Hezký, charakterní Ital v Austrálii hledá krajanku za účelem sňatku

• Itálie

Bello, onesto, emigrato Australia sposerebbe compaesana illibata

Girl in Australia

• Austrálie

The Flying Fox

(neoficiální název)

Komedie

Itálie / Austrálie, 1971, 107 min

Luigi Zampa

Aldo Tonti

Reflexia doby o snahe uniknúť samote aj neveselej sociálnej realite časti Talianska konca 60. rokov prostredníctvom smutnej komédie o putovaní páru naprieč Austráliou. Malo to byť manželstvo na diaľku vytvorené zlepšovaním si obrazu samého seba vo vzájomnej korešpondencii - pričom podobný vznik partnerstva bol štandardom doby. Natešená nevesta, rada, že sa zbavila potupného šliapania chodníka, odlieta za vysnívaným vyvoleným. Paluba je plná podobných kandidátiek (-ov) na sobáš. Vyvolený je ale nesmelým, nesebavedomým mužom a tak sa situácia razom mení, aby sa premena identít stala zdrojom posunu deja až k jeho taliansky ukričanému, žeby happy endu?(7.1.2013)

Milá komika.(30.1.2010)

V době, kdy se počet Italů v letadle rovnal počtu nožů na palubě, kdy si chlapi zapínali kalhoty až těsně pod krkem a sex s prostitutkou stál stejně jako koupě klokana, bych se také pokusil na australskou samotu nalákat nějakou krásnou Carmelu. Jenže by mi to nevyšlo, protože neumím lhát. Přesto to zkusím. Neznámá krásko, vypadám jako klon Johnnyho Deppa nebo Justina Biebera, vydělávám tři a půl zlaté cihly denně, jezdím Rollsem a někdy i Roycem, vlastním síť luxusních chatrčí v australské přírodě, takže využij své šance, přijeď za mnou do velkoměsta Bun Bun Ga a staň se jeho šestnáctou obyvatelkou.(16.8.2013)

Zvláštní film. Čekáte, protože jste zkušený divák - že to bude o tom, jak se charakter Claude Cardinale postupně pod vlivem dobrosrdečného muže zformuje z vypočítavé štětky do hodné manželky, ale nic tomu v průběhu nenasvědčuje a váš neklid stoupá. Skvělý je dabing, v hlavních rolích excelují Miloš Kopecký a Jana Hlaváčová. Už kvůli nim stojí za to tuhle trochu smutnou komedii s klokany vidět.(29.12.2013)

Z tohohle filmu mě bude do smrti smrťoucí fascinovat výstup Claudie z vlaku v Prdelákově kdesi v Austrálii....(23.9.2004)

• - Claudia Cardinale získala v roce 1972 italskou cenu David di Donatello za nejlepší ženský herecký výkon. (Komiks)

• - Film se natáčel od února do března roku 1971 v Austrálii. (Komiks)