poster

Zelená poušť

 • Slovensko

  Zelená púšť

 • anglický

  Green Desert

Dokumentární

Slovensko, 2012, 60 min

Režie:

Michal Gálik

Kamera:

Michal Gálik

Hrají:

Zdeněk Suchý
 • Wiikii
  *****

  Peníze vládnou světu, to není nic nového. A tento dokument se zabývá problémem, který vzniká a stále se rozšiřuje na Borneu. Ostrově, který ještě v 50´byl téměř celý porostlí jedním z nejstarších pralesů na světě. Ale teď se zde provádí těžba uhlí či odlesňování a ilegální zabírání půdy pro vznik palmových plantáží, které ničí nejen flóru, ale i faunu. .. Je až neuvěřitelné, co všechno si dovolí nadnárodní společnost pro zisk. Vykořisťování, krádež půdy, ignorace při únicích chemie do užitkové vody, vypalování pralesů spojené s vymíráním druhů či vraždění zvířat, které se třeba jen zatoulají na plantáže. .. A proč tamní vláda nic nedělá? To a mnohem více se můžete dozvědět když zhlédnete tento dokument. .... HODNOCENÍ: 90% (5*)(26.3.2016)

 • heyda
  *****

  :-((( Světu vládne lobbing zkurvených korporací a dementní politici bez špetky morálky. Proti tomu se blbě bojuje... Mimochodem asi napíšu do Bohemia Chips do Choustníku, aby přestali tu sračku dávat do mých oblíbených brambůrek.(26.5.2014)

 • klerik
  ****

  Po technickej i režisérskej stránke "obyčajný" dokument. Ale má dostatočne zaujímavú tému a úderné dávkovanie informácií. Snaha o zakomponovanie miestnych obyvateľov mi prišla trochu silená, ale inak veľmi výstižné pomenovanie problému, ktorý nie je len na Borneu a netýka sa len oleja. Zelené stromy nezanemenajú automaticky, že je všetko v poriadku...(13.3.2013)

 • - Film vznikal s veľmi obmedzenými finančnými prostriedkami, s použitím amatérskej videotechniky a bez predchádzajúcich skúseností s natáčaním. „Film Zelená púšť vznikal bez sponzorskej podpory a profesionálneho štábu. Hnacou silou projektu bolo predovšetkým nadšenie pre ochranu prírody a zvierat. Z tohto dôvodu film nie je určený pre komerčné využitie. Rád by som preto zdôraznil, že film je voľne šíriteľný a čím viacej ľudí ho uvidí, tým väčší zmysel bude mať," objasnil Michal Gálik. (mgalik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace