poster

Cesta

 • anglický

  The Rover

 • slovenský

  Tulák

  (festivalový název)
 • český

  Rover

  (festivalový název)

Krimi / Drama

Austrálie / USA, 2014, 103 min

Režie:

David Michôd

Kamera:

Natasha Braier

Hudba:

Antony Partos

Kostýmy:

Cappi Ireland
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • liskam
  *****

  To, že mě Guy Pearce vždy dokáže mile překvapit v nějaké své roli, na to už jsem si zvykl. Ale že se to občas stane i Pattinsonovy...? To je pro mě opravdové překvapení. Jak byl hroznej v Twajlajtu, tak byl dobrej v "Nezapomeň na mě" , pak přišlo "Cosmopolis" kde jsem se z filmu a jeho výkonu málem několikrát pozvracel a hned na to si dá takovouhle parádu.... Tak si začínám říkat jestli náhodou něco nebere (ale jen při natáčení některých filmů...) . Tohle hnusný post-apo. road movie si rozhodně zaslouží 4 slunce. Rozhodně si ale nezaslouží toto 61% hodnocení. Tfuj! Takže udělám vyjímku, dám 5* a film mírně nadhodnotím. Za mě 78%(3.9.2014)

 • DEXTER099
  ****

  Zajímavě pojatý film,i když pro někoho asi některými pasážemi muže být i nudný,ale pro mě to má hlavně tu vypovídající hodnotu kterou jsem si z toho vzal a to je ta se kterou docela souhlasím -lidé mají v sobě hodně zla ,které se asi nikdy nezmění a proto je dobré se možná přiklonit k věrnému psovi...:-) za mě 75 %.Jinak film hodně táhne ústřední dvojice a to hlavně Pearce,kdyby to bylo s někým jiným tak to bude o dost horší.Takže dávám čtyři hvězdy a doporučuji lidem co neočekávají nějakou akci ale spíš film co chce mít přesah.(2.9.2014)

 • 3DD!3
  ****

  Michôd to divákovi příliš neulehčuje a bez vysvětlování pronásleduje Guye Pearce a jeho retardovaného parťáka (Pattinson se konečně herecky našel - v téměř otíkovské kreaci zaujme a je přirozený) v honbě za ukradeným vozem, směle vstříc zvrácené pointě. Veselá budoucnost je samá silnice a písek, či odporná lidská karikatura s flintou. Sledování hodně ztěžuje úvodní půlhodinka, než na sebe hlavní postavy narazí. Pro dost lidí to bude bezbřehá nuda, ale mě ten naturalistický road movie celkem sedl.(8.9.2014)

 • AppleCore
  *****

  Od skončení filmu (27.12) chroupu štěrk, z rypáku si tahám prachový koule a seru olovo. Tahle odysea prašnou Austrálií mi naložila víc, než valná většina filmů za letošní rok. V úvodu mě čapla pomyslná pazoura, hodinu a půl mě táhla změtí osudu a sraček, aby do mě v závěru vystřílela zásobník. Nekompromisní palba, jejíž hodnocení je jasnym odrazem inteligence českýho diváka. Už aby tu byl další "Twilight bestseller (s)hit", že jo?(2.1.2015)

 • mat.ilda
  *

  Je přeci postapo a mááám dost času... zabroukal si Guy Pearce a jal se zabít nudu pronásledováním auta, co mu říkalo pane, a tak trochu si ho přepřáhli pocestní, kteří měli napilno z nějaké horké akce - pro vzduchoprázdno, které snímek vyplňuje, není patrně důležité z jaké... ono zde vlastně není důležité vůbec nic a právě to se nám asi autor snažil sdělit, leč způsobem navýsost ubohým... Nevěřící nechť si sami zkusí plně neužít celou půl minutu trvající startovací scénu, napumpovaní monotónním hlučením didgerida a povzbuzení kusými dialogy, pyšnícími se slovní zásobou minoritních skupin, z čehož lze usuzovat, že slabomyslných přežije nejvíc, alespoň v Austrálii... K tomu si nejde nedloubnout do Roberta Pattinsona, kterému konečně někdo vymluvil mylný úsudek, že se narodil pro role osudových krasavců a tak zkusil prosťáčka, který mu celkem sednul, jenže ve špatném filmu... Guy udělal stejnou chybu a neúspěch jej neminul přesto, že má hodně nakoukaného Eastwooda, prostě, i když je od začátku jasné, že nálada bude chmurná a na jásavé mávání happyendem můžete rovnou zapomenout, stejně vás to žádným způsobem nezasáhne, ale kde tady je přesně zakopaný pes, já rozhodně zjišťovat nehodlám, i když bych to možná zvládla dřív, než se Guy podívá zleva doprava...(25.9.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace