Hezký, charakterní Ital v Austrálii hledá krajanku za účelem sňatku

• Itálie

Bello, onesto, emigrato Australia sposerebbe compaesana illibata

Girl in Australia

• Austrálie

The Flying Fox

(neoficiální název)

Komedie

Itálie / Austrálie, 1971, 107 min

Luigi Zampa

Aldo Tonti

V původním znění a s titulky by se mi film možná líbil o něco méně, možná, ovšem dabing s Milošem Kopeckým (!), Janou Hlaváčovou, Václavem Voskou (!) a dalšími mě dočista okouzlil. Místy to bylo hodně ukřičené, ale na italské poměry nijak nezvykle, humoru bylo dost, ať už jemného nebo o něco hrubšího, australská příroda si zahrála jednu z hlavních rolí (krásná scéna s papoušky)... Hezký, charakterní Ital... atd. mohl být klidně o trochu kratší (asi přímá úměra mezi stopáží a názvem) a bylo by ještě lépe.(16.6.2013)

Reflexia doby o snahe uniknúť samote aj neveselej sociálnej realite časti Talianska konca 60. rokov prostredníctvom smutnej komédie o putovaní páru naprieč Austráliou. Malo to byť manželstvo na diaľku vytvorené zlepšovaním si obrazu samého seba vo vzájomnej korešpondencii - pričom podobný vznik partnerstva bol štandardom doby. Natešená nevesta, rada, že sa zbavila potupného šliapania chodníka, odlieta za vysnívaným vyvoleným. Paluba je plná podobných kandidátiek (-ov) na sobáš. Vyvolený je ale nesmelým, nesebavedomým mužom a tak sa situácia razom mení, aby sa premena identít stala zdrojom posunu deja až k jeho taliansky ukričanému, žeby happy endu?(7.1.2013)

Z tohohle filmu mě bude do smrti smrťoucí fascinovat výstup Claudie z vlaku v Prdelákově kdesi v Austrálii....(23.9.2004)

Zvláštní film. Čekáte, protože jste zkušený divák - že to bude o tom, jak se charakter Claude Cardinale postupně pod vlivem dobrosrdečného muže zformuje z vypočítavé štětky do hodné manželky, ale nic tomu v průběhu nenasvědčuje a váš neklid stoupá. Skvělý je dabing, v hlavních rolích excelují Miloš Kopecký a Jana Hlaváčová. Už kvůli nim stojí za to tuhle trochu smutnou komedii s klokany vidět.(29.12.2013)

Pokud vás nenadchla Nevěsta přes internet, nebudete nadšení ani z tohoto filmu a naopak. Výchozí zápletka je totiž stejná - seznámení (případně dojednaný sňatek) přes inzerát. Do Austrálie přijíždí objednaná nevěsta s falešnou identitou. Navíc tentokrát lže i ženich. Poslal jí totiž fotku svého kamaráda, a celý film neví jak z toho ven. Nevěsta je přesvědčená, že by si přesto měla vzít "toho z fotky“ a nešťastného smolaře opouští. Tato povrchní volba ji však dostane k prostituci, před kterou prchala z Říma. Je tedy logickým happy endem, že se vrací k tomu smolaři, se kterým si dopisovala, ten už však o bývalou prostitutku nestojí... zkrátka hrubý italský humor, kde létají rány s naprostou přirozeností. Nemá to ani eleganci ani emocionalitu ...čemu se divím - italská komedie! Mimochodem, docela jim uniklo, že pokud hrdinka nemá umět číst, tak by neměla ani psát dopisy! :-)(21.10.2003)

• - Claudia Cardinale získala v roce 1972 italskou cenu David di Donatello za nejlepší ženský herecký výkon. (Komiks)

• - Film se natáčel od února do března roku 1971 v Austrálii. (Komiks)