Návštěva z vesmíru

It Came from Outer Space

Sci-Fi

USA, 1953, 81 min

V 50 letech vznikalo plno sci-fi a hororů. Některé se staly megaúspěšné. A na některé se lehce zapomělo, tak jako ICFOS. Tenhle film má sice slabej scénář a je docela úsměvnej. Ale zachraňujít to poměrně vydařené efekty. Naopak co film trochu sráží je přece jenom málo scén s emzákama. Ale Arnold si jako vždy skvěle poradil. Filmu dávám o něco víc protože nedávno jsem viděl o něco horší scíko This island earth, který mě neuvěřitelně zklamalo takže jsem od tohohle taky moc nečekal.(15.7.2010)

Jde již o třetí snímek společně s filmy Válka světů a Invaders from Mars z roku 1953, který jsem viděl, v němž Zemi navštíví mimozemská civilizace. Tento film se od ostatních s podobnou tématikou odlišuje ve způsobu, jak se k lidem chovají a v důvodu jejich návštěvy.(10.7.2012)

Sice to v závěru podstatně ztrácelo šťávu, ale nakonec musím konstatovat, že jde o nadprůměrný a dobře koukatelný film. Je škoda, že tvůrci vsadili spíše na konfrontaci dvou světů, našeho a mimozemského, než na postupné budování tajemné atmosféry a hororovější nádech (a že ten potenciál tu byl! Při výměnách obyvatel za jejich dvojníky, jéje, tam bylo příležitostí), ale když jsem se s tím smířil, bylo to moc příjemné pokoukání. Zvlášť v závěru, když emzák líčí o tom, jak tisíce let jeho soukmenovci vzhlíželi ke hvězdám, chtěli dobýt vesmír... Hezká sci-fi ukázka střetu dvou odlišných, a přitom tak podobných kultur. Škoda jen, že atmosféra se vytratila.(22.3.2014)

Sice tu tento film byl dříve než lupiči těl, ale na rozdíl od nich, jsem ani vteřinu necítil strach nebo alespoň napětí. Příjemné padesátkové sci-fíčko, nic víc. Malé městečko, mimozemšťani, policie, hlavní hrdina, kterému nikdo nevěří. Tahle tématika mě nikdy neomrzí. 63%(6.10.2010)

Rozpočet $800,000(20.8.2009)