• Dánsko

Anastassia Arnold (kniha)

Peter Asmussen

Dirk Brüel
  • MartinezZ

Skoro dvě hvězdičky a i to jsem dost přestřelil. Neskutečně nudná televizní 1000x viděná rádoby historická exkurze do života nějakého zmagořeného génia a jeho trpícího okolí. Snad první film, kterému by v TV skutečně prospěly reklamy, které by ho přerušovaly - NĚCO BY SE DĚLO! ~ 1,5*(1.4.2014)

Začínám se vracet k filmům kde je přeškrtnuté O a dvojité AE. Tyto severské dramata jsou lepší než americký průměr.(16.4.2013)

Mám ráda filmy v pomalém tempu zasazené do malebného rámu, pokud mají co říct. To Marie Krøyer má, alespoň pro mne.(18.2.2016)

Duševne chorý človek si Vás opantá ako pavučina a je veľmi ťažke tu pavučinu zpretrhať a kráčať dalej, aby ste sa tiež psychicky nezrútili. Súcit tu nemá miesto, ked chcete normálne žiť.(23.7.2013)

Nápad převyprávět životní příběh pocitů hledání a znovunalézaní nového smyslu života hezké Marie Krøyer vyzněl sice zajímavě, ale místy i jalově. I když účel světí prostředky, tak nad jiné si myslím, že z obrazu pojetí jejího manžela, rozporuplného bohémského malíře P. S. Krøyera, se mohlo na filmové ploše o malinko více vytěžit. Jinak z hlediska daného žánru to bylo dost dobrý.(2.3.2014)