Maléry pana účetního

• slovenský

Maléry pána účtovníka

Komedie

Itálie, 1980, 98 min

Najvydarenejsia cast zo vsetkych casti o uctovnikovi Fantozzim, ktore som videl a tych casti je naozaj dost. To, ze je najvydarenejsia, vidiet aj na hodnoteniach inych uzivatelov CSFD a nie je to ani prva ani posledna. Nechapem, ako to bolo mozne, ze sa tvorcom podarilo tak vtipne natocit tuto cast a pritom tie starsie alebo novsie tak pokazit, pretoze väcsinou su najlepsie pri inych filmoch vzdy tie prve casti. Ked Fantozzi zo seba robi totalneho idiota, niekedy je to az tak prehnane, ze to uz nie je smiesne, aj ked v detstve mi asi vsetky casti boli smiesne, ale v tejto bol ten humor vydareny. Scena z ovladacom, umytie podlahy a nasledny pad, nevera manzelky u pekara, dovolenka na lyziach v lete, zaludocne problemy, hladomorna, nuteny maraton na bicykloch - automat s plechovkami Coly, vylet na lodi - trubenie do tvare, vybuch lode - vsetko bolo super. O nieco slabsia bola scena s pismom na oblohe SEF JE VUL, ale inac toto je jedina cast, ktora ma u mna 5 hviezdiciek aj vdaka nostalgii z detstva... 07.01.2011 _______ Paolo Villaggio - (Ugo Fantozzi) +++ Gigi Reder - (Fillini) +++ Plinio Fernando - (Mariangela Fantozzi - dcéra) +++ Milena Vukotic - (Pina Fantozzi) +++ Pietro Zardini - (Fonelli) +++ Hudba: Fred Bongusto +++(7.1.2011)

Chvílema geniální vtipy a chvílema nuda.(5.7.2005)

Keď som si išiel po rokoch opäť pozrieť tohto prvého pána účtovníka, v duchu som si premietol niektoré vydarené Fantozziho skeče. Nevedel som však, ktoré sú z tohto filmu. Aké bolo moje prekvapenie, keď som zistil, že VŠETKY! Film samotný je v podstate zložený zo scénok, ktoré spolu súvisia len okrajovo. Kedysi by som dal 4-5 hviezdičiek, teraz už len 3.(6.7.2004)

Sranda to je, ale bohužel ji už tolik neprožívám, tak jak kdysi. Každopádně nejlepší z potrhlých dílu o panu účetním.(17.9.2007)

Bravurní komedie, při které se snad ani nedá nesmát. Paolo Villagio je dokonalý představitel ušlápnutého úředníčka a jeho rodinka vypadá skoro "lépe" než rodina Addamsova.. Naprosto úžasné a skutečně vtipné gagy. Jednoznačně nejlepší film ze série o Fantozzim.(5.8.2002)