Návrat blbýho a blbějšího

• slovenský

Blbý a blbší sú späť

Komedie

USA, 2014, 109 min

Rozpočet $40miliónovTržby USA $84,023,830Tržby Celosvetovo $129,445,230Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ ja sa v novodobom americkom humore už asi nenájdem, Farrelly-oví kedysi dokázali vo svojej úchylnosti nájsť aj nejakú príbehovú kompaktnosť, vyváženosť, malo to prv čosi do seba ale teraz je to len samoúčelná spleť podprahového humoru a tu to nie je inak, prvé 2/3 tretiny skoro úplne mimo, minimum trefných gagov a dejový koncept strelený len od pásu nikam, posledná tretina aspoň čo to lepšie ponúkne ale celkový dojem premárnenej šance to neuhasí a Kathleen Turner sa mala už radšej niekde zakopať však to bolo z jej strany des a hrôza ten výzor /45%/(26.12.2014)

Chvilku mě trvalo než jsem si uvědomil že nemůžu chtít přeci po blbcích abych dostal inteligentní film. Jsem proto nadšený že Harry a Lloydem neprodělali žádný progres a žádné extra porce rozumu se jim nedostalo. Potěší závěrečné titulky pro pamětníky, stejně jako potitulková scéna s Vazbičem. Třetí díl prosím klidně i dříve než za 20 let. 70%(17.2.2015)

Pánové Harry a Lloyd jsou opět na scéně, sice o dvacet let starší, ale naprosto stejně praštění. Je radost pozorovat tyhle dva ufouny po tolika letech a zjišťovat, že lze natočit pokračování, které má naprosto stejné rysy, jaklo před léty a neztrácí svojí originálnost a humor jim vlastní. Mimochodem film má vynikající soundtrack. Díky bratrům Farrellyovým za porci smíchu, kterou jsem u tohoto filmu prožil. Ač jde o sebepraštěnější a chvílemi naprosto ujetou frašku, vše funguje jako vynikající relax. A to já rád.(11.4.2015)

Mne osobne to neprišlo tak vtipné ako jednotka. Buď je to tým, že som starší a ten americký humor už neberiem tak ako kedy si. Mne to miestami prišlo až trápne ako sa nasilu snažili urobiť vtipné scény a pritom je celý film skôr len o tom, ako si dvaja hlavný aktéri užívajú svoj návrat medzi svoje známe úlohy. Samozrejme to by nebolo ono, aby Američania opäť nezápasili o krásnu mladú ženu. Nič nové nečakajte, ja som bol sklamaný. Jedine čo pridalo 3 hviezdičku bol stále dobrý Jim Carrey, ktorého ksichty nikdy nezabudnem. 65% - 3*(9.2.2015)

A já říkám jo jo jo :).(9.12.2014)