Horký vzduch

Drama / Komedie

Československo, 1965, 51 min

Skvěle zvolený formát i představitelé titulních rolí.(28.12.2014)

Zpočátku jsem vůbec netušil, oč půjde, a to dědkovské plkání a zevlování jsem sledoval s pobaveným zájmem. Na konci jsem si řekl něco jako: "Kruci, to byl dobrý film!" Vynikající pánové Štěpánek, Marvan a Trégl, Fišerova hudba a scénář, který si sice dává na čas, ale zapůsobit rozhodně dovede.(3.8.2014)

,,Seš z Kréty, tak seš kretén..." ,,Sv.Jene z Nepomuku, drž nade mnou svatou ruku....abych tak nechlastal...a Štefce roztrhni hubu!" Začátek mi připomněl Papouškovy a Formanovy filmy, pak se do přehouplo do hrabalovského smutnění. ,,Když byl mladej, lítal za čubkama, teď má rozum, tak leží."(27.7.2015)

"Svatý Jane z Nepomuku, drž nade mnou svoji ruku, abych tak nechlastal. Jo a Štefce roztrhni hubu, potvoře ... mizerný!"                                                                                                                                                                                               Václava Gajera jsem měla dlouho zařazeného spíš jako autora dětských filmů. Horký vzduch je příjemné překvapení, přesná dávka humoru, smutku a emocí na malém prostoru.(16.3.2015)

Nezajímavé dědkovské plkání na pozadí osobní tragédie venkovského opilce. Místy silné a slušně natočené, solidně zahrané, ale také dosti jednovárné a vzhledem ke stopáži nudné. A nepokrytě se příznávám k fandění králíkovi.(31.8.2015)