poster

More than Honey (festivalový název)

 • Česko

  Víc než jen med

  (festivalový název)
 • Německo

  More Than Honey

Dokumentární

Švýcarsko / Německo / Rakousko, 2012, 90 min

Režie:

Markus Imhoof

Scénář:

Markus Imhoof

Kamera:

Jörg Jeshel

Hudba:

Peter Scherer

Střih:

Anne Fabini
(další profese)
 • Lilloos
  ****

  Dokument nemusí být jen sestřih záběrů hezké přírody doprovázený nezáživným monologem plným statistik a vědeckých pojmů. Může to být i umělecké dílo s velkou myšlenkou. Konfrontace prostředí a názorů vytváří objektivní pohled na včelařství a nechává na divákovi, ať si názor utvoří sám. Ale i řemeslně je film skvěle zpracovaný, takové pohledy do včelího hnízda se poštěstí jen málokomu, nemluvě o překrásných mandloňových sadech, které mi doslova vyrazily dech. Stejně tak jako asi oprávněná/přirozená brutalita včelařů, kterou jsem ale nemohla neodsoudit. A teď nemluvím jen o amerických včelích továrnách na peníze, ale i o surovém potrestání alpské královny, která si chtěla jen trochu užít.(21.5.2014)

 • Pajky3
  ****

  Zajímavý dokument o včelách a o tom jak se k nim lidé chovají na různých místech světa. Právě tato rozmanitost je na dokumentu zajímavá, protože nenabízí jen jeden úhel pohledu. Mě osobně pak vadí tohle zbytečné (USA - mandle) snižování počtu včel než pěstování zvířat na maso.(28.12.2014)

 • TynTynka
  *****

  Musím říct, že tento dokumentární film je jeden z nejlepších, co jsem viděla. Příjemné vyprávění o včelách, jejich úbytku i o tom, co vlastně pro svět dělají. Jsou použity opravdu kvalitní záběry (zvláště se mi líbí detaily). Rozhodně je to zajímavá podívaná a není to ztráta času.(1.11.2014)

 • ghatos
  ****

  Zobrazený americký přístup ke včelaření je zvrácený. V některých oblastech Číny nejsou včely vůbec a stromy opylovávají lidé. Průmyslový odlidštěný přístup si vybírá svou daň...80%.(9.4.2014)

 • Marek1991
  ****

  Videl som už jeden dokument na tému problematiky úbytku včiel a tak som čakal, že ten nový mi dá nejakú pridanú hodnotu a tej som sa spočiatku aj dočkal, lebo opisoval nielen výrobu medu, ale aj prístup k včelám vo svete. Zaujali ma však asi len tri štvrtiny dokumentu, zvyšok aj keď tam priestor bol ma už nezaujal, ale ceny, ktoré to získalo si to zaslúži a pre mňa bolo dôležité, že som sa niečo nové aj dozvedel, bolo to dobre spracované.(9.7.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace