poster

04826 Jirous (TV film)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2012, 53 min

 • fragre
  ***

  I. M. Jirous byl jistě magor a alkoholik, zřejmě občas nesnesitelný, ale byl to také člověk vzdělaný a statečný a zůstane po něm jistě více než pět veršů (což je prý počet, který je dostatečný k ospravedlnění básnické existence), které přežijí tuto dobu. Jsem rád, že zde byl dán hlas rodinným příslušníkům, kteří jej vnímali jinak než spolubojovníci z undergroundu. A paní Jirousová je i svérázná umělkyně, jak se lze přesvědčit zde: http://www.juliana-jirousova.cz/(11.11.2012)

 • BigLebowski
  ***

  3,5 ......Finále Plzeň 2013(23.4.2013)

 • Lukoboss
  ***

  Ivan Martin Jirous - Magor, přezdívka absolutně sedící tomuhle člověku, protože on prostě takovej byl... volnomyšlenkář, bohém, alkoholik, "anarchista" a hlavně vynikající básník, kterej se nesmazatelně zapsal do dějin naší literatury. A když člověk vidí ty jeho kamarády - rockery/punkery, šílence a ulítlý lidi (berte s nadsázkou), není se čemu divit. On se toho prostě nebál...(10.11.2012)

 • garry
  odpad!

  Je dobře, že se točí filmy o alkoholicích a klinických psychopatech.(16.7.2014)

 • transbeskyd
  ****

  První dokument, kde není dominantní jen Magor a jeho parta z podzemní mokré čtvrti, ale i jeho rodina - dcery, syn a hlavně žena Juliána, která si s ním užila svoje. Citlivě natočený dokument o nepřehlédnutelné osobnosti, která kromě excesů a vulgarit uměla taky moc hezky básnit a naplno žít.(12.11.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace