poster

Hezký, charakterní Ital v Austrálii hledá krajanku za účelem sňatku

  • Itálie

    Bello, onesto, emigrato Australia sposerebbe compaesana illibata

  • anglický

    Girl in Australia

  • Austrálie

    The Flying Fox

    (neoficiální název)

Komedie

Itálie / Austrálie, 1971, 107 min

Režie:

Luigi Zampa

Scénář:

Luigi Zampa

Kamera:

Aldo Tonti
Nastala chyba při přehrávání videa.
  • dopitak
    ****

    Zvláštní film. Čekáte, protože jste zkušený divák - že to bude o tom, jak se charakter Claude Cardinale postupně pod vlivem dobrosrdečného muže zformuje z vypočítavé štětky do hodné manželky, ale nic tomu v průběhu nenasvědčuje a váš neklid stoupá. Skvělý je dabing, v hlavních rolích excelují Miloš Kopecký a Jana Hlaváčová. Už kvůli nim stojí za to tuhle trochu smutnou komedii s klokany vidět.(29.12.2013)

  • Radko
    ****

    Reflexia doby o snahe uniknúť samote aj neveselej sociálnej realite časti Talianska konca 60. rokov prostredníctvom smutnej komédie o putovaní páru naprieč Austráliou. Malo to byť manželstvo na diaľku vytvorené zlepšovaním si obrazu samého seba vo vzájomnej korešpondencii - pričom podobný vznik partnerstva bol štandardom doby. Natešená nevesta, rada, že sa zbavila potupného šliapania chodníka, odlieta za vysnívaným vyvoleným. Paluba je plná podobných kandidátiek (-ov) na sobáš. Vyvolený je ale nesmelým, nesebavedomým mužom a tak sa situácia razom mení, aby sa premena identít stala zdrojom posunu deja až k jeho taliansky ukričanému, žeby happy endu?(7.1.2013)

  • Brouk
    ***

    Z tohohle filmu mě bude do smrti smrťoucí fascinovat výstup Claudie z vlaku v Prdelákově kdesi v Austrálii....(23.9.2004)

  • Karlos80
    ****

    Klasická taliánská tragikomedie, s výtečným Albertem Sordim alias montérkovým "Amadeem" v hlavní roli. Typický Sordi, výborný humor a komické scény, duší malého člověka ztvárnil brilantně a dokázal rozesmát, a to byl asi hlavní důvod tohoto filmu..Jak já jsem tomu Sordimu tu jeho půvabnou partnerku Claudii Cardinalovou záviděl ! Celkem pohodový film, v našich krajích sice ne moc známý, ale přesto je to přesně ten druh filmů na který si udělám vždy čas a který všem vřele doporučuji.(22.2.2007)

  • Javert
    ****

    Ač se jedná o film s relativně hořkým koncem, sálá z něj tolik pohody a radosti, že se z nich dá žít týden. Ideální pustit si při teplém letním večeru. A musím říct, že tenhle snímek je dalším důkazem toho, jak geniální byl starý český dabing - excelují zde jak Hlaváčová a Voska, tak hlavně Miloš Kopecký.(5.7.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace