Maléry pana účetního

Maléry pána účtovníka

Komedie

Itálie, 1980, 98 min

• sinp

Tahle vykutálená série mi k srdci dvakrát nepřirostla. Mám pocit, že humor Paola Villagia staví na rovnici "čím absurdnější blbost, tím lepší". Vede to k takovým těm naprostým negacím okolí a výsměchu všeho, co Fantozzi dělá, i kdyby to mělo být třeba jen pokrčení rameny. Nehledě na to, že se některé scénky v jednotlivých dílech až nepřiměřeně opakují (viz. Fantozzi "hubne" prakticky identicky jako v prvním díle). Tyhle první části série ale mají nespochybnitelnou výhodu a to relativní nápaditost. Když došel hlavní arzenál, Villagio v pozdějších dílech převrátil původní myšlenku do přehnaných výšin. A proto je Fantozziho humor v posledních letech nesmyslně brutální a především nechutný... Ale nikomu neodpírám.(25.11.2005)

Chvílema geniální vtipy a chvílema nuda.(5.7.2005)

Skvělá italská bláznivá komedie s nezapomenutelným P. Villaggiem, jednoznačně nejlepší z celé série filmů o účetním Fantozzim(21.9.2004)

Třetí pokračování této francouzské komedie. A musím uznat, že nejlepší z celé série. Ne, že je to nějaká velká bomba. Pořád zde toho mohli vylepšit více. A to zejména příběhové prvky. Jinač film vidím spíše kladně. Fantozzi je opět vynikající, i zbytek herců. Vtipných scén je zde opravdu moc. A jsou nejlepší a nejvtipnější. Konec mohl být teda lepší. Přesto hodnotím na slušných 78% = ****(31.12.2012)

Maléry pana účetního jsou skvělou ukázkou italské bláznivé komedie, které jinak moc nemusím. Bohužel se to stejné nedá říct i o dalších dílech této série, které jdou od desíti k pěti.(5.8.2002)