poster

Horký vzduch

Drama / Komedie

Československo, 1965, 51 min

 • 6thSun
  ****

  Mistrovský kus! 85%(19.8.2011)

 • mchnk
  ****

  Výborný Zdeněk Štěpánek v klasické atmosféře 60tých let. Jedinečný humor, ale i, musím použít to slovo, "nádherný" dramatický nádech. Několik pohledů na dědkovská léta s perfektními dialogy. Časy vejminku jsou ty tam a dožít v klidu, může být občas složité. Ovšem staré přátelství a obyčejná radost ze života, jsou silné medikamenty na dlouhý věk. Zásadní krok v tvorbě Václava Gajera. Osvícen novou vlnou, natočil po tomto ještě další dva snímky s šedesátkovou atmosférou. Po filmu Kateřina a její děti, kde se pokusil o skvělé psychologické, před-normalizační drámo z vesnice, a který se stal obětí nového, rudého koštěte, které nejen dobře mete, ale hlavně stříhá, se vrací ke své, režimem podporované, tvorbě nevinných, rodinných filmečků. Tento snímek lze tedy nazvat zásadním v režisérově filmografii.(1.10.2012)

 • LiVentura
  ****

  Velmi věrohodní čestí herečtí Mistři... roztomilá vesnická povídka.(1.3.2014)

 • Snorlax
  *****

  Skvěle zvolený formát i představitelé titulních rolí.(28.12.2014)

 • darkrobyk
  ****

  ,,Seš z Kréty, tak seš kretén..." ,,Sv.Jene z Nepomuku, drž nade mnou svatou ruku....abych tak nechlastal...a Štefce roztrhni hubu!" Začátek mi připomněl Papouškovy a Formanovy filmy, pak se do přehouplo do hrabalovského smutnění. ,,Když byl mladej, lítal za čubkama, teď má rozum, tak leží."(27.7.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace