Banshee - Season 2

(série)
USA, 2014, 8 h 33 min (Minutáž: 46–60 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Frankie Faison, Hoon Lee, Ulrich Thomsen, Rus Blackwell, Matt Servitto, Demetrius Grosse, Trieste Kelly Dunn, Lili Simmons (více)

Epizody(10)

Seriál BANSHEE se vrací s desetidílnou druhou řadou. Hlavní hvězdou seriálu je Antony Starr coby Lucas Hood, bývalý trestanec a král zlodějů, který se stal šerifem v Banshee v Pensylvánii. Pokračuje zde v trestné činnosti, navzdory tomu, že po něm jdou gangsteři, které před lety zradil. V dalších rolích se představí staré známé tváře: Ivana Milicevic jako Carrie Hopewellová, nechvalně známá zlodějka šperků, která nyní žije v Banshee pod změněnou identitou se svou novou rodinou, která netuší nic o její minulosti; Ulrich Thomsen jako Kai Proctor, děsivý bohatý obchodník, jenž má za to, že stojí nad zákonem a Frankie Faison jako Sugar Bates, mocný a moudrý bývalý boxer, nyní majitel místního baru. (HBO Europe)

johnsnow

Druhá sezóna teraz išla v podstate v jednej akoby linke a neriešilo sa každý diel niečo iné (aj keď pár výnimiek by bolo) a záver síce opäť mierne sklamal ako v prvej sérii ale koľko tam vykapalo postáv tak to som fakt nečakal. No a rozhodne má seriál u mňa plus za indiánskeho mastodonta ktorý podľa posledného dielu dostane viac priestoru v tretej sérii. A ako celok dávam sérii 5*, síce slabších ale dávam. A Hood a Siobhan na svadobný koberček prosím. ()

Arkanoid

Séria kvalitou nezaostáva, ale bitky nechytia tak ako v prvej sérii, až na odplatu v 9. časti. Dočkali sme sa vývoja postáv záporákov, najnelogickejšieho zmŕtvychvstania, rozoberania vzťahu na celú sériu, keď by na to stačila jedna časť + zbytočného pitvania sa v minulosti, aj keď svetlé momenty sa našli. Príbeh sa stále neuzatvoril. ()

Dejf4

Po slabším rozjezdu to opět stálo za to. Brutalita, atmosféra a naprosto špičkové akční scény zde zůstaly. Navrch tvůrci přidávají větší důraz na charaktery a jejich vývoj. Což občas přineslo pomalejší tempo. Finálové využití flashbacků a celkové uzavření jedné kapitoly se povedlo a třetí série má rozhodně co nabídnout. 7/10 ()

bearmeedek

Druhá řada přímo navazuje, Brutalitou opět nešetří a je to taková ta brutalita, na kterou divák čeká, prostě tam patří. Horší je, že se tempo trochu zpomalilo, nacpalo se tam ne málo retrospektiv a závěr byl taky skoro uměle natahovaný. Ale nic to nemění na tom, že seriál má výjimečné "kvality". Trochu jsem ubrat musel. ()

Malarkey

Dlouho předlouho trvalo, než jsem se vrátil k seriálu Banshee. Tenkrát se na Cinemaxu objevil jak horká voda v době, kdy těch seriálů ještě tolik nebylo a dokázal zaujmout. Především drsným prostředím a akčními sekvencemi. A to se ve druhé sérii povedlo udržet. Po mnoha letech jsem si říkal, že nemám tento seriál dokoukaný a na jeden zátah u puzzle jsem ho slupnul jako malinu. Antony Starr namluvenej Lukášem Vaculíkem je něco, co si k sobě totálně sedlo. Třetí série na sebe už tak dlouho čekat, doufám, nenechá. ()