteorický roj, ktorý im narobí problémy, vzniká chaos, paranoja a podivná forma života, ktorá sa medzi nimi pritají. Mám rád sci-fi horory, kľudne aj hlúpe béčka / céčka, pokiaľ však nie sú nudné. Bohužiaľ tento bol nudný a ukecaný častejšie než bolo vhodné a zbytočne sa sústredil na to nezaujímavé. A pritom stačilo pritlačiť na pílu a mohol z toho byť pohodový kúsok so slušnou atmosférou, uchádzajúcimi efektmi a dobrým vesmírnym monštrom - snaha priblížiť sa nielen Alienovi, ale napr. aj Pandorum či Event Horizon bola miestami citeľná. ()

tron

Šokoval ma už extrémne nízkorozpočtový začiatok, kedy sledujeme roj meteoritov zasiahnucich základňu. Vyzerá to tak, ako keby si režisér z obchodu vypýtal drevenú prepravku na prepravu egrešov, vysypal do nej hlinu, vrch poprášil sivým popolom a zatlačil do toho zápalkové škatuľky s nakreslenými okienkami (niektoré sú žlté, akože sa vnútri svieti). Tak vytvoril základňu. Následne sa postavil nad prepravku a začal škatuľky bombardovať sklenenými GUĽÔČKAMI (meteoritmi). Rozpočet bol vraj až dva milióny (kanadských) dolárov, to sa mi ale nechce veriť, skôr to vyzerá na MÍNUS dva milióny. Po tomto vizuálnom triumfe a jednoznačnom trikovom skvostne vás už neprekvapí. Ani keď Slater nebezpečným hlasom zahlási „musíme odtiaľto okamžite vypadnúť, inak sa kontaminujeme“ (po tom, čo sa s ostatnými dve minúty rochnil v krvavých infikovaných sračkách). Ani keď sa chlapík rozčuľuje, prečo mu Slater zablokoval prístup k pacientke, na čo Slater odpovie, že je v karanténe a nikto k nej nepôjde, ale následne dodá, že jeho tam pustí „kedykoľvek“, na čo sa chlapík spýta „a čo tak teraz?“, na čo ho Slater do miestnosti skutočne pustí. No proste nádhera. ()

SOLOM.

Ačkoliv je Roger Christian zřejmě velkým fanouškem kultovního Vetřelce a Věci, tak tímto filmem si moc svou reputaci rozhodně nevylepšil. A to i přesto, že na svém kontě měl již několik filmů coby režisér i scénárista. Tady však šlápl vedle. S nepříliš velkým rozpočtem necelých 2 000 000 kanadských dolarů prostě nedokázal vytvořit žádný zázrak a jeho dílo by se dalo označit za podprůměrnou kopii známých filmů s minimem originálních nápadů, nudným dějem a velmi chabými speciálními efekty.    O čemž se mimochodem přesvědčíme již v samotném úvodu. Vesmírná stanice i bouře meteoritů moc diváků neokouzlí a než se začne něco skutečně dít, dočkáme se dosti slabé atmosféry, nudných pasáží a ne zrovna dvakrát přesvědčivých hereckých výkonů. Bylo tu sice cítit několik pokusů o navození napětí pomocí kouřových efektů, trhavou kamerou a zběsilým střihem – to aby se zamaskoval malý rozpočet, ale ve finále toho moc zajímavého k vidění není. A moc se to nezlepší ani „narozením nového života“.    Inspirace Alienem byla zřejmá ale na legendární „drastický příchod na svět“ tu nedojde. Vše se odehraje mimo záběr kamer a pak nastává dost zdlouhavá pasáž se schováváním se ve vzduchotechnice, vzrůstající paranoiou mezi členy posádky, halucinace kombinované se skutečností a na scénu se dostaví i prvky replikace-metamorfózy z dalšího kultovního filmu Věc. Vše nám je však podáno dost lacinou formou a hororový fanda tak docela ostrouhá. Minimum postav nabídne jen skromnou várku úmrtí a vše se odehraje mimo záběr kamer a jediné co to alespoň trošku zachránilo, byl otevřený konec a poslední záběr. ()

zbyshek

Tak to byl fakt masakr, Slater borec, ostatní radši ani nekomentovat. Ale tak o čem jiném bych měl psát? No přeci o mimozemských parazitických spórech, které by určitě zvýšili produkci dětí na Zemi, když dokázali zrychlit těhotenství na pár hodin a ještě k tomu to děťátko se mohlo proměnit prakticky na cokoliv. To by bylo na světě najednou tolik lidí jako Messi, Brad Pitt, Megan Fox nebo Miloš Zeman. To by bylo na světě krásně, ale bohužel. Dílo z hlav "inteligentních" tvůrců, kteří by se měli stydět za to, co vytvořili. ()