Pan účetní se nevzdává

• Itálie

Fantozzi alla riscossa

Komedie

Itálie, 1990, 105 min

No voni hlavně tvůrci Fantozziho se nezdávají a neustále do nás kopou dalšího a dalšího Fantozziho. Pokud jde o tento díl, tak první část je docela povedená, Fantozzi klasiká nula, jeho ženštiny kolem se zaměnují s opicema a vtip má ve filmu slušnej průchoďák. V porozvodvý části to jde s humorem k šípku i když dorazí starej dobrej organizátor učetní Felini, nebo jak se ten brejlatej prďola jmenuje a s ním bohužel i Fantozziho velká láska slečna Sylvaniová do který se moh zabouchnout fakt asi jen losser jako Fantozzi, protože že je blbá jak sáňky to bych ještě přehlídl, ale že je hezká asi jako Jožin z bažin po dvaceti pivech a ten magor jí má za fatalku, to mě vždy spolehlivě nasere, protože taková kráva by byla užitečná leda tak na mistrovství světa jako rohovej praporek.(3.6.2016)

Ako bláznivá komédia je to skvelé a ako sociálna groteska ešte lepšie. Neviem teda, prečo by som mal Fantozziho hodnotiť nízko. Pretože sa to "nepatrí"? "Fyzický" humor má pôvod v ranej americkej groteske. V Chaplinovom prípade ide údajne o klenoty kinematografie, v prípade Villaggia o odpad. Tak priepastný rozdiel nevidím. Top scéna: Neviem sa rozhodnúť medzi "Ja som rybofil" a "Vila pre slečnu Silvaniovú".(13.9.2014)

..krásné, milé, prosté a přec geniální...opět..děkuji Maestro.(13.7.2008)

• lesumir

Sam se sobe divim, ze davam jednicky. Videl jsem to v originalni italstine, kdyz jsem se nudil na dovolene a sledovat africke kanaly se mi enchtelo. Mozna taky ta hvezda proot, ze neumim italsky a vubec jsem nerozumel!(20.1.2008)

Díl 7 této francouzské série. Hlavní hrdina Fantozzi je skvělý jako ve všech dílech. Je zde opět odst vtipných momentů, ale ne všem se dá z plna hrdla zasmát. Příběh divný, špatný. Nějaká nuda se najde. Takže tak na půl, ale jde to. 50% = ***(31.12.2012)