poster

Cesta

 • anglický

  The Rover

 • slovenský

  Tulák

  (festivalový název)
 • český

  Rover

  (festivalový název)

Krimi / Drama

Austrálie / USA, 2014, 103 min

Režie:

David Michôd

Kamera:

Natasha Braier

Hudba:

Antony Partos
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • S.Quentin QUALE
  **

  Špinavý a krvavý postapo film, který ale nemá smysluplný příběh, a to teda já zas pointu chápu, ale i tak je to jen hodně slabá berilčka. Znovu bych si pustil radši něco jiného. 45%(2.1.2015)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Z velkých obav nakonec velmi solidní a pomalu plynoucí postapo-thriller s nasranějším Guy Pearcem než kdy jindy, a přesvědčivě hrajícím Pattinsonem. Potěší občasná brutalita a hodně weird obyvatelé. These Final Hours hravě převálcoval Rover, tudiž snižuji jednu hvězdičku. 65%(29.8.2014)

 • iamek
  *

  [49. MFF KV 2014](20.7.2014)

 • emma53
  ***

  Pattinsona bych nepoznala a Guy Pearce hrál Erica tak přesvědčivě pochmurně, téměř beze slov, že jsem na konci měla pocity bezmoci a beznaděje jako už dlouho ne. Opravdu velmi nekonvenční road movie, kde se za touhou vrácení svého auta skrývá něco zcela jiného, temnějšího a mrazivějšího, co se lidské povahy týká. Co se týká mě samotné, tak mohli vynechat tvůrci tu pasáž s pejskama, na to jsem dost háklivá i když její význam tady byl zcela jasný. Přiznám se, že je to asi jeden z těch zvláštních filmů, kde by pro mě platila ta známá cedulka " Nepovolaným vstup zakázán."(4.9.2014)

 • Slarque
  ***

  10 let po kolapsu vystupuje hlavní hrdina na chvíli z auta, aby si dopřál skleničku. Auto mu zatím ukradne parta grázlů, takže se je náš hrdina vydá pronásledovat. Schválně počítejte, kolik lidí kvůli tomu zařve. Pak se v pitomé pointě dozvíte, proč tak nutně potřeboval vlastní auto a nemohl v klidu jezdit v tom, co tam zbylo po těch gangsterech. Je to tak hluboké, že to ani nestojí za koukání (50%).(15.7.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace