In the Name of the King III

Mathias Neumann

Thomas Sabinsky

Scénografie:

Kes Bonnet

Are you fucking kiding me? Ty kráso tahle série je z každým dílem lepší a lepší! Boll tak jak ho známe se opět z ničím nesere a servíruje nám těžkotonážní nálož guilty pleasure. Takhle mu to prostě svědčí. On tu není od toho aby točil seriózní filmy, ale přesně takovýhle mega zábavný kraviny. Jestliže dvojka byla úlet tak trojka jde ještě dál. Můžeme v ní sledovat zajímavou životní cestu hlavního hrdiny. Z USA do Bulharska a z Bulharska do středověku. Sice už tu není Dolfík, ale Purcell je naprosto v pohodě nemám s ním problém. Je správně nekompromisní a umí utrousit i nějakou tu ironickou hlášku. Oproti předchozímu dílu je tu pár vylepšení tentokrát se hlavní hrdina přesune do středověku i s pistolí aby s ní vzápětí hned střílel po letícím drakovi (schválně který film vám to připomíná?) No pak si užijeme hodně srandy z lacinou výpravou už tradičně WTF digitálními efekty a totálně sračkovním, ale nebezpečně zábavným příběhem. Takže je mi jasný, že pro většinu zdejších kritiků to bude odpad už jenom za režiséra, ale čert vás vem. Přiznávám moje hodnocení je značně neobjektivní, ale já se prostě nehorázně pobavil. Celou dobu jsem to viděl na ty tři hvězdy co standartně dávám podobným úletům, ale za ten konec musím jít na čtyři. Ten konec to je prostě vrchol to je nejvíc co si dokážete představit nemůžu víc prozradit, protože kdo neuvidí neuvěří. Já každopádně uchcával smíchy ještě půlku závěrečných titulků. Jsem zvědavej jestli bude čtyřka, ale věřil bych tomu, že Boll je takovej šílenec, že je toho schopnej a konec konců proč ne. Já se za sebe trochu stydím, ale prostě mě opět nehorázně pobavil sračkovní film, kterej je tisíckrát zábavnější než spousta zdejších přeceněných rádoby artových mrdek. No co už nadělám můj zvrácený vkus holt opět úřaduje.70%(30.1.2014)

CITÁT - Si děláš srandu? Mám zabít královskou rodinu?.......... Hazen (Dominic Purcell) se pomocí medailonu přenese do minulosti a jeho cesta pomoci královské rodině může začít. Žádný Statham ani Lungren a i bez známých Hollywoodských tváří to Uwe Bollovi prostě funguje. Trikově stejné, jako předešlé dva příběhy, podpořené hrubou monotonní hudbou Jessici de Rooij a scénář dokonce myslel i na pár vtipných momentů. DIALOG: EMELINE (Daria Simeonová) odklopí víko u hrnce a povídá: To je kouzelný lektvar. ŠAMAN ULRICH ( Bashar Rahal) Jí odpovídá: To je kuřecí vývar i kouzelník musí jíst........... Kamera je trochu divoká a střih je úplně šílený. Čekal jsem, že to bude lepší než dva předešlé příběhy, ale je to na stejné úrovni. CITÁT - Všichni zemřeme.......(15.7.2014)

• JohnCZ

Purcell a jeho hlášky jsou fajn, ale oproti zábavné dvojce je to zase krok zpátky. Scénář pitomý, fantasy linka příšerně osekaná a její závěr vyloženě trapný. Scény v současnosti jsou ok, ale nechápu, proč tam museli cpát toho nechutně digitálního draka, kterej tam působí jako pěst na oko. Jako celek špatné, ale oproti jedničce pořád alespoň bez újmy koukatelné.(31.10.2016)

• okkac

Lepší, než předchozí díl s Lundgrenem. Tady to alespoň vypadá, že se to nebere úplně vážně a sem tam padne nějaká hláška, hlavně od šamana kvůli polívce a židli. Samozřejmě se natáčelo na bulharských loukách a lesích s malým rozpočtem, takže tu pobíhá pár komparzistů vydávající se za armádu a opět digi dráček, který se pak podívá i do současné Sofie, což ale vzbudí paniku asi u 4 lidí. Nicméně tohle ani neurazí a někde v TV v nedělních odpoledních hodinách to dokáže zabít čas. 4/10(31.8.2014)

Musím říct, že čím víc filmů od Uwe Bolla vidím, pravda, hlavně těch nových, tím víc se mi začínají líbit. Není to tak hrozné, jak se tvrdí, to je jen móda na někoho nadávat, ať už udělá cokoli. Jednou to byl nejhorší režisér současnosti, tak tu nálepku bude mít pořád. Tohle je parádní béčko, takového toho klasického střihu - jednoduchý scénář, levné provedení a zábava ani ne na hodinu a půl. Jo, mě tohle prostě bavilo. Na ten slabší nadprůměr v rámci žánru a stylu si to snadno sáhne.(14.4.2014)

• Hapretor

V rámci "Bollovek" se to dá vydejchat. Jinak je to fakt slabota. Aspoň že Purcell tady má pár vtipných hlášek. A dráček taky nepatří k těm nejhorším trikům. Na uspání, na zabití času dostačující.(21.2.2014)

• john.h

Naprosto neuvěřitelná hovadina, kterou od odpadu zachránilo to, že jsem se smál tam, kde to autoři jistě nezamýšleli. Nechápu, jak Uwe mohl rychle po sobě natočit Assault on Wall Street, který byl slušný a pak hned takovou slátaninu se stejným hercem, Dominicem Purcellem. Ten je mimochodem jedinou jakože hvězdou filmu, která je obklopená šíleným bulharským výběrem nevím odkud. Jestli vzali zaměstnance bulharského supermarketu nebo co, vážně nevím, ale každá replika pronešená někým jiným než Purcellem je utrpení a sranda zároveň. Kolem těchto neherců je pak odkudsi z nějaké osady vyhrabaný komparz deseti bulharských cikánů, kteří mají celý film na hlavě kukly, aby nebylo poznat, že se v každé akční scéně vystřídá všech deset sedmkrát. No prostě šílenost, která ale dokáže nechtěně pobavit. Purcell má mimochodem na obálce fešácký brněný, ale ve filmu ani jednou něco podobného nenosí. Celou dobu má jen otrhané hadrové tričko a za pasem bouchačku bez nábojů a nejvýpravnější scénou filmu je bitka neherců a komparzistů v lese ve stejně otrhaném oblečení (brnění jako Purcell na obálce nemá vůbec nikdo), kdy po zhruba jedné minutě zařve jeden Bulhar přestaňte bojovat a všichni přestanou do milivteřiny bojovat. Je to celé takovej bizár, že bych to snad i mohl doporučit i přes jednu udělenou hvězdičku. Pro lidi co se chtěj zasmát nad špatností filmu ideální záležitost.(28.2.2014)

• mimozakon

Purcell nemá na kostyméra a tak si priniesol tričko z prison breaku. Starý profík, ako povedal jeho !brácha! ten najlepší, sa otočí k dvom malým holkám chrbtom a nechá ísť utekať. Tie pre istotu utekajú vedľa seba, aby ich mohol naraz chytiť. Chladnokrvnosť, s ktorou nastúpi v prvom kontrakte zmizne v prvom momente ako má vyskočiť na koňa a je z neho ťulpas. Ďalšia krásna zaujímavosť je ako staroveký dedinský "Bulhari" ovládajú krásne angličtinu, a to aj s bulharským prízvukom. Strihy pri súbojoch sa mihajú sťa sroboskopy na diskotéke. Aby trošku napravili Hazelovo macho, nechajú ho scenáristi holými rukami strhnúť jazdca aj s koňom na zem.. krátko na to ho onen jazdec bodne kudlou do ramena. Na tom by nebolo nič zaujímavé.. ale v ďalšej scéne sa za rovnakú ruku bez problémov chytá stromov pri zliezaní z kopca. Asi ho jeho macho zrenegeroval. Nájdu kuchára kuracej polievky, ktorému niekto počmáral čelou fixou, zaťiaľ čo ležal v delíriu na zemi. Vyjaví mu jeho úúúkol a quest začína.(18.6.2014)

• xzajox

Úvodné titulky nezačínali zle. Napínavá atmosféra. Potom človeka napadlo, že toto asi bude nejaké lacné B-čko, no vyzeralo to celkom akčne, takže nádej ešte neumiera. Keď po úvode zaznela tá bulharská angličtina, čakal som, že to také bude len zo začiatku. Bohužiaľ nie. Asi som grammar nazi, ale tá gramatika mi bola ako päsť do oka. V "Zlodejke kníh" mi silno-nemecká angličtina sedela ako šerbeľ na prdeli. Tu nie, no skúsil som to vydržať. Akcia, animácie, kamera, to všetko by ako B-čko celkom prešlo, ale ďalšou veľkou chybou je dejová línia. Dej sa vyvíja podivne rýchlo. Napríklad hlavného hrdinu stretnú dve princezné a ani nie o minútu už mu plne dôverujú a o ďalšie dve minúty sú urazené, že aký je to hajzeľ sebecký, keď im nechce pomôcť poraziť zloducha... úsmevné, ale mňa to nepotešilo. Tiež ich nepoteším 15% - 1*(28.1.2014)

• swater137

Film je podle knižní scifi předlohy. V knize se hlavní hrdina jmenuje Michael Cane, je to vědec, šermíř, atlet. Díky stroji času se posune jak v čase tak v prostoru a ocitne se na Marsu zpátky v čase o cca 50 mil let. Tady se teda posuneme jen do středověkého Bulharska kde shodou okolností všici mluví AJ. Což je pro amíka výhodou. Proč sebou celý film tahá zbraň do který nemá kulky, nebo jestli byl sex u řeky, či jestli pro svou lásku bude řešit návrat do středověku ale hlavně co budou ve 21. století v Bulharsku dělat holčičky s drakem kterej poslouchá majitele přívěsku. To jsou tajemství, jejichž odhalení nechají tvůrci na divákovi )). Hezké pokoukání )(14.8.2014)

• flouny8

Uwe Boll je zárukou totální a nezměrné sračky. Tenhle kokot nemá jediný slušný film a pořád točí další a další. Docela by mě zajímalo, kde na to bere peníze, protože ty filmy si na sebe nevydělají.(17.1.2015)