Pan účetní se nevzdává

• Itálie

Fantozzi alla riscossa

Komedie

Itálie, 1990, 105 min

Ako bláznivá komédia je to skvelé a ako sociálna groteska ešte lepšie. Neviem teda, prečo by som mal Fantozziho hodnotiť nízko. Pretože sa to "nepatrí"? "Fyzický" humor má pôvod v ranej americkej groteske. V Chaplinovom prípade ide údajne o klenoty kinematografie, v prípade Villaggia o odpad. Tak priepastný rozdiel nevidím. Top scéna: Neviem sa rozhodnúť medzi "Ja som rybofil" a "Vila pre slečnu Silvaniovú".(13.9.2014)

..krásné, milé, prosté a přec geniální...opět..děkuji Maestro.(13.7.2008)

• lesumir

Sam se sobe divim, ze davam jednicky. Videl jsem to v originalni italstine, kdyz jsem se nudil na dovolene a sledovat africke kanaly se mi enchtelo. Mozna taky ta hvezda proot, ze neumim italsky a vubec jsem nerozumel!(20.1.2008)

Klasickej novejsi dil Fantozziho. Fory uz nekolikrat videny, vsichni uz unaveny a stary, zasmat se da minimalne. Ale na to, ze se jedna uz o buhvikolikatej dil si to precejen dokaze udrzet urcitej vtip a za to ty 3*.(18.12.2012)

5/10(7.12.2013)