Cesta

David Michôd

Natasha Braier

Antony Partos
  • S.Quentin QUALE

Špinavý a krvavý postapo film, který ale nemá smysluplný příběh, a to teda já zas pointu chápu, ale i tak je to jen hodně slabá berilčka. Znovu bych si pustil radši něco jiného. 45%(2.1.2015)

Z velkých obav nakonec velmi solidní a pomalu plynoucí postapo-thriller s nasranějším Guy Pearcem než kdy jindy, a přesvědčivě hrajícím Pattinsonem. Potěší občasná brutalita a hodně weird obyvatelé. These Final Hours hravě převálcoval Rover, tudiž snižuji jednu hvězdičku. 65%(29.8.2014)

• iamek

[49. MFF KV 2014](20.7.2014)

Pattinsona bych nepoznala a Guy Pearce hrál Erica tak přesvědčivě pochmurně, téměř beze slov, že jsem na konci měla pocity bezmoci a beznaděje jako už dlouho ne. Opravdu velmi nekonvenční road movie, kde se za touhou vrácení svého auta skrývá něco zcela jiného, temnějšího a mrazivějšího, co se lidské povahy týká. Co se týká mě samotné, tak mohli vynechat tvůrci tu pasáž s pejskama, na to jsem dost háklivá i když její význam tady byl zcela jasný. Přiznám se, že je to asi jeden z těch zvláštních filmů, kde by pro mě platila ta známá cedulka " Nepovolaným vstup zakázán."(4.9.2014)

10 let po kolapsu vystupuje hlavní hrdina na chvíli z auta, aby si dopřál skleničku. Auto mu zatím ukradne parta grázlů, takže se je náš hrdina vydá pronásledovat. Schválně počítejte, kolik lidí kvůli tomu zařve. Pak se v pitomé pointě dozvíte, proč tak nutně potřeboval vlastní auto a nemohl v klidu jezdit v tom, co tam zbylo po těch gangsterech. Je to tak hluboké, že to ani nestojí za koukání (50%).(15.7.2014)