Hezký, charakterní Ital v Austrálii hledá krajanku za účelem sňatku

• Itálie

Bello, onesto, emigrato Australia sposerebbe compaesana illibata

Girl in Australia

• Austrálie

The Flying Fox

(neoficiální název)

Komedie

Itálie / Austrálie, 1971, 107 min

Luigi Zampa

Aldo Tonti

V době, kdy se počet Italů v letadle rovnal počtu nožů na palubě, kdy si chlapi zapínali kalhoty až těsně pod krkem a sex s prostitutkou stál stejně jako koupě klokana, bych se také pokusil na australskou samotu nalákat nějakou krásnou Carmelu. Jenže by mi to nevyšlo, protože neumím lhát. Přesto to zkusím. Neznámá krásko, vypadám jako klon Johnnyho Deppa nebo Justina Biebera, vydělávám tři a půl zlaté cihly denně, jezdím Rollsem a někdy i Roycem, vlastním síť luxusních chatrčí v australské přírodě, takže využij své šance, přijeď za mnou do velkoměsta Bun Bun Ga a staň se jeho šestnáctou obyvatelkou.(16.8.2013)

Klasická taliánská tragikomedie, s výtečným Albertem Sordim alias montérkovým "Amadeem" v hlavní roli. Typický Sordi, výborný humor a komické scény, duší malého člověka ztvárnil brilantně a dokázal rozesmát, a to byl asi hlavní důvod tohoto filmu..Jak já jsem tomu Sordimu tu jeho půvabnou partnerku Claudii Cardinalovou záviděl ! Celkem pohodový film, v našich krajích sice ne moc známý, ale přesto je to přesně ten druh filmů na který si udělám vždy čas a který všem vřele doporučuji.(22.2.2007)

V původním znění a s titulky by se mi film možná líbil o něco méně, možná, ovšem dabing s Milošem Kopeckým (!), Janou Hlaváčovou, Václavem Voskou (!) a dalšími mě dočista okouzlil. Místy to bylo hodně ukřičené, ale na italské poměry nijak nezvykle, humoru bylo dost, ať už jemného nebo o něco hrubšího, australská příroda si zahrála jednu z hlavních rolí (krásná scéna s papoušky)... Hezký, charakterní Ital... atd. mohl být klidně o trochu kratší (asi přímá úměra mezi stopáží a názvem) a bylo by ještě lépe.(16.6.2013)

Ač se jedná o film s relativně hořkým koncem, sálá z něj tolik pohody a radosti, že se z nich dá žít týden. Ideální pustit si při teplém letním večeru. A musím říct, že tenhle snímek je dalším důkazem toho, jak geniální byl starý český dabing - excelují zde jak Hlaváčová a Voska, tak hlavně Miloš Kopecký.(5.7.2016)

Milá komika.(30.1.2010)