Pozoruhodný a rozmanitý cyklus. Vážné a střízlivé je to jen výjimečně (Ukrajina), často je to spíš sebeironické (ze svého hrdiny - Smetany - neváhají udělat Švejka), někdy formátově kousavé (etika snímání v Bulváru). Velká většina dílů je ale každopádně režijně zvládnutá. Ba co víc: i v jednom z režijně NEzvládnutých dílů se z natočeného vykřeše dobrý a o mnohém vypovídající materiál :) (zpovídaní na útěku v Rozezlených Lidicích). __________ Jednotlivé díly: I - Tanvald ****, Rozezlené Lidice ***, Pančování ****, Přímá volba ****, Smetana *****, II - Bulvár *****, Gadžo ****, Zločin Opencard **, Horník! **, Obnažení ***, III - Zrození ***, Babišův Matrix ****, Ubytovny ***, Afghánistán ***, Blízká daleká Ukrajina *****.(6.8.2013)

• igi B.

Šašský čur:a:nál v praxi... Hahaha, ejhle jak protekční pražská čudlárna projevila zase jednou svou občanskou angažovanost. Dokumentární? Tak leda (snad maličko krom pátého dílu) lacině rádobykontroverzní kvazipolitická homovidea. Pochcat! - - - - - (Sledováno z plezíru na jeden zátah 16.4.2013, hodnocení cyklu jako celku 207., komentář zde s úšklebkem a pohrdáním jako devatenáctý - 16.4.2013)(16.4.2013)

To je tak špatná dokumentární série, že by se na ní lidi neměli dívat ani dnes, natožpak za pár let, kdy už nebudou chápat, o co v těch dokumentech jde. V jednotlivých dílech není moc vysvětleno, o co se jedná, takže divák, neznalý tématu, se snadno ztratí. Velmi nekvalitní, amatérské + natažení na 50 minut = obrovská ztráta času... Kdo žil v roce 2012 a občas se podíval na zprávy, může tyto dokumenty s čistým srdcem vynechat...... Doplněno po třech letech: tahle série se postupně vyvinula v něco, co velmi rád sleduju a co mi doplňuje moje představy o české společnosti a o jejích jednotlivých problémech. Na první pohled banální tvorba, která ale ve výsledku donutí k zamyšlení.(27.4.2013)

• dvopet

Po Smetanovi, Tanvaldu a Lidících s konečným hodnocením ještě vyčkám. Nicméně už v této chvíli je potřeba ocenit odvahu k otevírání naprosto aktuálních témat a formální otevřenosti při práci s natočeným materiálem, který má opravdu velký potenciál. Projektům Klusáka s Remundou fandím, obzvlášt když se jim tentokrát podařilo spolupracovat se zkostanatělou ČT, a jen doufám, že se neozve nějaký "příkaz shora" a povede se odvysílat všech 5 dokumentů. Na další části se velmi těším!(17.3.2013)

Viděla jsem díl o Chorvatsku..Podle mě docela dobře vymyšlené ale strašně blbě moderované, nezábavné otázky, kamera otřesná a hudba ...(18.5.2014)