Na pytlácké stezce

• Československo

Na pytliackom chodníčku

Rodinný / Dobrodružný

Československo, 1979, 73 min

Celkově průměrný dětský film, ale Tomáš Holý tomu dává takové roztomilé kouzlo.(2.3.2005)

Tenhle díl mám z trilogie nejvíc rád. Hlavně kvůli napínavému, skoro detektivnímu pátrání po pytlákovi. Samozřejmě, že je to nakonec někdo, do koho byste to neřekli :-) Navíc komediální role pánů Zedníčka a Heřmánka vždy pobaví...(7.11.2003)

Klasika Tomáše Holého.(9.6.2008)

Prázdniny u babičky a dědy byly ty nejkrásnější, na které vzpomínám. Žádné počítače, fejsbůky, mobily, v televizi bylo taky prd, ale jen lítání po venku, v lese, na louce, na klepači. Hry s kamarády v reálném světě, koupání v řece ... prostě šťastný život. Já to chci zpátky!!!(18.9.2016)

Asi nejlepší díl z trilogie. Tentokrát Véna Straka (Tomáš Holý)raději uteče k dědovi na prázdiny, aby nemusel s rodiči jet do Bulharska. A zažije pořádné dobrodružství s pátráním po pytlákovi. Dalšími plusy jsou některé nové postavy a komické role čundráků pro Pavla Zedníčka a Karla Heřmánka.(26.11.2005)

• - Ve scéně, kdy Vašek (Tomáš Holý) s Brokem odcházejí za dědou (Gustáv Valach) do lesa, následuje záběr na prázdnou lavici. Když se však děda vrací domů, je na lavici modrý kastrol. (TheDave)

• - Filmovalo se na Kvildě, v Praze - Břevnově, Chalupské slati u Borové lady. Hájovna se nachází v Srní, jmenuje se Klostermanova chata. (M.B)

• - Když přichází děda (Gustáv Valach) k hájovně, ze dveří vybíhá Brok. V dalším záběru Brok teprve seskakuje z postele, kde spí Vašek (Tomáš Holý). (Mr.Hudson)