Návrat blbýho a blbějšího

• slovenský

Blbý a blbší sú späť

Komedie

USA, 2014, 109 min

Chvilku mě trvalo než jsem si uvědomil že nemůžu chtít přeci po blbcích abych dostal inteligentní film. Jsem proto nadšený že Harry a Lloydem neprodělali žádný progres a žádné extra porce rozumu se jim nedostalo. Potěší závěrečné titulky pro pamětníky, stejně jako potitulková scéna s Vazbičem. Třetí díl prosím klidně i dříve než za 20 let. 70%(17.2.2015)

• ORIN

Problém dvojky je v tom, že se snaží být jako nepřekonatelná jednička - podobný námět a podobné gagy jen s různými variacemi. Jak to ale bývá, opakovaný vtip není vtipem. Proto ty nejzábavnější věci jsou ty, které jste v prvním díle neviděli a těch je pramálo. Návrat blbýho a blbějšího se topí v trapnosti, což je v současnosti problém žánru komedie jako takové. Kvalitních kusů za posledních pár let by jeden pohledal.(6.12.2015)

Po 20tich rokoch na pol plynu, preto pre koho nie je jednotka kultovou záležitosťou a v podstate jednou z najlepších komédií Jima Carreyho, ten si s kľudom môže dvojku odpustiť, pretože je to len slabšia variácia jednotky. Nás ostatných poteší návrat Jima do sveta grimás ktoré ho preslávili.(17.2.2015)

Pánové Harry a Lloyd jsou opět na scéně, sice o dvacet let starší, ale naprosto stejně praštění. Je radost pozorovat tyhle dva ufouny po tolika letech a zjišťovat, že lze natočit pokračování, které má naprosto stejné rysy, jaklo před léty a neztrácí svojí originálnost a humor jim vlastní. Mimochodem film má vynikající soundtrack. Díky bratrům Farrellyovým za porci smíchu, kterou jsem u tohoto filmu prožil. Ač jde o sebepraštěnější a chvílemi naprosto ujetou frašku, vše funguje jako vynikající relax. A to já rád.(11.4.2015)

A já říkám jo jo jo :).(9.12.2014)

• - Film měl premiéru 20 let po uvedení původní filmu. (Nathanielmon)

• - Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna scéna. (Johnny.ARN)

• - Látka s názvom Aspartam, na ktorú sa Lloyd (Jim Carrey) pýta v pohrebníctve, je umelé sladidlo, ktoré je podozrivé z karcinogenity a vyskytuje sa aj na našom trhu pod označením E951. (Lukoh)