Pan účetní se nevzdává

• Itálie

Fantozzi alla riscossa

Komedie

Itálie, 1990, 105 min

No voni hlavně tvůrci Fantozziho se nezdávají a neustále do nás kopou dalšího a dalšího Fantozziho. Pokud jde o tento díl, tak první část je docela povedená, Fantozzi klasiká nula, jeho ženštiny kolem se zaměnují s opicema a vtip má ve filmu slušnej průchoďák. V porozvodvý části to jde s humorem k šípku i když dorazí starej dobrej organizátor učetní Felini, nebo jak se ten brejlatej prďola jmenuje a s ním bohužel i Fantozziho velká láska slečna Sylvaniová do který se moh zabouchnout fakt asi jen losser jako Fantozzi, protože že je blbá jak sáňky to bych ještě přehlídl, ale že je hezká asi jako Jožin z bažin po dvaceti pivech a ten magor jí má za fatalku, to mě vždy spolehlivě nasere, protože taková kráva by byla užitečná leda tak na mistrovství světa jako rohovej praporek.(3.6.2016)

Začátek super, ale jak se Fantozzi rozejde s Pinou, s humorem to jde s kopce.(25.10.2015)

• Tommassi3

"Co budeme dělat ?? Někoho znásilnit musíme !! Znásilníme radši toho otce.." ;)(1.1.2016)

• lesumir

Sam se sobe divim, ze davam jednicky. Videl jsem to v originalni italstine, kdyz jsem se nudil na dovolene a sledovat africke kanaly se mi enchtelo. Mozna taky ta hvezda proot, ze neumim italsky a vubec jsem nerozumel!(20.1.2008)

Tentokrát se Fantozzi už jako důchodce dostane do problémů s mafií. Jako soudce z lidu se tak zaplete s chobotnicí a to do slova a do písmene. Vnučku skoro dostane k filmu do role opice, jak jinak taky. Odsedí si půl rok ve vězení, skončí na vyšetření u cvokaře, rozhodne se stát drsným rowdie , rozvede se s Pinou a samozřejmě i v tomto díle, se bude ucházet o slečnu Silvani. Nejen moderní technologie na závěr zjistí, že Ugo a Pina k sobě prostě patří. Je to klasika Parentiho a Villaggia, kteří zde mimo jiné, dokázali z již známého vtipu o fackování cestujích ve vlaku (MOJI PŘÁTELÉ II), vykouzilt opět vtipnou scénu a to jen otočením směru vlaku :-). Holt kdo umí, ten umí.(21.11.2012)

• - Postavu vyučujícího chuligána hraje syn Paola Villaggia Pier Francesco Villaggio. (dzulino)