poster

Horký vzduch

Drama / Komedie

Československo, 1965, 51 min

 • darkrobyk
  ****

  ,,Seš z Kréty, tak seš kretén..." ,,Sv.Jene z Nepomuku, drž nade mnou svatou ruku....abych tak nechlastal...a Štefce roztrhni hubu!" Začátek mi připomněl Papouškovy a Formanovy filmy, pak se do přehouplo do hrabalovského smutnění. ,,Když byl mladej, lítal za čubkama, teď má rozum, tak leží."(27.7.2015)

 • raroh
  *****

  Zdeněk Štěpánek.(31.8.2013)

 • kajda.l
  ***

  Nezajímavé dědkovské plkání na pozadí osobní tragédie venkovského opilce. Místy silné a slušně natočené, solidně zahrané, ale také dosti jednovárné a vzhledem ke stopáži nudné. A nepokrytě se příznávám k fandění králíkovi.(31.8.2015)

 • mchnk
  ****

  Výborný Zdeněk Štěpánek v klasické atmosféře 60tých let. Jedinečný humor, ale i, musím použít to slovo, "nádherný" dramatický nádech. Několik pohledů na dědkovská léta s perfektními dialogy. Časy vejminku jsou ty tam a dožít v klidu, může být občas složité. Ovšem staré přátelství a obyčejná radost ze života, jsou silné medikamenty na dlouhý věk. Zásadní krok v tvorbě Václava Gajera. Osvícen novou vlnou, natočil po tomto ještě další dva snímky s šedesátkovou atmosférou. Po filmu Kateřina a její děti, kde se pokusil o skvělé psychologické, před-normalizační drámo z vesnice, a který se stal obětí nového, rudého koštěte, které nejen dobře mete, ale hlavně stříhá, se vrací ke své, režimem podporované, tvorbě nevinných, rodinných filmečků. Tento snímek lze tedy nazvat zásadním v režisérově filmografii.(1.10.2012)

 • LiVentura
  ****

  Velmi věrohodní čestí herečtí Mistři... roztomilá vesnická povídka.(1.3.2014)

 • - Natáčanie filmu prebiehalo v českých obciach Dražice a Vinec. (dyfur)

 • - Film šel po natočení rovnou do trezoru. Důvod byl ten, že tehdejší prezident Antonín Novotný si nechával pouštět všechny nově natočené filmy. Uprostřed tohoto filmu se náhle zvednul a se slovy, že se nenechá dále urážet, z projekce odešel. Dlouho se nevědělo proč. Bylo to kvůli scéně v hospodě, ve které visí reklamní kalendář se jménem živnostníka Antonína Novotného, který dodá vše, od nití až po ponožky. (Max Q.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace