Bláznivá komedie

Itálie, 1990, 86 min

Neri Parenti

Leonardo Benvenuti

Roberto Gerardi

Dvě italské komediální hvězdy Renatto Pozzetto a Paolo Villaggio v jednom filmu = vynikající italská komedie.(21.9.2004)

priemerná bláznivá talianska komédia(23.5.2003)

Účelová defraudácia konvencií a stokrát opakované vtipu, ktorý siaha k svojim limitom. Ak Pain and gain je morbídnou stupiditkou terajších vysokoškolákov, tak Fantozziho nanajvýš priemerné gagy, reč tela a pády strojov a zariadení je 80-tkovým béčkovým vrcholom, ktorý už z dnešného hľadiska vyznieva značne škrípajúco. 3 za to, že niekedy som už nechápal podaktoré absurdity, ktoré už zvrátenejším spôsobom vari nešli vyjadriť. Lacná kamera, dej nič moc.(12.4.2016)

Můžete spojit koho chcete, ale na tohle zkrátka a dobře musíte mít náladu. Asi polovina vtipů je trapná hodně a zbylých 40 % trošku, takže si vypočtěte, jak moc se vám to může líbit. Pořád ale lepší dobrejch 10 % filmu, to každý nemá. Pochválím první dabing (Postránecký, Zavřel).(12.10.2016)

Mám pocit, že při našem dalším kontaktu by se tahle třípatrová chaloupka z hvězdiček sesypala jako výsledková listina Tour de France z roku 1998. Protože ale moje pocity dále povídají i něco o tom, že bych si měl nechat rezervu pro další dvě pokračování, má Bláznivá komedie trojku jistou. To se bohužel nedá říct o mně a dnešním večeru...(24.7.2013)