Vše je ztraceno

J.C. Chandor

J.C. Chandor

Alex Ebert

Robert Redford

Pročetl jsem si několik komentů a zjistil jsem, že se v mnoha případech jedná o sociální kritiku jak společnosti, tak i určité sorty zdejších komentátorských expertů. K čemu to, říkám si. Je to proto, že jsme se sešli u filmu, který není o ničem jiném, než o starci, jenž upadl do tenat osudu? Je tímto snímek natolik kontroverzní, že vyvolal takovou polemiku, komu je vlastně určen a kdo jej může erudovaně hodnotit? Probůh, jen to ne. Ten film není ani pro chytrý ani pro blbý, ani pro mladý ani pro starý. Je pro všechny s povahou dobrodružnou. Takovému se to bude líbit, bude si to užívat, protože jinak, ruku na srdce, kromě dvou napínavějších momentů se tam zas tak nic extrovního neděje. Sám jsem měl chvílemi pocit, že si tvůrci, jelikož se nemuseli držet skutečné události, mohli vymyslet větší vzrůšo. Nepohrdl bych například žraloky. Také jsem postrádal ten efekt, kdy hrdina dostane opravdu tak na prdel, že je totálně na dně. Chtěl bych Roberta ještě víc vysušeného, nechat ho tam týrat ještě alespoň týden, leč nestalo se. Přesto můžu říct, že jsem si tu survival samohanu dokonale užil. Jestli nás příští rok čeká Clint Eastwood na pustém ostrově metr krát metr a s jednou jedinou palmou, těším se škodolibě už teď.(21.3.2014)

Rozpočet $9miliónovTržby USA $6,263,670Tržby Celosvetovo $11,777,000Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ na staré kolená sa pustil Redford do krkolomného dobrodružstva, ktoré sa dá zaradiť do one man show fimov ako Gravitácia, Stroskotanec alebo Pi a jeho život, aj keď práve tento počin nie je až tak výživný ako spomínané stále ma čo to ponúknuť, slušný priemer /60%/(6.4.2014)

Tešil som sa na to. Mám rád tieto filmy o prežití. Jediné mínus je prílišná komornosť a možno to je dôvod, prečo nedávam plný počet. Film i naša postava si vystačí takmer bez slov, pretože ich nemá s kým prehodiť. Určite by bolo zaujímavé vidieť na jachte manželský pár alebo otca a syna, hoci aj za cenu, že by jeden z nich po chvíli tragicky zahynul a ďalej by film pokračoval tak ako ho vidíme. Takto je tu "len" R. Redford a divoká príroda. Príroda a R. Redford...Mne to však stačilo, film sa mi páčil a tieto filmy sú často o tom , aby sa divák zamyslel, ako by reagoval na jeho mieste. Na obhajobu konania hlavnej postavy musím povedať, že robil iba to, čo musel a v podstate neurobil žiadnu blbosť, ako je to časté v podobných filmoch. Konal by som rovnako a často naozaj na výber nemal a iba sa viezol...Ak vás uprostred mora či oceánu zastihne búrka, veľa toho nezmôžete. Našťastie povinnú výbavu nepodcenil a aj keď tieto veci ležia v jachte roky, raz môžu zachrániť život. 80%.(3.5.2014)

Jedná se jednoznačně o silný, skoro až němý, příběh starce na moři s tváří Roberta Redforda, do kterého se máte vcítit a prožívat jeho strasti s ním. Nechci být za barbara a tvrdit, že mě film nudil, i když to se také dostavilo, ovšem tomu srdceryvnému příběhu přeci jenom něco sházelo. Při titulcích jsem si říkal, sakra, vždyť je to tak prázdné, žádný pořádný zvrat, nic...jen volná plavba na moři. Někomu to stačí, člověku zhýčkanému Hollywoodem asi bohužel nikoliv. Nejedná se tedy o film, na který bych se hnal do kina, ale s čistým svědomím můžu tvrdit, že jako jednohubka u televize film poslouží...60%(21.1.2014)

Můj nemalý obdiv patří zejména tomu bohorovnému klidu, se kterým Robert, Mořský ďas, zvládal veškeré radosti připravené Macechou Přírodou, Poseidonem a hovnem v podrážce. Kupříkladu takový já, a to jsem svatý, bych zásoby sprostých slov, včetně svahilštiny, vyčerpal v podobných sračkách po třech hodinách, i kdybych měl hubu sešitou kancelářskými sponami, a pak bych se jen opakoval, či klel ve zkratkách. Tedy klóbrc dolů. Zkrátka jsme společně s Přemkem prkenným Podlahou měli prdele přibitý a ani jsme nepípli, když vzal do ruky nějakej hejbák na vohybák, či utahovák, to jsme si vzájemně napětím drtili varlata, mělce dýchali a receptář se dostane brzy do naprosto nových rozměrů, výšin a možná i vod mezinárodních. Radost se mi rozlézala po penisu i díky tomu, že bylo prokázáno, nechovej se jak dobytek a nevyhozený kus igelitu ti třeba nakonec zachrání kejhák. Trošku mě naopak zklamala ta všude proklamovaná dobrota a solidarita vodáků, zde bylo jasně vidět, že pokud se pinožíte po oceánu v zahradním bazénu, tak se na vás každý z výšky vysere, ohňostroj nehovňostroj, inu, život je boj a žraloci jsou taky jenom lidi. Tak mě napadá, že Na obzoru samej mrak, samá loď, no samej zmrd, nuda to je pruda, to už fakt je lepší smrt…Jóóó, byla tam taky nějaká muzika, čéče, jo, a kupodivu o kus lepší než má předchozí produkce. Konec, lodní zvonec, survival vysoko nad průměrem.(8.1.2014)

• - Před odvázáním kotvy z kontejneru je přední plachta lodě gena plně vytažená. V následujícím záběru, kdy hlavní hrdina (Robert Redford) skáče dolu na loď, gena částečně srolování a po jeho vyšplhání zpět na loď je plachta opět plně vytažena. (mellloun)

• - Okrem Mexika prebiehalo filmovanie aj na viacerých miestach v Kalifornii a tiež na Bahamských ostrovoch v Karibiku. (MikaelSVK)

• - Natáčanie začalo v polovici roka 2012 v Baja Studios na Rosarito Beach v Mexiku. Natáčanie prebiehalo po dobu dvoch mesiacov. (classic)