poster

Vše je ztraceno

 • USA

  All Is Lost

 • slovenský

  Všetko je stratené

Dobrodružný / Drama / Akční

USA, 2013, 106 min

Režie:

J.C. Chandor

Scénář:

J.C. Chandor

Hudba:

Alex Ebert

Hrají:

Robert Redford

Producenti:

Justin Nappi, Kevin Turen

Střih:

Pete Beaudreau
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • viperblade
  ****

  Přijde ke mně takhle jednou spolubydlící a říká, jestli už jsem viděl tenhle film. Odpovídám, že ne, ale že se na něj určitě podívám, že jsem o něm docela dost slyšel. Na to mi on říká, že to nemám dělat, že to je blbost (popravdě použil jiné slovo :-)) a že ho to zklamalo. Já jsem řekl, že i tak to chci vidět a přesvědčit se na vlastní oči. Proč to tady píšu? Protože pointa je, že pokaždé se musíte přesvědčit na vlastní kůži a nenechat se ovlivnit názory druhých (byť vám blízkých) lidí. All Is Lost je totiž neskutečný film, který dokazuje, jak důležité je mít správného herce, když chcete experimentovat a mít snímek, ve kterém se sotva mluví. Všechna čest Robertu Redfordovi a vztyčený prostředníček akademii za ignorování tohoto mimořádného hereckého výkonu. Protože držet (doslova!) celý film na svých bedrech a ještě odehrát roli, která 95 % času nemluví a přesto udržet diváky v napětí s tím, že film nenudí, tomu říkám unikát. Určitě si dám druhou projekci, zatím zde nechám hodně silných 80 %.(24.3.2014)

 • Radek99
  *****

  Nádherný, čistý film, téměř archetypální příběh, vyprávěný až na nepatrné výjimky pouze silou obrazů. Něco tak nádherného jako je loď a otevřený oceán...a um, vůle člověka v souboji s přírodou přežít... Hemingwayovský stařec a moře (dokonce přímá aluze s chycenou rybou a jejím následným pozřením žraloky), kde člověk bojuje s mořem, přírodou, s prostředím. Je to však boj rovného s rovným, nikoliv trochu nerovný souboj přírody a lidské civilizace. Man vs. Wild. A one man show Roberta Redforda...(4.1.2014)

 • Boogeyman
  ****

  Sám na moři bez příkras a bez tygra. One man show Roberta Redforda, kterej mi sice občas lezl na nervy tím svým naprostým klidem, mlčenlivostí, sebekontrolou a praktičností (která občas ale hraničila s blbostí - to jeho neustálý vylejzání v bouřce), ale z jeho chování v krizové situaci by se dalo odvodit o jakého člověka šlo, respektive, že věděl, koho chce hrát, že měl určitě vymyšleno (a scénárista), čím se živil, jakou měl rodinu a jaký byl... Kdybych byl na tý lodi já, tak bych během toho filmu asi milionkrát řval na všechny strany jen samý kurvy a piče. A taky bych s sebou měl vodotěsnou navigaci a vysílač nouzového signálu. :-)(1.2.2014)

 • Indiana
  ****

  Redfordova one man show - na film se podívejte podle toho, jaké sympatie k hlavnímu herci máte, protože nikdo jinej se tu za celou stopáž neukáže. Každopádně Redford hraje fakt mega skvěle, moc toho nenakecá, ale všechno s nim prožíváte (chudák když se mu potápěla ta jachta). Neni to film, kterej bych měl chuť v nejbližší době vidět znovu, ale něco do sebe to mělo.(25.1.2014)

 • Bebacek
  ***

  Minimalismus hodný televize.(30.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace