Bláznivá komedie

Itálie, 1990, 86 min

Neri Parenti

Leonardo Benvenuti

Roberto Gerardi

Nemůžu si pomoct, ale já tohle žeru. Le Comiche 1 a 2 jsou parádní komedie a Villaggio s Pozzettem geniální dvojice. Vyzdvihl bych scénky v kostele a v hotelu. Nezaostávají ani pohřebáci a nebo scénky na benzínové pumpě a na pláži.(27.3.2006)

Sled bláznivých situací. Bez děje, prostě do plných rádoby legrace. Někdy trapas, někdy nuda, občas něco, co už bylo v jiných Villaggiových filmech a něco se vskutku povedlo. Asi tak průměr.(21.6.2009)

Mam doma VHS, a esi je neco masakr, tak todle... Co je to tu za smrad??? Asi sem se trochu priposral no.... :D(31.1.2007)

Jak už sám název napovídá, jde o bláznivou komedii, která v určité části (pohřební služba) dosahuje až hranice morbidního humoru. Pokud se divák nad touto hranicí povznese a nedotýká se ho v ten okamžik citlivě z důvodu vlastního truchlení, může být i tento kritický okamžik překonán a hodnocení může být vyšší. Komedie je od toho, aby pobavila, i když to může být na samé hranici vkusu a za cenu toho, že někoho citlivějšího urazí. Mě neurazila, přijal jsem ji.(24.3.2010)

• HellFire

Co nejhoršího lze zažít u komedie? Nudu. A tady je jí na rozdávání.(5.4.2012)