• slovenský

Komedie / Drama / Mysteriózní / Hudební

Velká Británie, 2014, 95 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $645,186Tržby Celosvetovo $1,860,000▐ len komorný úlet bez poriadnej iskry ktorý ide do prázdna /40%/(19.10.2015)

Neobyčejný příběh, s někdy až tragikomickým nádechem. Zajimavá hudba a herecké osazenstvo, kde hlavně Michael zase ukázal, že mu skoro žádná role není cizí. Závěrečná scéna a song byly naprosto super!(1.10.2014)

I do not love you all! Hm, taká hipsteřina hrajúca sa zbytočne na niečo viac, resp. nasilu alternatívna komédia o alternatívnej kapele pre kvázi alternatívnych divákov. Na podivného Franka nosiaceho na hlave veľkú masku som sa dosť tešil a uznávam, že v jadre to je značne originálny, zaujímavo bizarný film s príjemnou dávkou sarkastického nadhľadu a s ironickými narážkami na život a vtipné to v pár momentoch skutočne je, lenže naplniť nejaké „vyššie – čítaj: artové“ ambície sa nepodarili, aj keď sa o tom film vehementne snaží. Nejakej kritiky tu je zúfalo málo a scvrkáva sa len do prázdnych a jednoduchých myšlienok typu „fuj, zlý mainstream – oslavujme alternatívu!“ bez širšieho kontextu. O nejakom hlbšom spracovaní témy sa veľmi nedá hovoriť. Na pozadí toho sa navyše pohybujú až príliš divní, prípadne nedostatočne výrazní členovia kapely, ktorí jednoducho nie sú zaujímaví a tak si k nim divák nevytvorí žiaden hlbší vzťah (prekvapivo aj inak môj obľúbený Fassy mi tu prišiel nejaký nemastný, neslaný). Tým pádom plnohodnotne nefunguje ani to záverečné preklopenie do osobnej drámy. Vo výsledku to určite nie je zlý film a je to taká zaujímavá alternatíva k mainstreamovej tvorbe, len tou alternatívou by film chcel byť možno až priveľmi a pritom v ňom chýbajú silnejšie myšlienky. Smiať sa pri tom až tak veľmi nedá, takže ako komédia to nezafunguje a aj tá dráma v závere nemá dostatočnú silu. Preto skôr priemer a sklamanie. Nabudúce si svoju povinnú dávku hipstera doplním radšej u Wesa Andersona, ktorý ma uspokojí určite viac. Frank mi nebol až tak po chuti. CELKOVO: 2,5* (5/10)(19.9.2014)

Kiss me, kiss me, lipstick kiss me, lipstick Ringo, that’s the way you like it! Nejkrásnější filmový weirdo zážitek roku. I LOVE YOU ALL!(31.12.2014)

Miluji, když chroustám něco tak čerstvého - čerstvého zvenku, čerstvého uvnitř. A taky miluji Vaše zdi!(16.11.2014)

• - Premiéru si film odbyl 17. ledna 2014 v Utahu na festivalu Sundance. (geklon)

• - Jon Ronson, který napsal scénář k filmu, byl součástí  kapely Sidebottom. Děj začal psát jako adaptaci deníku této kapely. Později se rozhodl pro fiktivní příběh, který na kapelu kolem Chrise Sieveye odkazuje především papírovou hlavou hlavní hrdiny. (geklon)

• - Film se natáčel v Hrabství Wicklow na východě Irska, v Dublinu a v Novém Mexiku v roce 2013. (geklon)