Maléry pana účetního

• slovenský

Maléry pána účtovníka

Komedie

Itálie, 1980, 98 min

Tak předně to má pasáže naprosto vynikající, kdy skvělé gagy neberou konce a Paolo Villaggio dokáže v každé scéně překvapit hned několika originálními a vtipnými situacemi. Ať už je to nevěra jeho šíleně krásné manželky. odtučňovací kůra nebo cyklistický závod, to všechno je natočeno parádně svižně a úderně. Bohužel druhá půlka je trochu sušší, čím dál více prošpikovaná nepěknými klišé a čitelnější snahou o rozesmání. Na druhou stranu bylo jasné, že tak vysoko nastavená laťka nemůže vydržet celých 90 minut, natož pak v dalších pokračováních. I tak ale více než příjemná a nenáročná oddychovka bez jakýchkoli trapností. 70%(12.11.2011)

Ztřeštěný Paolo Villaggio v roli účetního - blbost, ale když je nálada, skvěle pobaví. :) Hlavně ta manželka a dcera. :D(29.1.2012)

Kultovní italský úředníček a satira Itálie :). Bohužel s přibývajícími díly klesá kvalita.(4.10.2015)

Ten film má skvělé gagy od začátku do konce. V 80.letech moje nejoblíbenější komedie. Další díly série se tomu bohužel nevyrovnají(5.3.2003)

Scénář: Leonardo Benvenuti, Piero De Bernardi, Neri Parenti, Paolo Villaggio .. Zaručeně nejlepší Fantozzi.(21.10.2007)

• - Fantozziho (Paolo Villaggio) dceru hraje podobně jako v ostatních Fantozziho filmech muž. (San Miguel)

• - Ve scéně, kdy chtějí Fantozzi (Paolo Villaggio) a Figlini (Gigi Reder) volat svému nadřízenému, tak si na odraze v zrcadle za Figliniho pravou rukou můžete všimnout nápadně černé kamery, která oba dva pány snímá. (DexMASTER094)