Superúčetní

Itálie, 1986, 92 min

Neri Parenti

Leonardo Benvenuti

Fred Bongusto

Některé scénky jsou vtipné, jiné trapné.(5.9.2011)

Od tohoto Fantozziho jsem čekal hodně (kvůli slibné zápletce) a zároveň nic (protože stojí mezi dvěma poměrně špatnými díly). No, nakonec to nebylo tak hrozné. V roli Fantozziho ženy se nám vrací původní herečka, kterou jsme viděli ve filmech "Zrození PÚ" a "Nesnáze PÚ", kromě toho se ve filmu ještě objevuje jakási italská obdoba Zdeňka Podhůrského, jinak herecké obsazení zůstalo při starém. Musím říct, že z toho slibného tématu "Fantozzi v různých historických obdobích" se dalo vytřískat trochu více. Období jsou zvolena dobře, ale většinu vtipů a point se nepodařilo nějak zdárně dotáhnout do konce. Některé vtipy se povedly, pár jich bylo trapných, ale dost jich bylo hlavně nevtipných. Zase mě potěšilo, že zde nejsou vulgarismy. Pár vtipů bylo ukradeno z předchozích dílů (tajné pojídání jahod v Ráji bylo stejné jako tajné kradení karbanátků v Malérech pana účetního 1). Chvíli jsem se docela dobře bavil, chvíli jsem se zase nudil. Povedl se Marathon, zázraky škodící Ježíš, veslařský závod (zápletkou poněkud zrecyklované cyklistické závody znovu z Malérů pana účetního 1) nebo třeba Ráj. Bohužel už se moc nepovedl současný Fantozzi (autobusová pirátská bitka) nebo třeba poslední scéna v budoucnosti (ale to už tak bývá, že poslední příběh je u Fantozziho nejslabší). V rámci série to není zase tak špatný díl, asi třetí nejlepší (s odstupem) po povedených Nesnázích a legendárních Malérech 1, ale jak už jsem řekl - mohli z tohoto vtipného tématu vytřískat více. Tak jako tak, tento film do své filmotéky (kam se z filmů s účetním dostaly jen již zmiňované filmy Nesnáze a Maléry 1) nezařadím. Jednou za čas se to dá vidět, ale na nějaké pravidelnější zkouknutí to není.(25.2.2008)

To už není ten účetní jakého znám.(30.9.2009)

• predators

Jedna hvězdička za to, že je Fantozzi takový dement:-) Jinak jsou všechny vtipy docela suché a všehovšudy jsem se zasmál jen jednou. Od parodie na významné události historie lidstva jsem čekal víc.20%(18.7.2008)

Fantozzi od pravěku až do budoucnosti,někdy vtipné,jindy méně,šlo to na Primě(5.3.2003)