Hezký, charakterní Ital v Austrálii hledá krajanku za účelem sňatku

• Itálie

Bello, onesto, emigrato Australia sposerebbe compaesana illibata

Girl in Australia

• Austrálie

The Flying Fox

(neoficiální název)

Komedie

Itálie / Austrálie, 1971, 107 min

Luigi Zampa

Aldo Tonti

Kombinace Alberta a Claudie je tak perfektní, že filmu odpouštím několik hluchých míst a zvedám na čtyři. Málo známá, ale o to příjemnější komedie s jedním sympatickým smolařem a jeho možnou, překrásnou nevěstou, jejíž jazyk je ostřejší než břitva. Prostě pravá Itálie, jak má být.(27.7.2016)

Ač se jedná o film s relativně hořkým koncem, sálá z něj tolik pohody a radosti, že se z nich dá žít týden. Ideální pustit si při teplém letním večeru. A musím říct, že tenhle snímek je dalším důkazem toho, jak geniální byl starý český dabing - excelují zde jak Hlaváčová a Voska, tak hlavně Miloš Kopecký.(5.7.2016)

Milá komika.(30.1.2010)

Reflexia doby o snahe uniknúť samote aj neveselej sociálnej realite časti Talianska konca 60. rokov prostredníctvom smutnej komédie o putovaní páru naprieč Austráliou. Malo to byť manželstvo na diaľku vytvorené zlepšovaním si obrazu samého seba vo vzájomnej korešpondencii - pričom podobný vznik partnerstva bol štandardom doby. Natešená nevesta, rada, že sa zbavila potupného šliapania chodníka, odlieta za vysnívaným vyvoleným. Paluba je plná podobných kandidátiek (-ov) na sobáš. Vyvolený je ale nesmelým, nesebavedomým mužom a tak sa situácia razom mení, aby sa premena identít stala zdrojom posunu deja až k jeho taliansky ukričanému, žeby happy endu?(7.1.2013)

V původním znění a s titulky by se mi film možná líbil o něco méně, možná, ovšem dabing s Milošem Kopeckým (!), Janou Hlaváčovou, Václavem Voskou (!) a dalšími mě dočista okouzlil. Místy to bylo hodně ukřičené, ale na italské poměry nijak nezvykle, humoru bylo dost, ať už jemného nebo o něco hrubšího, australská příroda si zahrála jednu z hlavních rolí (krásná scéna s papoušky)... Hezký, charakterní Ital... atd. mohl být klidně o trochu kratší (asi přímá úměra mezi stopáží a názvem) a bylo by ještě lépe.(16.6.2013)