Maléry pana účetního

• slovenský

Maléry pána účtovníka

Komedie

Itálie, 1980, 98 min

Překvapivý sled scének obsahující porci absurdního humoru. Na tohle se asi ještě někdy podívám. Občas jsou to situace skutečně jako ze života, ale většinu času jsem jen zíral, co se to na obrazovce děje.(19.8.2010)

Snímek, jehož stupidita rychle přerostla v genialitu. V tomto případě mě kulaťoučký Fantozzi neuvěřitelně bavil při prchání z práce, hbité práci s ovladačem, zarputilém sledování fotbalu i jako nepříliš šlachovitý cyklista. Z dnešního úhlu pohledu se tehdejší genialita opět mění ve stupiditu, ale v době svého vzniku to byla mimořádná pecka.(27.1.2009)

Hodně gagů bylo k nezastavení a musel jsem se válet smíchy. Scénky na kole, nebo na lodi s puškou jsou úchvatné. Takový humor je bezvadný, tohle se tvůrcům povedlo. Bláznivá komedie se vším všudy.(6.7.2005)

Nejlepší díl celé série, z něhož některé další díly vykrádaly. Jeden fór za druhým a jako bonus komunistické nápisy na zdech domů....(2.12.2008)

Jeden z filmů, kde jsem se smál takřka nepřetržitě. Hodně gagů ale hraje s momentem překvapení - pokud film již vidíte podruhé, tak to až tak vtipné není. Mnohé scény ovšem takřka zkultovněly. V práci jsem slyšel říkat, když se blížil konec pracovní doby: "jdeme dělat Fantozziho." S Villagiem se mi ovšem už žádný jiný film nelíbil.(29.7.2003)