poster

Pan účetní se nevzdává

 • Itálie

  Fantozzi alla riscossa

Komedie

Itálie, 1990, 105 min

 • MIMIC
  ****

  Ako bláznivá komédia je to skvelé a ako sociálna groteska ešte lepšie. Neviem teda, prečo by som mal Fantozziho hodnotiť nízko. Pretože sa to "nepatrí"? "Fyzický" humor má pôvod v ranej americkej groteske. V Chaplinovom prípade ide údajne o klenoty kinematografie, v prípade Villaggia o odpad. Tak priepastný rozdiel nevidím. Top scéna: Neviem sa rozhodnúť medzi "Ja som rybofil" a "Vila pre slečnu Silvaniovú".(13.9.2014)

 • mzss1
  ***

  Díl 7 této francouzské série. Hlavní hrdina Fantozzi je skvělý jako ve všech dílech. Je zde opět odst vtipných momentů, ale ne všem se dá z plna hrdla zasmát. Příběh divný, špatný. Nějaká nuda se najde. Takže tak na půl, ale jde to. 50% = ***(31.12.2012)

 • B!shop
  ***

  Klasickej novejsi dil Fantozziho. Fory uz nekolikrat videny, vsichni uz unaveny a stary, zasmat se da minimalne. Ale na to, ze se jedna uz o buhvikolikatej dil si to precejen dokaze udrzet urcitej vtip a za to ty 3*.(18.12.2012)

 • Hennes
  ****

  Tentokrát se Fantozzi už jako důchodce dostane do problémů s mafií. Jako soudce z lidu se tak zaplete s chobotnicí a to do slova a do písmene. Vnučku skoro dostane k filmu do role opice, jak jinak taky. Odsedí si půl rok ve vězení, skončí na vyšetření u cvokaře, rozhodne se stát drsným rowdie , rozvede se s Pinou a samozřejmě i v tomto díle, se bude ucházet o slečnu Silvani. Nejen moderní technologie na závěr zjistí, že Ugo a Pina k sobě prostě patří. Je to klasika Parentiho a Villaggia, kteří zde mimo jiné, dokázali z již známého vtipu o fackování cestujích ve vlaku (MOJI PŘÁTELÉ II), vykouzilt opět vtipnou scénu a to jen otočením směru vlaku :-). Holt kdo umí, ten umí.(21.11.2012)

 • Enšpígl
  ***

  No voni hlavně tvůrci Fantozziho se nezdávají a neustále do nás kopou dalšího a dalšího Fantozziho. Pokud jde o tento díl, tak první část je docela povedená, Fantozzi klasiká nula, jeho ženštiny kolem se zaměnují s opicema a vtip má ve filmu slušnej průchoďák. V porozvodvý části to jde s humorem k šípku i když dorazí starej dobrej organizátor učetní Felini, nebo jak se ten brejlatej prďola jmenuje a s ním bohužel i Fantozziho velká láska slečna Sylvaniová do který se moh zabouchnout fakt asi jen losser jako Fantozzi, protože že je blbá jak sáňky to bych ještě přehlídl, ale že je hezká asi jako Jožin z bažin po dvaceti pivech a ten magor jí má za fatalku, to mě vždy spolehlivě nasere, protože taková kráva by byla užitečná leda tak na mistrovství světa jako rohovej praporek.(3.6.2016)

 • - Postavu vyučujícího chuligána hraje syn Paola Villaggia Pier Francesco Villaggio. (dzulino)

 • - Postavu vyučujícího chuligána hraje syn Paola Villaggia Pier Francesco Villaggio. (dzulino)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace