poster

Strážci (festivalový název)

 • Shom'ray Ha'Saf

 • anglický

  Gatekeepers, The

Dokumentární

Izrael / Francie / Německo / Belgie, 2012, 95 min

Režie:

Dror Moreh
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • peaceNwar
  *****

  Pravda zo stanu izraelskej tajnej služby o tragédii Stredného Východu.(4.10.2013)

 • Nettrass
  ****

  ,,Pod záminkou boje proti terorismu, stali jsme se krutí sami k sobě.,,(20.9.2014)

 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Dokument(11.1.2013)

 • Fr
  ****

  ,,TRAGÉDIE VŠECH DEBAT O BEZPEČNOSTI IZRAELE JE V TOM, ŽE SI NEUVĚDOMUJEME, ŽE SICE VYHRÁVÁME KAŽDOU BITVU, ALE PROHRÁVÁME VÁLKU."… /// Řiditelé služby všeobecné bezpečnosti Šabak - Ami Ayalon, Avi Dichter, Yuval Diskin, Carmi Gillon, Yaakov Peri a Avraham Shalom promluvili… Hodně dobovejch záběrů a komentářů k událostem, se kterejma měla Šin Bet co do činění. Taky o verbování, pachuti selhání či úvahy, co je či není etický. Politickej dokument se zajímavejma názorama na (nekonečnej) mírovej proces, u kterýho mě překvapilo hlavně ono (asi) věrný popsání reality. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju službu (tajnou), která se nebojí umlátit teroristy. 2.) Plánuju útok na Skalní dóm. 3.) Thx za titule ,,KarljaNippert“. /// PŘÍBĚH ****(2.12.2014)

 • pabelito
  ****

  Základný matroš - šesť hovoriacich hláv v podobe šiestich šéfov hypertajnej izraelskej služby - bol mega. Ale chýbala tomu zručná ruka dramaturga, ktorý by ten dokument nejak usmernil. Pre absolútne nezainteresovaného diváka je to tým pádom dosť chaoticky podané. Navyše, absentuje aj nejaká jednoznačnejšia chronológia udalostí. Ideologický odkaz je jasný a ťažko sa voči nemu dá niečo namietať. V podobných prípadoch musí ísť objektivita aj v takýchto povedzme publicistických dokumentoch tak trochu bokom. Rozhodne sa to - napriek výhradám - oplatí vidieť.(13.8.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace