Návštěva z vesmíru

• USA It Came from Outer Space (více)

Hrdina tohoto filmu je amatérský astronom z malého městečka, snažící se přesvědčit místní vedení, že viděl přistání kosmické lodi, a že to opravdu nebyl meteorit, co spadl. S nepokojem také pozoruje zpočátku nenápadné změny v chování lidí. Někteří lidé bez mrkání hledí přímo do slunce, jiní nereagují na změnu teploty. Mimozemšťané jsou neviditelní a jsou schopni nahradit pozemšťany dvojníky, kteří se chovají skoro stejně jako lidé, jen s malými rozdíly. (Benjamin-L)

honajz

Obávám se, že z toho šlo vytřískat daleko víc. Trochu propracovanější postavy, trochu hutnější atmosféra, trochu více nejistoty, a celé to závěrečné poselství by vyznělo daleko líp. Třeba jako v tom našem Akce Bororo, tam ta atmosféra je velmi dovedně natočená a také postavám jejich role věřím. Tady běhá Barbara Rush věčně zčerstva nalíčená a namalovaná, na zahradu si bere šifón a šatičky jak do divadla, po poušti běhá v botách s podpatkem - tak to pardon, tomu se moc věřit nedá, že jde o holku z maloměsta, že? Sice to má 80 minut, ale třeba 40 minut se furt jen jezdí tam a sem a nikdo hrdinovi nevěří a nic se neděje. ()

Aluska88

Sci-fi z 50.- 60. let mám moc ráda. It Came from Outer Space se drží výborného scénáře, kde hrdinové jednají uváženě a promyšleně a dámy jsou noblesní a pohotové. Na dobu vzniku mě překvapila nevšední kamera z pohledu návštěvníka z vesmíru. Jak originální:) Několik scén bylo velmi působivých, a lehce strašidelných. Novátorské téma, kde neproběhne žádná násilná invaze jako ve Válce světů, mimozemšťani ztroskotali náhodou na Zemi a pouze hledají suroviny na opravu své kosmické lodi. Aby se dostali mezi lidi a získali tak materiál na opravy, je zapotřebí vypadat jako oni, jinak by vypukla panika. Vzhled ufounků ani příliš neuvidíme, ale i z toho mála se mi dokázal vytvořit úsměv nartech nad tou krásnou dobou, kdy se triky dělaly rukama nohama, jen na na PC. Člověka jistě napadne srovnání s Invazí zlodějů těl. Podobnosti tu sice jsou, záměry Návštěvy z vesmíru jsou však čisté. Žádná anarchie, ani plány na obsazení Země či lidstva:) ()

JohnnyD

Začína sa to skvelo. V prvých sekundách už vidíme vesmírnu loď, v šiestej minúte sa nám v plnej kráse objaví emzák. Lenže potom sa niečo stane. Film upadne do bľabotania, mimozemšťania zmiznú alebo nadobudnú body-snatcher podobu a výsledok je rutina s mizerným dejom. V týchto okamihoch potešia len občasné patetické hlášky (skvelá bodka za filmom), ešte patetickejšie herecké výkony a skvelá béčková hudba. Inak je to veľká škoda. No už za dva roky si Universal napravil povesť s brilantným This Island Earth! ()

Epistemolog

V mnoha ohledech inspirativní sci-fi snímek poprvé zpracovává scénář Raye Bradburyho (ač přispěl jen myšlenkami) a je také režisérským debutem mistra trikového sci-fi Jacka Arnolda, jehož počin byl v době studené války osočen za levicový, nedodržuje totiž obvyklé paranoidní šablony. Přítomnost vesmířanů vnímáme a děsí nás skrze zvláštní hudební motiv, vněmž zaznívá elektronický nástroj theremin, už v té době spojován s žánrem sci-fi. Emzáci na sebe berou podobu lidí, neviditelnosti, ale i překvapivých záběrů z úhlu pohledu jednookých bytostí. Pacifistické vyznění filmu je jen omezené, mimozemšťané jsou opět děsivými predátory, kteří vědí co jsou lidské bytosti zač, přesto nemají zálusk na naší planetu, chtějí si jen opravit loď.. ()

Anderton

Typická invazívna snímka z 50tych rokov. Dnes je ťažké sa medzi nimi vyznať a doporučiť niektorú z nich, pretože čím ich viac vidíte, tým sa viac podobajú jedná druhej. Arnoldov film sa odlišuje pohľadom kamery, ktorá evokuje pohľady emzákov a doboví diváci túto atrakciu mohli vidieť v 3D! Čo by som dal za to vrátiť sa na 80 minút v čase a zo srandy sa na to pozrieť v kine. Arnold rád vo svojich scifi filozofuje a Návšteva nie je výnimkou. O niečo lepšie ako Invaders from Mars a Vojna svetov a o niečo slabšie ako Deň, keď sa zastavila zem. ()

• Efektu mimozemského pohledu bylo dosaženo nafouknutím speciálně vytvořené bubliny kolem čočky kamery. (Marek06)