Vše je ztraceno

J.C. Chandor

J.C. Chandor

Alex Ebert

Robert Redford

Podobné filmy to u mě mají trošku těžké. Přecejen není žádná sranda udržet si pozornost diváka jediným hercem. Robert Redford se snaží seč může, ale v určitý okamžik se stejně vždy něco pokazí a "Náš muž" se tak dostává do dalšího problému. Hodně mě samozřejmě zajímalo jak tohle celé nakonec dopadne a jestli je nějaká šance na záchranu. Samozřejmě platí že do podobné situace by se nechtěl dostat žádný z nás. Alespoň že kamera občas snímá krásný a pestrý život v hlubinách oceánu. Film na jedno podívání. 60%(10.2.2014)

Nádhera nekonečného moře versus nuda uspávajícího neděje v rukou mladistvého starce Redforda. Konec je na nakopnutí do držky. Takže já fandím GRAVITY. Ale zase hezčí než KON-TIKI.(24.3.2014)

Film, ktorý vas strhne rovnako ako Gravitácia, aniž by ste ho museli vidieť v 3D a na veľkom plátne (jediná pridaná hodnota kina je priestorový zvuk žblnkajúcej vody či hromobitie v búrke). Sentimentálnou dojímavosťou a obrazovou hĺbavosťou sa na spomenutého vesmírneho rivala nechytá, ale je napínavejší a realistickejší, stavia na podrobnom sledovaní premýšľania a chovania svojho protagonistu, nachádzaní východisiek zo situácií pomocou vecí, ktoré má k dispozícii (výroba pitnej vody ma dostala). I pri odvážnej, viac ako stominútovej stopáži film funguje bez jedinej nudnej minúty či zaváhania v rozprávaní príbehu. Robert Redford svojou presvedčivou mimikou exceluje. Ale záver mal ostať bez...(24.12.2013)

[imdb: 7.0/10] | me: Morské pokračovanie stroskotanca, ktoré však na mňa až taký dojem nespravilo. Je to príjemný film, avšak nič čo by sa mi natrvalo vrylo do pamäti. All is lost here... except for soul and body... that is, what's left of them(16.2.2014)

Boží Redford v úsporné a přesné režii J.C. Chandora. Intenzivní jízda od začátku, až do konce, kdy i sám divák propadá v chmury, tváří v tvář bezútěšnosti situace. Platí zde navíc zlaté pravidlo, "vždycky může být hůř". Možná je drobet škoda, že tvůrce nešel ve finále až za tu pomyslnou hranici, ale je fakt, že by se všichni z kina ploužili ven v hodně temné náladě. Jeden ze filmů roku, kterému je ale v silné konkurenci souzeno lehce (a neprávem) zaniknout.(17.12.2013)

• - Všechny fyzicky náročné aktivity podstoupil sedmasedmdesátiletý herec sám. (agass)

• - Jedná se o jediný film ve více než 100leté historii mezinárodního filmu, který má pouze jednoho herce a jednoho režiséra/scenáristu, za to má ale obdivuhodných 17 producentů. (Kritiq)

• - Hlavní postava (Robert Redford) ve filmu nosí hodinky Seiko SKX009, legendární model pro potápěče. (kwaicheng)