04826 Jirous (TV film)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2012, 53 min

3,5 ......Finále Plzeň 2013(23.4.2013)

První dokument, kde není dominantní jen Magor a jeho parta z podzemní mokré čtvrti, ale i jeho rodina - dcery, syn a hlavně žena Juliána, která si s ním užila svoje. Citlivě natočený dokument o nepřehlédnutelné osobnosti, která kromě excesů a vulgarit uměla taky moc hezky básnit a naplno žít.(12.11.2012)

Ivan Martin Jirous - Magor, přezdívka absolutně sedící tomuhle člověku, protože on prostě takovej byl... volnomyšlenkář, bohém, alkoholik, "anarchista" a hlavně vynikající básník, kterej se nesmazatelně zapsal do dějin naší literatury. A když člověk vidí ty jeho kamarády - rockery/punkery, šílence a ulítlý lidi (berte s nadsázkou), není se čemu divit. On se toho prostě nebál...(10.11.2012)

• Katullka

Alkoholik v televizním náhledu, po kterém si budete říkat: Bylo to vůbec potřeba? // 16. MFDF Ji.hlava(28.10.2012)

Nejlepší film natočený o Ivanu Martinu Jirousovi. Dávám 5 hvězd, toto si to opravdu zaslouží! Odpovědi pro lidi kteří píší "Bylo to vůbec potřeba" nebo "Mělo to smysl" --> Ano mělo, aby jste byly vzdělanější, a né lidé takoví jací tu píšou s prominutím takové koko*iny!(3.12.2012)