Hezký, charakterní Ital v Austrálii hledá krajanku za účelem sňatku

• Itálie

Bello, onesto, emigrato Australia sposerebbe compaesana illibata

Girl in Australia

Itálie / Austrálie, 1971, 107 min

Luigi Zampa

Aldo Tonti

Milá komika.(30.1.2010)

Klasická taliánská tragikomedie, s výtečným Albertem Sordim alias montérkovým "Amadeem" v hlavní roli. Typický Sordi, výborný humor a komické scény, duší malého člověka ztvárnil brilantně a dokázal rozesmát, a to byl asi hlavní důvod tohoto filmu..Jak já jsem tomu Sordimu tu jeho půvabnou partnerku Claudii Cardinalovou záviděl ! Celkem pohodový film, v našich krajích sice ne moc známý, ale přesto je to přesně ten druh filmů na který si udělám vždy čas a který všem vřele doporučuji.(22.2.2007)

Kombinace Alberta a Claudie je tak perfektní, že filmu odpouštím několik hluchých míst a zvedám na čtyři. Málo známá, ale o to příjemnější komedie s jedním sympatickým smolařem a jeho možnou, překrásnou nevěstou, jejíž jazyk je ostřejší než břitva. Prostě pravá Itálie, jak má být.(27.7.2016)

Z tohohle filmu mě bude do smrti smrťoucí fascinovat výstup Claudie z vlaku v Prdelákově kdesi v Austrálii....(23.9.2004)

V původním znění a s titulky by se mi film možná líbil o něco méně, možná, ovšem dabing s Milošem Kopeckým (!), Janou Hlaváčovou, Václavem Voskou (!) a dalšími mě dočista okouzlil. Místy to bylo hodně ukřičené, ale na italské poměry nijak nezvykle, humoru bylo dost, ať už jemného nebo o něco hrubšího, australská příroda si zahrála jednu z hlavních rolí (krásná scéna s papoušky)... Hezký, charakterní Ital... atd. mohl být klidně o trochu kratší (asi přímá úměra mezi stopáží a názvem) a bylo by ještě lépe.(16.6.2013)

• - Claudia Cardinale získala v roce 1972 italskou cenu David di Donatello za nejlepší ženský herecký výkon. (Komiks)

• - Film se natáčel od února do března roku 1971 v Austrálii. (Komiks)