poster

Návrat blbýho a blbějšího

 • USA

  Dumb and Dumber To

 • slovenský

  Blbý a blbší sú späť

Komedie

USA, 2014, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ORIN
  **

  Problém dvojky je v tom, že se snaží být jako nepřekonatelná jednička - podobný námět a podobné gagy jen s různými variacemi. Jak to ale bývá, opakovaný vtip není vtipem. Proto ty nejzábavnější věci jsou ty, které jste v prvním díle neviděli a těch je pramálo. Návrat blbýho a blbějšího se topí v trapnosti, což je v současnosti problém žánru komedie jako takové. Kvalitních kusů za posledních pár let by jeden pohledal.(6.12.2015)

 • Rocky62
  ***

  Nejblbější je zde to, že solidně nastavená kadence humoru vydrží cca do poloviny filmu. Poté už si musí divák vystačit s celkem nudným děním, které ke konci oživí cca 3 gagy a toť vše. Je znát snaha posunout demenci Harryho a Lloyda dál, což se v rámci vtipu místy daří, ovšem někdy rejža zajde moc daleko( viz scéna, kdy duo svítí v důsledku radioaktivního ozáření). Celkově je Návrat blbýho a blbějšího zhruba na stejné úrovni jako první díl. 70%(1.4.2015)

 • dopitak
  **

  Tak dlouho jsem čekali na velkou dávku fekálu, až přišla větší, než jsme chtěli. Carrey i Daniels pořád válí, ale gagy a scénář jsou tragické na tom žádné pitvoření nic nezmění. Pochválit ale musím skvělý dabing, Jiří Pomeje se vrátil ve velkém stylu a jeho projev je dosud možná největším dílem (myšleno herecky).(11.4.2015)

 • S.Quentin QUALE
  ***

  Je to prosté. Když mi bylo 9 let, svlíkal jsem se u jedničky smíchem z kůže. Komu je dnes 9 let, bude se u Návratu taky smíchem svlíkat z kůže. Bohužel mně je dneska 30 a na vytáhanej xicht Jima Carreyho už prostě nejsem moc zvědavej, stejně jako na všechny vtípky fekálního typu. Ale abych jen nenadával, pobavila mě tragická rašple Turnerka (lucky bastard Micheal Douglas) a série opravdu povedených gagů, mezi které patří například parodická scéna na komiksáky. PS: Na začátku jsem si na fotce spletl Rachel Melvin s Emmou Stone, na jejíž šišlání jsem se pak ve filmu o dementech patřičně těšil. Suma sumárům nemůžu říct, že se Návrat nepovedl, jen můj mozek se jaksi za 20 let trochu posunul, což nelze říct o tvůrcích tohoto filmu. I tak je ale jednička o kus lepší. 65%(29.12.2014)

 • Socraates
  **

  Druhá hvězda za úvodní geniální šprým, jinak to často sklouzává k fekálu, což není můj oblíbenej šálek, takže suma sumárum, jedničce s vypětím všech sil po kotníky.(24.10.2016)

 • - Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna scéna. (Johnny.ARN)

 • - Pri scéne, kedy je kapitán Lippincott (Rob Riggle) zamaskovaný za predajný automat, neboli použité žiadne CGI efekty. Trvalo 6 hodín, pokým ho maskéri namaľovali presne podľa vzoru automatu. (Da_reba)

 • - Vo filme sa opäť objavil nahnevaný kamionista Sea Bass. (figliar)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace