Vše je ztraceno

J.C. Chandor

J.C. Chandor

Alex Ebert

Robert Redford

Redfordova one man show - na film se podívejte podle toho, jaké sympatie k hlavnímu herci máte, protože nikdo jinej se tu za celou stopáž neukáže. Každopádně Redford hraje fakt mega skvěle, moc toho nenakecá, ale všechno s nim prožíváte (chudák když se mu potápěla ta jachta). Neni to film, kterej bych měl chuť v nejbližší době vidět znovu, ale něco do sebe to mělo.(25.1.2014)

Kladem tohoto survivalu budiž tíživá a bezvýchodnost evokující atmosféra plynoucí z nepříjemné situace, kterou v mém případě umocňuje subjektivní "respekt" z otevřeného moře. Mínusem budiž geriatrický RR, který se mi sem teda vůbec nehodil, a na singlxicht film dost dlouhá stopáž. Výsledkem jest schůdná jednohubka, na kterou se ale velice rychle zapomene. Například tito geriatrici mě bavili víc. 65%(20.8.2014)

// Distribútor: Roadside Attractions // Počet premietajúcich kín v USA: 483 // Otvárací Víkend v USA: $93,583 //(14.2.2014)

• Zeck

Stručný stařec a jeho němý souboj s mořem. Rudápevnost je sice herecká klasa, která film s jedním hercem a jedním monologem dokáže obstojně sehrát, přesto se ale nemohu zbavit dojmu, že ten film byl naprosto o hovně. Ono taky svěřit osmdesátiletému dědkovi hlavní roli v survival dramatu a přiložit mu k tomu scénář s dvěma odstavci, to by se v určitých částech světa považovalo za neúctu ke starším. Díky tomu pak taky člověk místo nějaké zábavy, deset minut čumí na "mořského vlka" jak něco se svojí senilitou hledá po lodi, případně mu nemístně fandí při oblékání nepromokavého obleku, když ho ne a ne dostat přes svá artrózní kolena. Ve výsledku tedy film ukázal jen přesedlání z dřevěné kocábky na gumovou, dvě grimasy Robertka, desetkrát promočený a usušený svetr a pak táboráček. Ani jeden inovativní nebo zajímavý návod k přežití, jen rozlehlý Indický oceán (s pobřežím v dáli) a ujištění, že v Číně vyrábí stále šmejdy. 40%(5.1.2014)

Opět nestíhám žasnout nad tím, jak někteří, kteří neumí ani český pravopis, tak bravůrně zvládají do komentů cpát chytrá slova, jen aby vypadali chytře. Posraní až za ušima z hodnocení, hodnotí podle ostatních, aby si je ostatní neodebrali z oblíbených. To my, co se s tím nesereme, pak máme větší jistotu, že nás někdo nepošle do hajzlu. To jsem si vylil srdce na začátek. No, film. Po hodině už jsem měl pocit, že se se mnou křeslo převrátí, protože jsem neustále cítil tu tlakovou vlnu z pod křesla. Nakonec jsem zjistil, že jsem nezavřel přívod vody. Zavřel jsem kohoutek, srál na to a hodil nohy na topení. Robík teda skvělé zvládá herectví i přesto, že se musí mazat fastumgelem a já ho za to strašně obdivuji. Já budu v jeho věku rád, když mi nespadnou tepláky a on si vesele skáče po otevřeném moři. Na konci už jsem teda málem hodil šavli, jak to se mnou houpalo, ale držel jsem se zuby nehty a snažil se vyřešit, jak se odtud dostanu. Pospojoval jsem součástky z myšky, hajzlpapíru, izolepy, kousku tužky a vyrobil jsem motorek, kterým jsem dojel pro pomoc k sousedům. Na konci jsem si oddychl, že po dlouhé době se mnou nějaký ten film zacloumal. Naposledy to byla Gravitace. PS:. Za zmínku stojí druhá věta Wacového komentu. A to, že film není určen pro omladinu odrostlou na dnešních blockbusterech. Bravo Waco, teď jsi vystihl ty některé debilní komentáře.(5.1.2014)

• - Po uvolnění lodi ze sevření kontejneru není kontejner uvázán. V dalším záběru je lano opět na svém místě. (silebis)

• - Hlavní postava (Robert Redford) ve filmu nosí hodinky Seiko SKX009, legendární model pro potápěče. (kwaicheng)

• - Okrem Mexika prebiehalo filmovanie aj na viacerých miestach v Kalifornii a tiež na Bahamských ostrovoch v Karibiku. (MikaelSVK)