Na pytlácké stezce

• Československo

Na pytliackom chodníčku

Rodinný / Dobrodružný

Československo, 1979, 73 min

Dětská detektivka na úrovni. Holý už sice trochu ztrácel ze své autentické přirozenosti, ale nejen on film dokázal držet v kvalitních intencích. Pátrání po pytlákovi je místy zajímavé, místy napínavé a režisér Gajer si se zvolenými přírodními lokalitami zručně tyká. Přesto mě tento film až tak nezaujal. S odhalením pytláka v tmavém lese a za urputné bouřky film ztratí na zajímavosti. Největší potíž je však hlavně v tom, že druhé zhlédnutí pekelně nudí. 60%(27.12.2010)

Tomáše Holého mám zkrátka v oblibě a Na pytlácké stezce se vždycky rád podívám. :)(26.6.2005)

Nejlepší film z celé triologie. Tomáš Holý se svým dědou tentokrát pátrají po pytlákovi.......(17.12.2007)

• bassator

Viděno 2x cca - 25%(24.3.2010)

druhy zo serie sumavskej trilogie s tomasom holym sa nesie viacmenej v podobnom duchu ako pod jazevcou sklaou. teda dost lyrickych zaberov na sumavsku prirodu. holy je opat skvely a navyse je tento krat pribeh obohateny detektivnou zapletkou...(16.8.2014)

• - Asi nejtěžší scéna filmu prý byla jedna ze závěrečných, která se musela točit v noci v dešti, přičemž byly použity letecké motory, které navodily dokonalou atmosféru bouře a vichřice. (rockwoman)

• - Ve scéně, kdy hajný Straka (Gustáv Valach) přichází k hájovně, je okno, pod nímž je lavice, otevřené, ale když jde hledat Vaška (Tomáš Holý), je zavřené. (TheDave)

• - Režisér netrval na tom, aby se Tomáš Holý učil nazpamět text, jen musel vědět co by tam mělo být a nechal to na něm, aby to řekl po svém. (cariada)